Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 8°
21 października 2014

Kolejny sprzęt powędruje do jastrzębskiego szpitala

Kolejny sprzęt powędruje do jastrzębskiego szpitala
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 2 otrzyma zestaw do endoskopii. Sprzęt został zakupiony ze środków miasta, a jego przekazanie odbędzie się 24 października.

Nowe urządzenie trafi na oddział gastrologiczno-wewnętrzny. Zestaw składa się z vwideoprocesora, monitora medycznego i wózka endoskopowego. Jest to nowoczesne urządzenie służące do badań diagnostycznych przewodu pokarmowego. Jego koszt to ponad 106 tysięcy złotych.

- Od lat systematycznie wspieramy działanie szpitala, zakupując na jego użytek sprzęt i aparaturę medyczną. Wychodzimy z założenia, że jest to pieniądz dobrze wydany, bo urządzenia wykorzystywane są do leczenia pacjentów, którymi w dużej mierze są mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju. Ten sprzęt jest też na pewno z najwyższej półki - mówi Marian Janecki, prezydent miasta.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Na operację będzie można zapisać się przez Internet Na operację będzie można zapisać się przez Internet

Zapisz się na bezpłatne badania Zapisz się na bezpłatne badania

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
fkiv22.10.2014 15:09

Przecież to jest szpital WOJEWÓDZKI, więc dlaczego miasto musi wydawać pieniądze na ten szpital? A jak przyjdzie do "przekształceń" to sprzęt zakupiony za jastrzębskie pieniądze powędruje do Katowic, albo Bolesław Piecha pośle je do Rybnika.

Gość22.10.2014 8:59

A szpital marnotrawi pieniądze na każdym kroku. Chociaż sytuacja poprawiła się po odejściu Haliny C.

znawca_tematu21.10.2014 23:06

Ze środków miasta? A gdzie to miasto pracuje, że ma tyle pieniędzy, aż sprzęcik fundować sobie może pozwolić? Z pieniędzy podatników! Banda oszustów. Sprywatyzować ten szpital, ale to już!

Gość21.10.2014 14:31

Każdy kolejny prezydent będzie wspierał szpital i nie tylko.Posłowie i radni sejmiku także bo taka jest ich rola na tym polu działania.

typ21.10.2014 13:11

szpital wspiera tego nie da sie ukryc