Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 9°
17 października 2014

DGP już skończona. Kiedy przejedziemy?

DGP już skończona. Kiedy przejedziemy?Tak otwierano I etap Drogi Głównej Południowej
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Prace przy budowie drugiego etapu Drogi Głównej Południowej zostały już zakończone. Obecnie trwają odbiory. Kiedy droga będzie otwarta, jeszcze nie wiadomo.

Pierwszy odcinek miał 3 kilometry, drugi to 5-kilometrowy fragment drogi biegnącej przez Pochwacie, ulicę Długą i Połomską, aż do ronda w Mszanie. Łączny koszt inwestycji to 122 mln złotych.

Prace nad drugim etapem, w przeciwieństwie do pierwszego, szły bezproblemowo i prace zakończono, tak jak planowano, czyli do sierpnia tego roku. Aktualnie trwają odbiory.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Łazienki III zostaną zmodernizowane za prawie 10 mln zł Łazienki III zostaną zmodernizowane za prawie 10 mln zł

JSW przejmie firmę budowy szybów za 204 mln zł JSW przejmie firmę budowy szybów za 204 mln zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (23)
do W20.10.2014 12:58

No i oto chodzi - naturalna selekcja SWD

w20.10.2014 9:04

Jadąc od strony Jastrzębia tablica z wyjazdami z ronda w sposób jednoznaczny sugeruje zjazd do stawu chodzi o kierunek Wodzisław, miejscowi to wiedzą ale obcy będzie szukał zjazdu, może by poprawić

zdrojowiec19.10.2014 23:35

Ale macie pomysły. Najlepiej na mops albo inaczej to przejeść. Albo najlepiej dać górnikom na piwo. To by znalazło poklask. To jest na serio potrzebna sprawa (czy przepłacona- nie wiem).

Obiektyw19.10.2014 10:20

Ciekawe kiedy Wodzisław i Raciborz wyda 120mln na potrzeby mieszkańców J-bia. Tak niepotrzebnej inwestycji to J-ie w swojej historii nie miało. Mało mamy dróg w mieście błagających o remonty?
Teraz Bzianie mają piękny dojazd do autostrady. Jastrzębie jest dumne z takiego prezydenta.

do jan18.10.2014 15:57

Kolego my tu mieszkamy i widzieliśmy co kto i jak robił przy budowie w dużej mieże pieniadze były marnotrawione. A jak było zgłaszane radnym.przdstawicielom UM dział infrastruktury drogowej, oni poprostu to olewali a gdy się głosy nasilały to uspakajali nas że tak musi być bo w sumie to dostali pulę pieniedzy i co z tym zrobią to ich sprawa. Jedno mnie ciekawi kiedy naprawią drobi zniszczone w związku z budową DGP ETAP II chodzi o asfalt przy ulicach: Pochwacie, Długa, Okopowa, Szybowa. Wczoraj tj.17.10.2014 w godzinach wieczornych pousuwali resztę sprzętu dudowlanego i tyle ich tu widziano.
Ciekawa sprawa była opisana na jednym z portali(nie pamiętam ale może to było tu) o mogiłach z okersu II Wojny Światowej. Oznajmili że były puste a w żeczywistości zostały obkopane do okoła a w ostatniej fazie rozgarnięte spychaczem.

Prawdomowny18.10.2014 15:22

Mnie najbardziej zastanawia czemu mimo ukonczenia ronda w kierunku Mszanej [juz dosc dawno temu], nadal jest tam ruch wahadlowy, ktory stanowi spore utrudnienie w komunikacji i powoduje niemale kolejki zwlaszcza w ruchliwych godzinach. Odpowiedz jest tylko jedna: za biurkami siedza ludzie, ktorzy bladego pojecia nie maja czym sie zajmuja i jakie sa skutki ich nieprzemyslanych decyzji. I jeszcze jedno. Zadne wybory nie zmienia obecnej sytuacji, nie ma sie co ludzic - lepiej przejrzec na oczy bo szkoda tracic nerwy. Pozdrawiam myslacych..

Gość18.10.2014 14:49

Droga nadaje się do użytku dopiero po pokropieniu przez księdza.

Pokaż wszystkie opinie (23)