Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
5 listopada 2014

Program PiS podobny do poprzedniego? Nic nie zrobili?

Program PiS podobny do poprzedniego? Nic nie zrobili?
fot. Artur Domaszk / facebook.com

"Nic nie zrobili przez 4 lata", "Po prostu są konsekwentni" - tak internauci komentują zdjęcie z programem wyborczym PiS, które opublikowane zostało na Facebooku. Ulotki z programem zawierają dużą część planów na poprzednie 4 lata.

Na "ulotkową sprawę" natrafił Artur Domaszk, który kandyduje na radnego z ramienia Porozumienia NPW - Nowa Prawica. Jak zauważył na ulotce PiS dla okręgu nr 3 większość punktów z programu wyborczego z 2014 roku jest podobna do tych sprzed 4 lat.

- Wygląda na to, że rządzący naszym miastem PiS w koalicji z ugrupowaniem prezydenta Janeckiego przez 4 lat w okręgu wyborczym nr 3 nie zrealizował praktycznie nic ze swojego programu - pisze na swoim facebookowym profilu, Artur Domaszk.

W programie Prawa i Sprawiedliwości znajduje się 17 punktów z czego 12 jest takich samych lub podobnych do tych sprzed poprzednich wyborów. Wciąż można tu znaleźć takie punkty jak budowa ronda na skrzyżowaniu al. Piłsudskiego i ul. Granicznej, rozbudowa parkingu przy kościele NMP Matki Kościoła, wykonanie chodnika i oświetlenia na ul. Wyzwolenia czy remont ul. Podhalańskiej.

Zobacz wpis na Facebooku

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pożar wysypiska. 60 strażaków w akcji Pożar wysypiska. 60 strażaków w akcji

Jar wygląda jak śmietnik Jar wygląda jak śmietnik

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (30)
Ryszard Myśler10.11.2014 13:07

Władza się porozumiała i się wyżywi

Hasło wyborcze głównego koalicjanta Prezydenta z Bzia Zameckiego przechrzczonej Wspólnoty Samorządowej na Jastrzębską Wspólnotę, Zamiast "Służyć Miastu, Słuchać Mieszkańców", powinno raczej brzmieć: "Służyć Prezydentowi z Bzia Zameckiego i słuchać powiatowego Zarządu koalicjanta wspierającego Jastrzębską Wspólnotę".

Porozumienie podpisane m.in. przez przedstawicielkę "Solidarności" służby zdrowia i przedstawiciela "Solidarności" oświaty, raz mówi o Jastrzębskiej Wspólnocie, raz o Wspólnocie Samorządowej. Czyżby chodziło o wprowadzenie wyborcy w błąd?

Wiadomo o absencji i delegacjach radnych dzięki J. Tarasiewiczowi, a jest to dobra okazja, by naszych rajców rozliczyć. Media lokalne tym konkretnym tematem zbyt zainteresowane nie są.

Wracają do delegacji służbowych, miejmy nadzieję, że nasi radni podróżując nie korzystali z tego, co mówią główne media o posłach w delegacji do Madrytu i nie tylko.
Na dobrą sprawę trudno w tej Radzie znaleźć opozycję poza radnym Tarasiewiczem. Główną komisją kontrolną ? Komisją Rewizyjną, kieruje radny SLD i to tak kieruje, że władza wykonawcza w mieście może spać spokojnie.
Jeżeli ta dotychczasowa opcja pozostanie przy władzy w Jastrzębiu to zapomnijmy o zmianach, a krajobraz miasta może wyglądać jak budynek byłego Sądu przy ul. 1 Maja, porodówki, hotelu ?DIAMENT?, nie zapominając o trwaniu TBS "DASZEK", nie budujący od bardzo dawna mieszkań.

Cóż, takie władze będziemy mieli jakie wybierzemy 16 listopada. Wiedzieć trzeba i to, że ci co nie idą głosować też wybierają.

"Złych polityków wybierają dobrzy ludzie, którzy nie głosują". /G. J. Nathan/

Ryszard Myśler

KOALICJANCI SZACHIŚCI10.11.2014 12:03

Nie tak dawno koalicja chwaliła się zakupem ponad 600 podręczników do gry w szachy, ba, z relacji radnego J. Tarasiewicza wynika, że nawet była delegacja służbowa radnych z koalicji w Sejmie na konferencji poświęconej edukacja przez szachy w szkole.

Te polityczne szachy wciąż trwają. Oto jak w Komisji Rewizyjnej był radny Tarasiewicz i zadawał niewygodne pytania, no to w skład Komisji wprowadzono dwójkę radnych z koalicji rządzącej, by tej zapewnić większość w tej najważniejszej Komisji.
Swoją drogą radny Tarasiewicz w języku szachisty, był - jakby nie patrzeć - zbyt mocną figurą, bo mimo iż koalicjanci stanowili większość w Komisji, nie byli w stanie poradzić sobie, więc radnego Tarasiewicza z jej składu odwołano.

Kolejna gra to niedawne porozumienie, gdzie raz jest nazwa "Jastrzębska Wspólnota", a potem "Wspólnota Samorządowa" i czeski film - nikt nic nie wie. Cóż, najlepiej się ryby łowi w mętnej wodzie.
Trzeba by spytać kamerzystę, aby to wyjaśnił z jakiego w końcu ugrupowania startuje?

Ryszard Myśler

Michaił10.11.2014 10:51

No to ładnie postąpiła koalicja. Wg komentarza "Przewodniczącego" wynika, że tam prawo i sprawiedliwość to zupełnie inne "standardy".

Przewodniczący09.11.2014 21:02

Panie Myśler.
Jestem Przewodniczącym Komisji Zakładowej NSZZ "Solidarność" i nie popieram wypływu ludzi z Jastrzębia-zdroju. Na jakiej podstawie Pani Danuta- Kierownik Biura Terenowego NSZZ "Solidarność" Zrządu Regionu weszła w ten układ też nie wiem. O podpisaniu porozumienia pomiędzy NSZZ "Solidarność", Wspólnotą Samorządową oraz Prawem i Sprawiedliwością większość Przewodniczących Komisji Zakładowych dowiedziało się z prasy lub do dnia dzisiejszego nie mają takiej wiedzy.

Stefan Kałuża - członek Rady Sołeckiej Sołectwa S09.11.2014 20:02

Do Ryszarda Myślera i mieszkańców: ma Pan rację, że inwestorów w Jastrzębiu-Zdroju nie widać, powodów jest dużo, między innymi brak konsultacji z mieszkańcami, decyzje podejmowane w zaciszu gabinetów - urzędnik zawsze ma rację, a prawo własności nie jest chronione. Urząd Miasta wydał pozwolenie na budowę i rozbudowę ZOK Sp. z o. o. przy ul. Bocznej. Od ok. 1995 r. ZOK Sp. z o.o. korzysta z tej ulicy, która jest częściowo wyremontowana wraz ze skrzyżowaniem z ulicą Gagarina. Budowa dodatkowej, niepotrzebnej drogi do prywatnej Sp. z o.o. za publiczne pieniądze jest ekonomicznie nieuzasadniona. Jest to trwonienie publicznych pieniędzy i niszczenie gróntów rolnych. Z powodu sprzeciwu właścicieli gruntów, władza zastosowała tzw. "specustawę drogową", która przypomina peerelowskie dekrety, ogranicza prawa własności i łamie prawa obywatelskie, a wrękach nieodpowiedzialnych włodarzy przynosi wiele szkody. Zastosowanie "specustawy drogowej" przy budowie za publiczne pieniądze, dodatkowej drogi do prywatnej Sp. z o.o. uważam za nadużycie prawa.
Prawo Wolności jest Prawem Własności.

Gość09.11.2014 16:02

Pni Hetman nic nie obiecywała bo nie mogła gdyż do tej pory w mieście rządzi ekipa Janeckiego więc Kasiu widać że nie jesteś w temacie i te twoje wypociny są nie na czasie.

kasia 08.11.2014 18:53

PO cały czas obiecuje i obiecuje a Polacy wyjeżdżają z Polski Hetman naobiecywała i co? i nic nie ma

Pokaż wszystkie opinie (30)