Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 8°
8 października 2014

Bezpłatne autobusy, ścieżki rowerowe i OWN

  • Bezpłatne autobusy, ścieżki rowerowe i OWN
  • Bezpłatne autobusy, ścieżki rowerowe i OWN
  • Bezpłatne autobusy, ścieżki rowerowe i OWN
  • Bezpłatne autobusy, ścieżki rowerowe i OWN
Więcej zdjęć:

Anna Hetman, kandydatka na prezydenta, zaprezentowała kilka propozycji, które zamierza zrealizować jako prezydent miasta. Jedną z nich jest remont OWN-u. Wizualizacje już są.

Wtorkowa konferencja kandydatki na prezydenta miasta z ramienia Platformy Obywatelskiej, Anny Hetman, upłynęła pod znakiem propozycji dla młodych jastrzębian. Jednym z głównych punktów była propozycja rewitalizacji i remontu tzw. Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego. Kandydatka przedstawiła wizualizacje terenu, jednak jak zaznaczyła, to czy będą ostatecznie w takim kształcie zależeć będzie od mieszkańców. To właśnie jastrzębianom chce oddać głos w decydowaniu o mieście.

- Chce powołać pełnomocnika ds. młodzieży przy prezydencie oraz utworzyć platformę internetową do dyskusji i konsultacji z mieszkańcami - mówi Anna Hetman.

Kolejną propozycją był plan wprowadzenia konsultacji społecznych. Anna Hetman zamierza zbierać propozycje zmian od mieszkańców i na tej podstawie podejmować decyzje, np. o koniecznych inwestycjach. Przedstawione propozycje to m.in. utworzenie większej ilości ścieżek rowerowych, budowa parku linowego, darmowe hot spoty w miejscach publicznych, remont stadionu miejskiego czy budowa aquaparku.

Anna Hetman mówiła również już o wcześniej ujawnionym planie, czyli bezpłatnej komunikacji miejskiej.

- Nie chodzi tylko o danie możliwości mieszkańcom na zaoszczędzeniu na bilecie, ale również o zrównoważony rozwój. Na przykład organicznie dwutlenku węgla, ograniczenie samochodów w mieście i parkingach, a także o zdrowym trybie życia. Tutaj proponuję projekt "Miejskie rowery" czyli ścieżki rowerowe, wypożyczalnię rowerów i parkingi dla rowerów - mówiła Anna Hetman.

U boku Anny Hetman pojawił się Ryszard Rakoczy, który w przypadku wygranych wyborów zajmie stanowisko wiceprezydenta i będzie zajmował się inwestycjami oraz budownictwem. To właśnie wtedy gdy Ryszard Rakoczy był prezesem TBS "Daszek", zostały wybudowane bloki mieszkalne, m.in. budynek w Zdroju, który miał stać się częścią rynku.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW przyjazna pracownikom JSW przyjazna pracownikom

Laptopa i smartfon doładujesz koło tężni Laptopa i smartfon doładujesz koło tężni

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (68)
ala28.10.2014 19:21

Tak, Rakoczy i Hetman jeszcze się nie nachapali. TBS super mieszkać w zapleśniałej puszce. Tak budowane są te bloki ale mi wyczyn!!! Ludzie nie, nie , nie!!!

Gość23.10.2014 12:16

Temu miastu potrzebny jest porządny ekonomista i plan rozwoju, strategia, w którą stronę miasto ma się rozwijać . Wszystko jest brane z kosmosu na potrzeby wyborów. Kiełbasa wyborcza najgorszego gatunku. Wybiegi dla piesków, czy jarmarki owszem ale to powinno leżeć w gestii innych ludzi tych od kultury w Jastrzębiu i zarządów osiedla. Myślę, ze prezydent powinien zająć się czymś poważniejszym. Ty , co przyniesie zysk dla miasta, zmniejszy bezrobocie wśród kobiet. Czyli rozwój handlu, usług, Hala targowa, może przemysł lekki, przetwórstwo. Oświata, zwiększenie kontroli nad dyrekcją szkół, w których często łamane są przepisy prawa, statut, problemy z nauczycielami, którzy mają marne wyniki nauczania, są kryci i przymyka się na nich oczy. Nie ma do kogo w tej sprawie się zwrócić. Oprócz dziennikarzy.

Olek17.10.2014 9:48

Super nowa siła w Jastrzębiu , żeby tylko wytrzymali presję społeczna i nie dali się zwariować . Duet Hetman - Rakoczy jest idealny . Proszę mi pokazać , który z kandydatów na prezydenta może się pochwalić już zrealizowanymi inwestycjami jak p. Rakoczy ? Mieszkańcy bloków TBS żywia do Pana duży szacunek ! Wiemy na kogo głosować !

realista12.10.2014 19:09

Matko i wojna o jej zarobki jeśli jest osoba negatywną ambitna to brawo i niech zarabia jej prawo moge tylko pozazdrościć ale nie pieniędzy zarobków lecz kreatywnośći oraz ambicji a tak zarobki Pani Hetman sa dostępne na stronie urzędu marszałkowskiego więc nic nie ukrywa weźcie się do pracy tez będziecie miec

czytacz12.10.2014 10:46

Ready czytac chyba do konca nie potrafisz bo nie wszystkie zarobki są z kasy panstwowej...

realista12.10.2014 9:45

Do tych wszystkich co twierdzą ze wizualizacje sa kopiowanie itd mogą byc mnie to nie interesuje dla mnie efekt końcowy jest ważny nawet tych obrazków by mogło nie byc wystarczył by sam przekaz ustny jak mowie liczy się efekt końcowy a ludzie mało myślący podnoszą krzyk ze obrazki sa kopią jeśli to jest dla was wazne to brawo moja rada wyjedźcie z miasta a.na wasze mmiejsce może jakies osoby przyjadą co mają. Większy horyzont mysleniowy

Ready11.10.2014 22:36

może potencjalna p. prezydent pomyśli o kwestiach związanych z pracą, ciekawi mnie jakie rozwiązania ma osobą, która odwołują się do oświadczenia majątkowego radnego wojweódzkiego http://bip.slaskie.pl/oswiadczenia/4_hetman/om_22_04_13.pdf  - warto przejrzeć .. każdy przychód czerpie z kasy państwowej..

Pokaż wszystkie opinie (68)