Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
17 października 2014

W Jastrzębiu powstanie tor pumptrackowy

W Jastrzębiu powstanie tor pumptrackowy
fot. sxc.hu

W jarze przy ul. Turystycznej powstanie pumptrack, czyli rowerowy plac zabaw. Obiekt będzie się znajdował w pobliżu skateparku. Ma być ukończony jeszcze w tym roku.

Pumptrack to tor z odpowiednio wypriofilowaną nawierzchnią, po której można jeździć praktycznie bez pedałowania. Wystarczy odpowiednio manewrować rowerem.

- Sport ten wyrabia refleks, zmysł równowagi, pewność siebie, obycie ze sprzętem rowerowym oraz kondycję fizyczną, będąc jednocześnie bezpieczną zabawą na każdym poziomie zaawansowania – wyjaśnia Konrad Muraszkiewicz z Velo Projekt Sp. z o.o., która realizuje zadanie.

Koszt przedsięwzięcia wynosi ponad 130 tys. zł, a prace mają się zakończyć jeszcze w tym roku.

- Dziś jar przy ul. Turystycznej stał się terenem rekreacyjno-wypoczynkowym. Są tutaj: stadion miejski, skatepark, siłownia pod chmurką czy miasteczko ruchu drogowego, a wkrótce będzie można korzystać z kolejnej atrakcji – wyjaśnia Krzysztof Baradziej, zastępca prezydenta miasta.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Oznakuj swój rower - złodziej będzie miał problem Oznakuj swój rower - złodziej będzie miał problem

Wiosną ruszy rozbudowa szlaku rowerowego  Wiosną ruszy rozbudowa szlaku rowerowego

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (21)
Mieszkańcy20.10.2014 15:05

Do mama. Wzięliśmy to pod uwagę i nadal bilans jest na nie, mamo! Czy pani jest rzeczywiście mamą? Wątpimy. Podszywać się, nie mając pojęcia o tym co czuje matka jest niedorzeczne, żeby nie powiedzieć dosadniej.

mama20.10.2014 9:05

Dla tych z bloku Obok....a wzieliscie pod uwage ze wasze dzieci kiedys dorosna I chetnie beda korzystac z takich atrakcji???czy moze lepszym rozwiazaniem jest cpanie po piwnicach,klatkach???

Mieszkańcy 19.10.2014 19:18

Mieszkańców pobliskiego bloku nikt nie spytał czy chcą kolejne źródło hałasu? Już z Skyepark wystarczająco głośno słychać łomot, bo konstrukcja składa się z drewnianych pudeł świetnie rezonujących. Czy konstruktor i urzędnicy wiedzą o tym, czy udają zdziwienie, gdy ich się o to spyta? Rodziny mieszkający w bloku sąsiadującym w Skytepark mają małe dzieci, które mają prawo do snu również w dzień. Hałas i okrzyki "kur..." nie ułatwiają zaśnięcia. Pan Krzysztof Baradziej jak zwykle u niego nie zdaje sobie z tego sprawy. Dobrze, że kończy się jego kariera.
Dlaczego tor pumptrackowy jest budowany bardzo blisko bloku. Potrafi ktoś to wyjaśnić logicznie? Czekamy na odpowiedź. Jak wiemy z doświadczenia, nie doczekamy się.

Do polityków18.10.2014 22:26

Za OWN sie bierzcie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Biker18.10.2014 20:33

Moze jeszcze udalo by sie zajac lasem Kyndrą i tam zrobic ciekawe scieżki rowerowe

viki18.10.2014 19:37

dobra wiadomość bo w okolicy chyba nie ma czegoś takiego

Prawdomowny18.10.2014 17:18

Tor motocrossowy? OK, ale najpierw tor wyscigowy NASCAR! A coo.. :)

Pokaż wszystkie opinie (21)