JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Przewidywane, ale wysokie zwycięstwo JKH

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie z łatwością pokonali we wtorek drużynę HC GKS Katowice. Jastrzębianie wystąpili w okrojonym składzie, a i tak zdołali strzelić aż 14 bramek. Stracili tylko dwie.

Mecz zaczął się od niespodzianki, bo już w 3. minucie prowadzenie objęli hokeiści z Katowic. Na wyrównanie wyniku jastrzębianie czekali do 11. minuty. Wtedy pierwszą bramkę strzelił Richard Bordowski. Kilkadziesiąt minut później drugą bramkę dołożył Tomasz Kulas, a chwilę później jeszcze jedną Leszek Laszkiewicz. Było już wiadomo, że jastrzębianie się rozkręcają. W pierwszej tercji strzelali jeszcze Radek Nalewajka i Petr Polodna.

Druga odsłona zaczęła się od gola Leszka Laszkiewicza. W 28. minucie drugą bramkę dla Katowic zdobył Michał Kret. Był to pierwszy raz w tym sezonie, kiedy hokeiści HC GKS Katowic zdobyli dwie bramki w meczu. W tej tercji jastrzębianie strzelali jeszcze trzy razy.

Trzecia tercja była tylko formalnością. Mimo to podopieczni Roberta Kalabera nie ustawali w atakach na bramkę przeciwnika. Na listę strzelców wpisali się jeszcze Łukasz Nalewajka, Mateusz Bryk oraz trzy razy Richard Bordowski, który łącznie w tym meczu strzelił aż pięć bramek.

JKH GKS Jastrzębie - HC GKS Katowice 14:2 (5:1, 4:1, 5:0)
7:2 - 32:01 - Mateusz Danieluk - Tomasz Kulas, Vołodymyr Aleksyuk
8:2 - 33:33 - Richard Bordowski - Petr Polodna, Mateusz Rompkowski (5/3)
9:2 - 39:26 - Leszek Laszkiewicz - Mateusz Rompkowski
10:2 - 43:45 - Łukasz Nalewajka - Leszek Laszkiewicz
11:2 - 47:31 - Mateusz Bryk - Łukasz Nalewajka, Szymon Marzec
12:2 - 51:10 - Richard Bordowski
13:2 - 57:20 - Richard Bordowski - Leszek Laszkiewicz, Mateusz Rompkowski
14:2 - 59:47 - Richard Bordowski - Mateusz Danieluk, Leszek Laszkiewicz

JKH GKS Jastrzębie: Zabolotny (od 28:40 - Feć) - Kantor, Rompkowski, Laszkiewicz, Polodna, Bordowski - Aleksyuk, Pastryk, Danieluk, Kulas, Bondariev - Bryk, Górny, Drzewiecki, R. Nalewajka, Ł. Nalewajka oraz Marzec.

HC GKS Katowice: Selin (od 33:34 - Domogała) - Krokosz, Lacheta, Riabov, Kulawik, Komarchev - Cyganek, Smirnovs, Swiderski, Kret, Gulbinowicz - Bezuglyy, Heffernan, Musiał, Samyan.