Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
3 listopada 2014

Oficjalne otwarcie DGP już 7 listopada

Oficjalne otwarcie DGP już 7 listopadaTak otwierano I etap Drogi Głównej Południowej
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

To już koniec prac związanych z budową obwodnicy Jastrzębia-Zdroju. Oficjalne przekazanie Drogi Głównej Południowej do użytku odbędzie się 7 listopada. Kierowcy będą mogli już nią jeździć.

Pierwszy etap obwodnicy mający ponad 3 kilometry został ukończony w czerwcu 2013 roku. Drugi etap (ponad 5 km) ukończono w sierpniu tego roku, ale zostanie otwarty dopiero 7 listopada. Łączny koszt prac to prawie 200 mln zł.

- Ta droga ma znaczenie nie tylko dla naszego miasta, ale także dla regionu. W planie zagospodarowania przestrzennego uzgodniliśmy wokół niej wiele terenów przemysłowych i usługowych, dlatego inwestycja powinna ożywić też obszar pod kątem gospodarczym - mówi prezydent, Marian Janecki.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW przejmie firmę budowy szybów za 204 mln zł JSW przejmie firmę budowy szybów za 204 mln zł

Będa nowe inwestycje miejskie Będa nowe inwestycje miejskie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (19)
do NIck't05.11.2014 10:55

Mylisz się wodzisławski odcinek też będzie jednopasmowy a pawłowicki jednopasmowy ale nawet węższy od tego naszego.

NIck't05.11.2014 2:03

Kiedy remont zaraz po wyborach ?? A czy ktoś zauważył że odcinek jastrzębski to jest jej najwęższe gardło na pozostałej części będzie to 2 pasmowa droga.

sok 04.11.2014 22:03

no tak, szkody Górnicze - czemu tam jest tyle przestrzeni n.p. na Dubielcu, chociaż brakuje miejsc na budowę donków? Bo to wszystko tam się zmienia w pogórze i zalewiska

Gość04.11.2014 13:12

Olek, może chcesz zrozumieć te inwestycje na trzeźwo?

Olek04.11.2014 10:01

Trzeba było jeszcze dłużej czekać z otwarciem drogi . Chciałbym , żeby kampania wyborcza była co dwa lata , przynajmniej ( były ) prezydent coś by zrobił dla tego miasta. Bardzo podoba mi się rozwiązanie tzw. obwodnicy miasta i przejazdu kolejowego. To musiał wymyśleć jakiś geniusz . Zamknięte szlabany spowodują korki , giganty a miejsce na mosty są . Wogóle nie rozumiem tych inwestycji Janeckiego !

Gość04.11.2014 8:32

www, woda święcona zapobiega szkodom górniczym.

keri04.11.2014 1:39

gdyby nie było wyborów to z otwarciem drogi by dalej zwlekali.... a tak jest kiełbasa wyborcza.....

Pokaż wszystkie opinie (19)