Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
3 października 2014

Szpital może się doczekać dwóch dużych inwestycji

Szpital może się doczekać dwóch dużych inwestycji
fot. Rafał Mączyński / jastrzebieonline.pl

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju został wpisany jako jeden z priorytetów w kontrakcie terytorialnym dla województwa śląskiego. Jeśli wszytko pójdzie zgodnie z planem, szpital doczeka się dwóch dużych inwestycji.

W ramach realizacji programów operacyjnych województwa śląskiego na lata 2014-2020, dwa zadania jastrzębskiego szpitala zostały wybrane jako priorytetowe. Są to: wykonanie oddziału ratunkowego wraz z przebudową izby przyjęć oraz dostosowanie zakładu pielęgnacyjno-opiekuńczego, opiekuńczo-leczniczego, oddziału rehabilitacji, oddziału urazowo-ortopedyczneg dla osób przewlekle chorych i starszy oraz diagnostyki, leczenie i profilaktyki chorób układ ruchu.

To czy inwestycje zostaną wykonane zależy od decyzji komitetu sterującego oraz policy paper w obszarze zdrowia. Źródłem finansowania będzie Regionalny Program Operacyjny.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW przejmie firmę budowy szybów za 204 mln zł JSW przejmie firmę budowy szybów za 204 mln zł

Karmić piersią czy nie? Karmić piersią czy nie?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
Gość08.10.2014 13:05

Może w końcu będzie SOR w Jastrzębiu :)

Gość04.10.2014 8:52

Szpital specjalistyczny? To dlaczego w przychodniach nie robi się niektórych badań tylko lekarze zapraszają do swoich prywatnych gabinetów?

7603.10.2014 21:31

Mam nadzieję, że decyzje będą pozytywne dla naszego Szpitala. Trzymam kciuki.