Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
3 października 2014

Szpital może się doczekać dwóch dużych inwestycji

Szpital może się doczekać dwóch dużych inwestycji
fot. Rafał Mączyński / jastrzebieonline.pl

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju został wpisany jako jeden z priorytetów w kontrakcie terytorialnym dla województwa śląskiego. Jeśli wszytko pójdzie zgodnie z planem, szpital doczeka się dwóch dużych inwestycji.

W ramach realizacji programów operacyjnych województwa śląskiego na lata 2014-2020, dwa zadania jastrzębskiego szpitala zostały wybrane jako priorytetowe. Są to: wykonanie oddziału ratunkowego wraz z przebudową izby przyjęć oraz dostosowanie zakładu pielęgnacyjno-opiekuńczego, opiekuńczo-leczniczego, oddziału rehabilitacji, oddziału urazowo-ortopedyczneg dla osób przewlekle chorych i starszy oraz diagnostyki, leczenie i profilaktyki chorób układ ruchu.

To czy inwestycje zostaną wykonane zależy od decyzji komitetu sterującego oraz policy paper w obszarze zdrowia. Źródłem finansowania będzie Regionalny Program Operacyjny.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Na operację będzie można zapisać się przez Internet Na operację będzie można zapisać się przez Internet

JSW: Powstanie kopalnia za 2,5 mld zł? JSW: Powstanie kopalnia za 2,5 mld zł?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
Gość08.10.2014 13:05

Może w końcu będzie SOR w Jastrzębiu :)

Gość04.10.2014 8:52

Szpital specjalistyczny? To dlaczego w przychodniach nie robi się niektórych badań tylko lekarze zapraszają do swoich prywatnych gabinetów?

7603.10.2014 21:31

Mam nadzieję, że decyzje będą pozytywne dla naszego Szpitala. Trzymam kciuki.