Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 10°
18 września 2014

Ratownicy z kopalni Borynia znowu na podium

Ratownicy z kopalni Borynia znowu na podium
fot. JSW

Dobrze poradzili sobie ratownicy z Ruchu Borynia podczas IX Międzynarodowych Zawodów Ratownictwa Górniczego. Zajęli dwa pierwsze oraz jedno drugie miejsce.

Do rywalizacji w zawodach stanęło 21 drużyn z 13 państw. Sprawność ratowników sprawdzano w pięciu konkurencjach, m.in. symulowania akcji ratowniczej, umiejętności mechaników sprzętu ratowniczego oraz teście wiedzy.

Reprezentanci JSW uzyskali najwyższy wynik w konkurencji "Pomoc przedmedyczna". W kategorii "Mechanik aparatowy", Mirosław Dłucik zajął pierwsze miejsce w teście wiedzy o aparacie typu W-70. W kategorii "Pomiarowiec" ratownicy z Borynii zajęli drugie miejsce.

Oprócz reprezentantów z JSW, Polskę reprezentowały drużyny z Katowickiego Holdingu Węglowego, Kompani Węglowej, Tauron - Wydobycia i KGHM Polska Miedź.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu? Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu?

Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
Gość18.09.2014 13:23

Gratulacje! Wreszcie dobra wiadomość, po info o kandydowaniu Janeckiego z PiS

były 18.09.2014 12:33

Świetnie. Gratuluję.

k18.09.2014 12:31

zawody zawodami, a okręt zwany JSW szuka dna ale o tym wszyscy milczą kiedy w końcu ktoś konkretny weźmie to w swoje ręce na co czekają związki?! jeżeli JSW upadnie będzie to równoznaczne z upadkiem Jastrzębia!

Gość18.09.2014 11:48

budzina sie cieszy , a gornikom gadał,że będą jeśśc chleb ze smalcem emeryt jeden, kubaczka wiadomo klasa, tylko ten mi tu nie pasuje RATOWNIK REZERWOWY(pod trofeum tzn pod dyr.kubaczką) pajacyk z gzl, POZDRAWIAM i gratuluję !!

Gość18.09.2014 9:45

gratulacje:)