16°13°
20 października 2014

JKH liderem po zwycięstwie nad Podhalem

Wygrana w meczu z Podhalem Nowy Targ dała pozycję lidera dla JKH GKS Jastrzębie. Jastrzębianie wygrali w minioną niedzielę 2:0 z drużyną z Podhala.

Mecz obu drużyn był był niezwykle ciekawy. Na lodowisku spotkali się lider i wicelider tabeli. Ten drugi, już w 6. minucie mógł cieszyć się z pierwszej bramki. Jastrzębianie wykorzystali błąd bramkarza Podhala i strzelili bramkę. Jej autorem był Jan Steber.

Zawodnicy Nowego Targu wyjechali na drugą tercję zmotywowani. Nie raz zagrażali bramce bronionej przez Przemysława Odrobnego. Jastrzębianie też mieli swoje okazje, ale zawodziła precyzja przy oddawaniu strzałów. Ostatecznie w tej tercji żadna z drużyn nie zmieniła wyniku na tablicy.

Ostatnia odsłona trzymała w napięciu. Rywale JKH próbowali ze wszystkich sił zagrozić bramce klubu z Jastrzębia, ale dobra postawa obrońców i bramkarza im w tym przeszkodziła. W 59. minucie drugą bramkę dla JKH zdobył Richard Bordowski. Było już jasne, że zwycięzcami spotkania będą jastrzębianie.

MMKS Podhale Nowy Targ - JKH GKS Jastrzębie 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
0:1 - 05:16 - Jan Steber
0:2 - 58:35 - Richard Bordowski

MMKS Podhale Nowy Targ: Raszka (B. Kapica) - Lučka, Sulka, Damian Kapica, Dziubiński, Gruszka - K. Kapica, Imrich, Kmiecik, Bryniczka, Wielkiewicz - Łabuz, Mrugała, Omelyanenko, Wronka, Michalski - Tomasik, Jaśkiewicz, Zarotyński, Daniel Kapica, Olchawski.

JKH GKS Jastrzębie: Odrobny (Feć) - Němeček, Rompkowski, Laszkiewicz, Polodna, Bordowski - Aleksyuk, Protivný, Danieluk, Steber, Plichta - Bryk, Pastryk, Kulas, Bondariev, Drzewiecki - Kantor, Górny, Marzec, Ł. Nalewajka, R. Nalewajka.