Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
17 października 2014

W Jastrzębiu powstanie tor pumptrackowy

W Jastrzębiu powstanie tor pumptrackowy
fot. sxc.hu

W jarze przy ul. Turystycznej powstanie pumptrack, czyli rowerowy plac zabaw. Obiekt będzie się znajdował w pobliżu skateparku. Ma być ukończony jeszcze w tym roku.

Pumptrack to tor z odpowiednio wypriofilowaną nawierzchnią, po której można jeździć praktycznie bez pedałowania. Wystarczy odpowiednio manewrować rowerem.

- Sport ten wyrabia refleks, zmysł równowagi, pewność siebie, obycie ze sprzętem rowerowym oraz kondycję fizyczną, będąc jednocześnie bezpieczną zabawą na każdym poziomie zaawansowania – wyjaśnia Konrad Muraszkiewicz z Velo Projekt Sp. z o.o., która realizuje zadanie.

Koszt przedsięwzięcia wynosi ponad 130 tys. zł, a prace mają się zakończyć jeszcze w tym roku.

- Dziś jar przy ul. Turystycznej stał się terenem rekreacyjno-wypoczynkowym. Są tutaj: stadion miejski, skatepark, siłownia pod chmurką czy miasteczko ruchu drogowego, a wkrótce będzie można korzystać z kolejnej atrakcji – wyjaśnia Krzysztof Baradziej, zastępca prezydenta miasta.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Konkurs na logo dla rowerów miejskich Konkurs na logo dla rowerów miejskich

Dzisiaj znakowanie rowerów! Dzisiaj znakowanie rowerów!

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (21)
Mieszkańcy20.10.2014 15:05

Do mama. Wzięliśmy to pod uwagę i nadal bilans jest na nie, mamo! Czy pani jest rzeczywiście mamą? Wątpimy. Podszywać się, nie mając pojęcia o tym co czuje matka jest niedorzeczne, żeby nie powiedzieć dosadniej.

mama20.10.2014 9:05

Dla tych z bloku Obok....a wzieliscie pod uwage ze wasze dzieci kiedys dorosna I chetnie beda korzystac z takich atrakcji???czy moze lepszym rozwiazaniem jest cpanie po piwnicach,klatkach???

Mieszkańcy 19.10.2014 19:18

Mieszkańców pobliskiego bloku nikt nie spytał czy chcą kolejne źródło hałasu? Już z Skyepark wystarczająco głośno słychać łomot, bo konstrukcja składa się z drewnianych pudeł świetnie rezonujących. Czy konstruktor i urzędnicy wiedzą o tym, czy udają zdziwienie, gdy ich się o to spyta? Rodziny mieszkający w bloku sąsiadującym w Skytepark mają małe dzieci, które mają prawo do snu również w dzień. Hałas i okrzyki "kur..." nie ułatwiają zaśnięcia. Pan Krzysztof Baradziej jak zwykle u niego nie zdaje sobie z tego sprawy. Dobrze, że kończy się jego kariera.
Dlaczego tor pumptrackowy jest budowany bardzo blisko bloku. Potrafi ktoś to wyjaśnić logicznie? Czekamy na odpowiedź. Jak wiemy z doświadczenia, nie doczekamy się.

Do polityków18.10.2014 22:26

Za OWN sie bierzcie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Biker18.10.2014 20:33

Moze jeszcze udalo by sie zajac lasem Kyndrą i tam zrobic ciekawe scieżki rowerowe

viki18.10.2014 19:37

dobra wiadomość bo w okolicy chyba nie ma czegoś takiego

Prawdomowny18.10.2014 17:18

Tor motocrossowy? OK, ale najpierw tor wyscigowy NASCAR! A coo.. :)

Pokaż wszystkie opinie (21)