Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 8°
13 października 2014

Policjanci przejęli nielegalne papierosy, tytoń i alkohol

Policjanci przejęli nielegalne papierosy, tytoń i alkohol
fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

Jastrzębscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej przejęli papierosy, tytoń i alkohol bez akcyzy. Skarb Państwa mógł stracić około 140 tysięcy złotych.

W miniony piątek policjanci z Jastrzębia-Zdroju zatrzymali 59-latka, który przemycał nielegalne towary. Został złapany podczas przeładowywania towarów w swoim garażu.

Łącznie mężczyzna posiadał ponad 7500 paczek papierosów, 36 kilogramów krajanki tytoniowej oraz 60 litrów alkoholu nielegalnego pochodzenia.

- Wszystko wskazuje na to, że z nielegalnego handlu mężczyzna uczynił sobie stałe źródło dochodu. Straty Skarbu Państwa z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego szacuje się na kwotę około 140 tysięcy złotych - informuje policja.

59-latek odpowie za popełnione przestępstwa akcyzowe, za co może trafić do więzienia na 3 lata. Grożą mu też dotkliwe kary finansowe.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Drogówka wlepia mandaty za prędkość Drogówka wlepia mandaty za prędkość

Mąż nie pozwolił żonie skoczyć po piwo. Przyjechała policja  Mąż nie pozwolił żonie skoczyć po piwo. Przyjechała policja

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
m.k.15.10.2014 13:51

Jak w UK ktoś zaproponował wprowadzenie akcyzy na tytoń to była afera i uznano to za propozycję wręcz niemoralną i szkodliwą dla najuboższych. U nas Tusk wprowadził to bez zadnego problemu.

znawca_tematu14.10.2014 15:24

@Gość Rzuciłem palenie niecałe dwa lata temu. Państwo zastosowało tutaj od deski do deski czysto bandycką, gangsterską metodę. Nie ma w tym najmniejszej wątpliwości.

ekonom14.10.2014 4:19

Popieram wypowiedź znawcy_tematu! Jeżeli chcą zlikwidować nielegalny handel,proste...obniżyć ceny tak by handlarze wywozili towar od nas! Jakoś tych co to biorą odprawy po 50 000,- i więcej to nie ścigają,że budżet państwa stracił! a tu wielka afera bo ktoś zarobił zaznaczam zarobił 2000,- jest wielkim przemytnikiem i przestępcą.Co prawda nie piję i nie palę ale wiem ile to kosztuje dla kogoś kto miesięcznie może zarobić 1600,- !!

Gość13.10.2014 19:27

znawca_tematu, tobie też pomagał?

znawca_tematu13.10.2014 16:51

Typowe. Państwo to gorsza mafia niż ci z południa Włoch. Ten człowiek pomagał ludziom. Dostarczał im znacznie tańszy towar, ułatwiaj życie. Przy okazji sam sobie coś uciułał. Ale państwo to mafia, która nie znosi, gdy ktoś pozbywa ją haraczu, którego sobie uzurpuje ściągać od wszystkich. Więc policja hap tego biednego człowieka i mafia ma o tyle mniej problemu. A ludzie znowu muszą przepłacać za produkt tylko po to, by jeden czy drugi pasożyt mógł dzięki temu żyć sobie jak pączek w maśle.