Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
EkoOkna
28 października 2014

W środę referendum wśród pracowników JSW

W środę referendum wśród pracowników JSW
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

29 i 30 października we wszystkich kopalniach i zakładach Jastrzębskiej Spółki Węglowej odbędzie się referendum. Pracownicy opowiedzą się za lub przeciw temu, by Zarząd JSW został odwołany.

Uprawnieni do głosowania odpowiedzą na pytanie: "Czy biorąc pod uwagę sytuację ekonomiczną Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA, sposób zarządzania spółką oraz działania zarządu JSW SA w zakresie stosowania prawa pracy: uważasz, że zarząd JSW utracił wiarygodność i powinien zostać odwołany?"

- Zdajemy sobie sprawę, że jego wyniki nie będą dla nikogo wiążące, ale rządzący powinni wiedzieć, jaka jest opinia załogi o zarządzie przedsiębiorstwa, nad którym Skarb Państwa pełni nadzór właścicielski. Przy okazji po raz kolejny zamierzamy przypomnieć, że powodem  złej sytuacji wydobywczej w spółce jest wyłącznie nieudolne zarządzanie - mówi Roman Brudziński, wiceprzewodniczący Solidarności w JSW.

Wcześniej w kopalniach JSW odbyły się masówki, na których zapowiedziano referendum w sprawie odwołania Zarządu JSW.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

JSW rozważa (znowu) emisję akcji JSW rozważa (znowu) emisję akcji

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
hhhhh31.10.2014 11:17

Jeszze więcej przywileji dla związkowców, jeszcze więcej związków.Hura kopalnie nasze-------- mozna hulać.

X jacek29.10.2014 13:03

Panowie związkowcy. Czy wy nie powinniście już być na emeryturach? Dla czego się tak kurczowo trzymacie stołków???
A kogo związki obroniły ??? związki to biura podroży, wycieczka na ryby grzyby i karczmy gdzie widać na co was stać na alkohol i jeszcze raz alkohol.
Dla czego nie zrobicie pikników rodzinnych przed kopalnia ??? niech syn czy córka zobaczy jak się można bawić i gdzie tata czy mama pracuje.

roman29.10.2014 12:57

przewodniczący związków powinien być max dwie kadencje. niech związki popatrzą na tych etatowców co siedzą na stołkach zamiast pracować na dole. Tu prezes znajdzie kasę. Dołowcy po 25 latach na powierzchni odchodzą na emerytury. Czepiamy się pań co papierkowa robotę odwalają. A 80% pracowników co chodzi na kopalni po powierzchni to dołowcy. Zwiazkowiec też jest dołowcem, to on tego nie widzi. Na to jest ślepy. Niech związki zrobią porządek u siebie a potem popatrzą na prezesa

Gość29.10.2014 9:14

Chcemy więcej związków zawodowych, a nie tylko czterdziestu dziewięciu. Powinno ich być tyle, żeby każdy pracownik JSW mógł być na etacie związkowym.

Igor29.10.2014 6:18

Ograniczyć prawa zwiazkowców!!!!!

Adam H.28.10.2014 13:07

Gość dobrze się czujesz? pieniądze z zysku poszły na zakup Knurowa ....polecenie Tuska

Gość28.10.2014 12:48

Odwołać też działaczy związkowych, którzy doprowadzili do przejedzenia zysków, zamiast przeznaczenia ich na inwestycje i zasilenie funduszu rezerwowego.

Pokaż wszystkie opinie (8)