Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°13°
Eko Okna
27 października 2014

Rondo na ulicy Wodzisławskiej już otwarte

Rondo na ulicy Wodzisławskiej już otwarte
fot. Robert Cebula / UM Jastrzębie

Rondo w Mszanie łączące ulicę Wodzisławską oraz Drogę Główna Południową jest już otwarte. Kierowcy mogą już jeździć bez przeszkód w stronę Wodzisławia, jak i Jastrzębia-Zdroju.

Rondo zostało otwarte w piątek 24 października. Wtedy też została usunięta tymczasowa sygnalizacja świetlna, która na czas remontu kierowała ruchem.

- Ponieważ ruch na trasie Jastrzębie–Wodzisław jest duży, wystąpiliśmy do Zarządu Dróg Wojewódzkich o zgodę na oddanie ronda do użytkowania. Natomiast Droga Główna Południowa zostanie otwarta po otrzymaniu decyzji o użytkowaniu obiektów mostowych - mówi Krzysztof Baradziej, wiceprezydent miasta.

Polub i udostępnij
Czytaj też

KFC -  inwestycja ruszy w tym roku KFC - inwestycja ruszy w tym roku

W centrum Jastrzębia powstanie sieciowa restauracja? W centrum Jastrzębia powstanie sieciowa restauracja?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
Łukasz Morcinek28.10.2014 21:34

Otwarcie w czasie kampanii... Przypadek?
Zobaczycie, że z drogą też zdążą na finiszu.

cytat z innego forum28.10.2014 12:08

Otwarcie oficjalne 07.11.2014 czemu? Zobaczysz kto przetnie wstęgę aby zabłysnąć. A do Hejna niem w planach na najbliższe 3 lata remontu tego odcinka. Teraz ważne pytanie dlaczego obwodnica nie została zrobiona tak jak było w pierwotnych planach czyli do wezła w Mszanejpod tym nieszczęsnym wiaduktem a skończyła się 1 km wcześniej? Następny bubel połaczenie obwodnicy z ul Pszczyńską w Jastrzębiu pechowe skrzyżowanie a w planach było rondo już nawet zaczeli je budowac i przebudowali na takie coś j ak jest teraz.A poszukajcie sobie planów dalszych części tej obwodnicy: na Wodzisław - brak węzła z A1 a przecina się w okolicach Gorzyczek i w kierunku Pawłowic tam to dopiero bedzie sajgon ze skrzyżowaniami.

AleDom28.10.2014 9:34

@Kamil: To jest DW, więc za jej stan są odpowiedzialne władze województwa. Ta droga aż do Wodzisławia bardziej przypomina kratery księżycowe niż drogę wojewódzką, ale przebudowa ma się zacząć ok. 2017 roku. Paranoja jakaś.

ola27.10.2014 22:34

ha ha ha...a za chwilę będą most poprawiać i znowu wahadłooo ;)

Piotr G.27.10.2014 20:45

Rondo otworzone, ale nagle muszą chodnik przy Bożej Górze robić i nowe wahadło... :-)

Kamil27.10.2014 17:40

Zastanawiam się nad tym dlaczego nie wyremontowano tego odcinka w stronę Wodzisławia aż za skrzyżowanie do nowo wyremontowanego od autostrady? Hmmmmmm? A mogła być taka fajna droga łącząca Pawłowice z autostradą,a tu taki falstart.To może zdarzyć się tylko w Polsce z nieodpowiednimi rządzącymi :)

Gość27.10.2014 12:18

Z rozpędu Janecki może ponownie otworzyć autostradę.

Pokaż wszystkie opinie (8)