Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
21 października 2014

Kolejny sprzęt powędruje do jastrzębskiego szpitala

Kolejny sprzęt powędruje do jastrzębskiego szpitala
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 2 otrzyma zestaw do endoskopii. Sprzęt został zakupiony ze środków miasta, a jego przekazanie odbędzie się 24 października.

Nowe urządzenie trafi na oddział gastrologiczno-wewnętrzny. Zestaw składa się z vwideoprocesora, monitora medycznego i wózka endoskopowego. Jest to nowoczesne urządzenie służące do badań diagnostycznych przewodu pokarmowego. Jego koszt to ponad 106 tysięcy złotych.

- Od lat systematycznie wspieramy działanie szpitala, zakupując na jego użytek sprzęt i aparaturę medyczną. Wychodzimy z założenia, że jest to pieniądz dobrze wydany, bo urządzenia wykorzystywane są do leczenia pacjentów, którymi w dużej mierze są mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju. Ten sprzęt jest też na pewno z najwyższej półki - mówi Marian Janecki, prezydent miasta.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Karmić piersią czy nie? Karmić piersią czy nie?

Zmodernizowano Odział Nefrologiczno-Wewnętrzny, koszt 1 mln zł Zmodernizowano Odział Nefrologiczno-Wewnętrzny, koszt 1 mln zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
fkiv22.10.2014 15:09

Przecież to jest szpital WOJEWÓDZKI, więc dlaczego miasto musi wydawać pieniądze na ten szpital? A jak przyjdzie do "przekształceń" to sprzęt zakupiony za jastrzębskie pieniądze powędruje do Katowic, albo Bolesław Piecha pośle je do Rybnika.

Gość22.10.2014 8:59

A szpital marnotrawi pieniądze na każdym kroku. Chociaż sytuacja poprawiła się po odejściu Haliny C.

znawca_tematu21.10.2014 23:06

Ze środków miasta? A gdzie to miasto pracuje, że ma tyle pieniędzy, aż sprzęcik fundować sobie może pozwolić? Z pieniędzy podatników! Banda oszustów. Sprywatyzować ten szpital, ale to już!

Gość21.10.2014 14:31

Każdy kolejny prezydent będzie wspierał szpital i nie tylko.Posłowie i radni sejmiku także bo taka jest ich rola na tym polu działania.

typ21.10.2014 13:11

szpital wspiera tego nie da sie ukryc