Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -3°-3°
18 września 2014

PiS bez kandydata. Poprą Mariana Janeckiego

PiS bez kandydata. Poprą Mariana Janeckiego
fot. Kamila Kuśmierczak

W środę prezydent Marian Janecki ogłosił swój start w wyborach samorządowych. Jednocześnie Andrzej Matusiak, kandydat PiS na prezydenta, zrezygnował. Jego ugrupowanie poprze Janeckiego.

Przywidywania sprawdziły się. Prawo i Sprawiedliwość oraz Jastrzębska Wspólnota wystawią jednego kandydata na prezydenta. Ugrupowania doszły do porozumienia. PiS poprze aktualnie sprawującego tę funkcję, Mariana Janeckiego.

Jak mówił podczas środowej konferencji prasowej prezydent miasta, taki ruch pomoże wygrać wybory samorządowe. To oznacza, że PiS i "Wspólnota" będą kontynuować koalicję. - Od 5 lat tworzymy wspólną koalicję w radzie miasta. Ten okres współpracy oceniamy bardzo dobrze - mówił Marian Janecki.

PiS i Jastrzębska Wspólnota przedstawią swoje własne programy wyborcze, ale  znajdą się w nich wspólne elementy, m.in. remont targu przy Arki Bożka, budowa Centrum Innowacji i Nauki i połączenie kolejowe do Katowic.

Tym samym dotychczasowy kandydata Prawa i Sprawiedliwości, Andrzej Matusiak, rezygnuje ze startu w wyborach na prezydenta miasta. Jakiś czas temu sam zapowiedział, że jego kandydatura nie jest definitywna.

Znamy już głównych kandydatów na prezydenta miasta w nadchodzących wyborach samorządowych. Są to: Janusz Buda (SLD), Sławomir Żmudziński (NPW-NP), Anna Hetman (PO) oraz Marian Janecki (JW-PiS).

Zobacz też: Andrzej Matusiak kandydatem na prezydenta z PiS

Polub i udostępnij
Czytaj też

Urząd Miasta: Powstał Wydział Dialogu Społecznego Urząd Miasta: Powstał Wydział Dialogu Społecznego

Anna Hetman: "To nie jest łatwy rok" Anna Hetman: "To nie jest łatwy rok"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (60)
Wyborca26.09.2014 8:03

Z pewnych źródeł wiem, że Tarasiewicza czas się skończył. Na wielu frontach listy wyborcze dla niego zostały zablokowane na amen. Nawet tzw. siedniogłosowy kandydat WS Żmudziński też mu szlaban postawił. Wiem z pewnych źródeł, że rozmowy o blokadzie trwały na wielu płaszczyznach wyborczych od lewicy po prawicę i to z ogromnym sukcesem. Wreszcie Jastrzębie odetchnie z ulgą od populisty Tarasiewicza. PiS blokując sprytnie start Tarasiewicza otworzył furtkę do spełnienia marzeń dla Pana Zbyszka S. z WS, zwanego niesłusznie przez Myślera kamerzystą.

Gość21.09.2014 23:13

Przy tej ekipie nie może być nitschego dobrego.

Smutas21.09.2014 19:50

To się nie uda. Szkoda, że pis lokalny różni się od PiS-u. Wydaje się, że szefem pisu lokalnego jest Jan Ecki.

wyborca21.09.2014 12:47

Czy oni chcą startować w wyborach naprawdę ?! Paradne.

ja121.09.2014 8:06

Mario masz bardzo słabe info i do tego kłamiesz.

Gość20.09.2014 22:23

Barbarzyńcy z PISu drżą bo idzie nowe.

Irena20.09.2014 22:22

@ Marko. W NPW nie ma przewodniczacych i innych funkcji. Wytłumacz bo się gubię. To Wójcik senior robił czystki w GSM i zwalniał nielegalnie ludzi z roboty, co potwierdził sąd w każdym przypadku, który trafił na wokandę, czy może nielegalne czystki miały miejsce za kadencji w radzie nadzorczej Andrzeja Matusiaka obecnego koalicjanta Janeckiego i domniemanego kandydata na wiceprezydenta?

Pokaż wszystkie opinie (60)