Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°-2°
17 października 2014

DGP już skończona. Kiedy przejedziemy?

DGP już skończona. Kiedy przejedziemy?Tak otwierano I etap Drogi Głównej Południowej
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Prace przy budowie drugiego etapu Drogi Głównej Południowej zostały już zakończone. Obecnie trwają odbiory. Kiedy droga będzie otwarta, jeszcze nie wiadomo.

Pierwszy odcinek miał 3 kilometry, drugi to 5-kilometrowy fragment drogi biegnącej przez Pochwacie, ulicę Długą i Połomską, aż do ronda w Mszanie. Łączny koszt inwestycji to 122 mln złotych.

Prace nad drugim etapem, w przeciwieństwie do pierwszego, szły bezproblemowo i prace zakończono, tak jak planowano, czyli do sierpnia tego roku. Aktualnie trwają odbiory.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Powstanie kopalnia za 2,5 mld zł? JSW: Powstanie kopalnia za 2,5 mld zł?

Inwestor interesuje się terenami na "Jas-Mosie" Inwestor interesuje się terenami na "Jas-Mosie"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (23)
do W20.10.2014 12:58

No i oto chodzi - naturalna selekcja SWD

w20.10.2014 9:04

Jadąc od strony Jastrzębia tablica z wyjazdami z ronda w sposób jednoznaczny sugeruje zjazd do stawu chodzi o kierunek Wodzisław, miejscowi to wiedzą ale obcy będzie szukał zjazdu, może by poprawić

zdrojowiec19.10.2014 23:35

Ale macie pomysły. Najlepiej na mops albo inaczej to przejeść. Albo najlepiej dać górnikom na piwo. To by znalazło poklask. To jest na serio potrzebna sprawa (czy przepłacona- nie wiem).

Obiektyw19.10.2014 10:20

Ciekawe kiedy Wodzisław i Raciborz wyda 120mln na potrzeby mieszkańców J-bia. Tak niepotrzebnej inwestycji to J-ie w swojej historii nie miało. Mało mamy dróg w mieście błagających o remonty?
Teraz Bzianie mają piękny dojazd do autostrady. Jastrzębie jest dumne z takiego prezydenta.

do jan18.10.2014 15:57

Kolego my tu mieszkamy i widzieliśmy co kto i jak robił przy budowie w dużej mieże pieniadze były marnotrawione. A jak było zgłaszane radnym.przdstawicielom UM dział infrastruktury drogowej, oni poprostu to olewali a gdy się głosy nasilały to uspakajali nas że tak musi być bo w sumie to dostali pulę pieniedzy i co z tym zrobią to ich sprawa. Jedno mnie ciekawi kiedy naprawią drobi zniszczone w związku z budową DGP ETAP II chodzi o asfalt przy ulicach: Pochwacie, Długa, Okopowa, Szybowa. Wczoraj tj.17.10.2014 w godzinach wieczornych pousuwali resztę sprzętu dudowlanego i tyle ich tu widziano.
Ciekawa sprawa była opisana na jednym z portali(nie pamiętam ale może to było tu) o mogiłach z okersu II Wojny Światowej. Oznajmili że były puste a w żeczywistości zostały obkopane do okoła a w ostatniej fazie rozgarnięte spychaczem.

Prawdomowny18.10.2014 15:22

Mnie najbardziej zastanawia czemu mimo ukonczenia ronda w kierunku Mszanej [juz dosc dawno temu], nadal jest tam ruch wahadlowy, ktory stanowi spore utrudnienie w komunikacji i powoduje niemale kolejki zwlaszcza w ruchliwych godzinach. Odpowiedz jest tylko jedna: za biurkami siedza ludzie, ktorzy bladego pojecia nie maja czym sie zajmuja i jakie sa skutki ich nieprzemyslanych decyzji. I jeszcze jedno. Zadne wybory nie zmienia obecnej sytuacji, nie ma sie co ludzic - lepiej przejrzec na oczy bo szkoda tracic nerwy. Pozdrawiam myslacych..

Gość18.10.2014 14:49

Droga nadaje się do użytku dopiero po pokropieniu przez księdza.

Pokaż wszystkie opinie (23)