Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
22 października 2014

Żmudziński: Miasto marnotrawi pieniądze

Żmudziński: Miasto marnotrawi pieniądze
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Na konferencji prasowej Porozumienia NPW - Nowa Prawica zaprezentowano program dla miasta. Kandydaci z "Porozumienia" idą do wyborów pod hasłem "Nowi ludzie - Nowa jakość".

Marnotrawienie pieniędzy, nepotyzm i brak pomysłu na miasto - to według Sławomira Żmudzińskiego stan obecny. Kandydat na prezydent chce to zmienić. W swoim programie skupił się między innymi na oszczędnościach administracyjnych, likwidacji niepotrzebnych spółek miejskich (np. TBS Daszek) i kontroli miasta przez społeczeństwo.

- Jastrzębie-Zdrój dysponuje jednym z najwyższych budżetów w Polsce w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Potencjał ten nie jest w pełnie wykorzystany, nie zawsze służy dobru mieszkańców. Środki te niejednokrotnie są marnotrawione. Władza samorządowa jest niekompetentna, a administracja miejska źle zarządzana - mówił Bolesław Lepczyński, kandydat z listy "Porozumienia" z okręgu nr 3. 

Jako przyszły prezydent Sławomir Żmudziński chciałby się skupić przede wszystkim na przedsiębiorczości i oświacie. Jak mówił podczas konferencji prasowej, zamierza stworzyć warunki do rozwoju przedsiębiorczości, szczególnie dla małych i średnich przedsiębiorstw. Bo te, według niego, zostały całkowicie zaniedbane przez obecną władzę.

Porozumienie NPW - Nowa Prawica w swoim programie zawarła również takie punkty jak rewitalizacja OWN-u, inicjatywa uchwałodawcza dla 250 mieszkańców, zrównoważony rozwój miasta (osiedli i sołectw), a także likwidacja zapisu ze Strategii Miasta umożliwiającego likwidację stadionu miejskiego.

Polub i udostępnij
Czytaj też

"Marzenia o piękniejszym i nowoczesnym Jastrzębiu spełnią się" "Marzenia o piękniejszym i nowoczesnym Jastrzębiu spełnią się"

Z kim będzie rządzić prezydent Hetman? Z kim będzie rządzić prezydent Hetman?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (43)
olek28.10.2014 19:16

pan Zmudziński listy zapełnione ludzmi chyb a z łapanki!

polska dla polakow28.10.2014 16:48

dosc PO,SLD,PIS,PSL,Janeckiego i jego znajomych ! Tylko KNP !!! włacz myślenie !

BUBBA28.10.2014 11:25

Wyłonił się po radnej Żmudzińskiej - ta swoje koryto napełniła i wypięła się na swoich wyborców. Ten zrobi to samo - napełni koryto, pomoże rodzince i skończy prezydenturę. Kpina. Tacy ludzie już od startu pod siebie będą upychać korzyści i kasę. Nie głosować na niego.

marta26.10.2014 20:22

panie Z? skąd Pan się wyłonił. Czy ma Pan pojęcie o rządzeniu? Nie każdy prawnik to potrafi!!!! Być prawnikiem hmmmm, co drugi jastrzębianin nim jest i co???

Bzian24.10.2014 13:14

Miasto marnotrawi pieniądze, hm...
i to na dodatek bez kandydatów. Czy oni nie będą kasy marnotrawić?

Gość24.10.2014 6:09

Myśle, ze będzie dobrym sojusznikem w zmianach przeprowadzanych przez nowa panią prezydent.

Myślący23.10.2014 21:35

Powiązanych z Korwinem- Mikke, który okazał się cwaniakiem nie popieramy.

Pokaż wszystkie opinie (43)