Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
23 października 2014

"Zły klimat dla przedsiębiorców. Miasto nic nie robi"

"Zły klimat dla przedsiębiorców. Miasto nic nie robi"
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W środę kandydatka na prezydenta miasta Anna Hetman przedstawiła na swojej konferencji propozycje dla przedsiębiorców. Chce m.in. stworzyć okienka, przy których przedsiębiorca będzie mógł załatwić wszystkie potrzebne sprawy oraz powołać pełnomocnika ds. przedsiębiorczości i biznesu.

- We współczesnym świecie są miasta żywe albo miasta martwe. Niestety ci, którzy zbyt wolno te zmiany zauważają i je wprowadzają, pozostają w tyle. Tak raczej dzieje się u nas - mówiła Anna Hetman na konferencji.

Kandydatka na prezydenta chce poprawić sytuację przedsiębiorców w Jastrzębiu. Proponuje wprowadzenie specjalnych okienek, przy których przedsiębiorca będzie mógł załatwić wszystkie urzędowe sprawy, bez chodzenia z pokoju do pokoju. To jeden z elementów, który ma pomóc w stworzeniu klimatu dla przedsiębiorców. Anna Hetman zamierza również postawić na promocję przedsiębiorczości i wykorzystać dobre położenia Jastrzębia-Zdroju.

Podczas konferencji wspomniano też o sytuacji podziemnych pasaży. - Gdy podziemiami zarządzał przedsiębiorca, handel kwitł. Gdy miasto je przejęło, widać jak jest - powiedział Roman Foksowicz, radny Platformy Obywatelskiej.

Wskazywał, że miasto po przeprowadzeniu remontu pasaży nie zrobiło nic, żeby zatrzymać wynajmujących. - Można było obniżyć czynsze, ale tego nie zrobiono, dlatego przedsiębiorcy odeszli - mówił.

Anna Hetman przypomniała również raport, który przygotowała zewnętrzna firma na zlecenie Urzędu Miasta. Wynikało z niego, że przedsiębiorczość w Jastrzębiu jest bardzo słabo rozwinięta, a nasze miasto zajmuje ostatnie miejsce w województwie śląskim. Raport wskazywał również na słabą współpracę z największym pracodawcą w Jastrzębiu, czyli Jastrzębską Spółką Węglową. - Od ponad dwóch lat, od kiedy pojawiła się ta diagnoza, nie zostało nic zrobione - powiedziała Anna Hetman. - Ale to można zmienić - dodała.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Anna Hetman: "To nie jest łatwy rok" Anna Hetman: "To nie jest łatwy rok"

Prezydent Hetman: "Bez polityki w mieście" Prezydent Hetman: "Bez polityki w mieście"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (34)
Przedsiębiorca30.10.2014 23:39

Oswald, Kobieta, Hehe, Marta, Tygrysek - Pogięło Was, jedyny kandydat na Prezydenta mówiący o konkretach, a Wy jakieś tam ble ble o PO/PSL/SLD, skupcie się lepiej na porównaniu pomysłów kandydatów na rozwój miasta.

tygrysek27.10.2014 17:44

Jeżeli ktoś ma jeszcze jakiekolwiek wątpliwości co do intencji PO/PSL/SLD/i inne palikoty oraz w ogóle całokształtu dokonań III RP to proponuję zwrócić uwagę na dramatyczne podsumowanie 25-lecia ?polskiej wolności? - jak to perfidnie uwielbia przedstawiać Komorowski.
Wanda Zwinogrodzka opisuje raport Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju, wskazując, że ?stanowi on szczególne podsumowanie ćwierćwiecza niepodległości? na skutek niestety okrągłostołowych rozstrzygnięć.
Okazało się, że wśród krajów OECD Polska jest jednym z najtrudniejszych miejsc do życia ? gorzej jest tylko w Turcji i Meksyku. Zamiast państwa prawa powstała struktura zaprojektowana, by chronić interes nie tyle obywateli, co raczej ponadpartyjnej kasty zawodowych polityków, a Polacy niestety zamiast odrzucić tą kastę zachowują się jakby utracili wiarę w przyszłość, nie widzieli sensu w podejmowaniu zabiegów o poprawę swojego zbiorowego losu - a przede wszystkim dają się dzielić, atomizować a w konsekwencji uciekają do swoich komputerów i czterech ścian lub zagranicę. Dedykuję te informacje szczególnie młodym.

rita27.10.2014 8:13

OSWALD, masz rację !

marta26.10.2014 20:17

nie widzę sensu aby głosować na p.Hetman! a właśnie! czyżby Pani wstydziła się PO? nie przyznaje się Pani do tej partii? nie widzę loga PO!!!! nie lepiej zajmować się tym czym Pani się zajmuje i dać sobie spokój z polityką??????

hehe26.10.2014 16:38

Tusk też tak nawijał o tych przedsiębiorcach i co zrobił potem? Wysłał do nich kontrole z US, ZUS, Sanepidu i Straży pożarnej, a ci mierzyli, badali kontrolowali i pincet zeta mandatu, a za tydzień znowu pincet, podatki w górę, no i jeszczcze raz pincet kary, jeszcze raz, a jak. Przedsiębiorstw multum upadło w czasie rządów Tuska.

hehe26.10.2014 16:28

Jak PO zaczyna gadać o polepszeniu przedsiębiorcom życia to ja mam dla tych przedsiębiorców tylko jedną radę: łapcie się za kieszenie, bo zaraz się znowu zaczną: podwyżki podaztków, opłat, kontrole z mandatami, juz to przecież przerabialiśmy za Vincenta Rostkowskiego

kobieta26.10.2014 15:20

Szkoda mi tej niewiasty. Jakoś pogubiła się życiowo, a mogła przecież robić to, co robiła (lepiej lub gorzej, ale zawsze..) Jakieś chore ambicje, brak zadowolenia z życia osobistego? Zostanie tylko marionetką PO, jak Chojecka (jeśli ją wybiorą). Szkoda kobiety...

Pokaż wszystkie opinie (34)