Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 8°
3 listopada 2014

Oficjalne otwarcie DGP już 7 listopada

Oficjalne otwarcie DGP już 7 listopadaTak otwierano I etap Drogi Głównej Południowej
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

To już koniec prac związanych z budową obwodnicy Jastrzębia-Zdroju. Oficjalne przekazanie Drogi Głównej Południowej do użytku odbędzie się 7 listopada. Kierowcy będą mogli już nią jeździć.

Pierwszy etap obwodnicy mający ponad 3 kilometry został ukończony w czerwcu 2013 roku. Drugi etap (ponad 5 km) ukończono w sierpniu tego roku, ale zostanie otwarty dopiero 7 listopada. Łączny koszt prac to prawie 200 mln zł.

- Ta droga ma znaczenie nie tylko dla naszego miasta, ale także dla regionu. W planie zagospodarowania przestrzennego uzgodniliśmy wokół niej wiele terenów przemysłowych i usługowych, dlatego inwestycja powinna ożywić też obszar pod kątem gospodarczym - mówi prezydent, Marian Janecki.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Powstanie kopalnia za 2,5 mld zł? JSW: Powstanie kopalnia za 2,5 mld zł?

Inwestor interesuje się terenami na "Jas-Mosie" Inwestor interesuje się terenami na "Jas-Mosie"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (19)
do NIck't05.11.2014 10:55

Mylisz się wodzisławski odcinek też będzie jednopasmowy a pawłowicki jednopasmowy ale nawet węższy od tego naszego.

NIck't05.11.2014 2:03

Kiedy remont zaraz po wyborach ?? A czy ktoś zauważył że odcinek jastrzębski to jest jej najwęższe gardło na pozostałej części będzie to 2 pasmowa droga.

sok 04.11.2014 22:03

no tak, szkody Górnicze - czemu tam jest tyle przestrzeni n.p. na Dubielcu, chociaż brakuje miejsc na budowę donków? Bo to wszystko tam się zmienia w pogórze i zalewiska

Gość04.11.2014 13:12

Olek, może chcesz zrozumieć te inwestycje na trzeźwo?

Olek04.11.2014 10:01

Trzeba było jeszcze dłużej czekać z otwarciem drogi . Chciałbym , żeby kampania wyborcza była co dwa lata , przynajmniej ( były ) prezydent coś by zrobił dla tego miasta. Bardzo podoba mi się rozwiązanie tzw. obwodnicy miasta i przejazdu kolejowego. To musiał wymyśleć jakiś geniusz . Zamknięte szlabany spowodują korki , giganty a miejsce na mosty są . Wogóle nie rozumiem tych inwestycji Janeckiego !

Gość04.11.2014 8:32

www, woda święcona zapobiega szkodom górniczym.

keri04.11.2014 1:39

gdyby nie było wyborów to z otwarciem drogi by dalej zwlekali.... a tak jest kiełbasa wyborcza.....

Pokaż wszystkie opinie (19)