Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
12 listopada 2014

Pierwsze elektroniczne tablice już na przystankach

  • Pierwsze elektroniczne tablice już na przystankach
  • Pierwsze elektroniczne tablice już na przystankach
Więcej zdjęć:
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Pojawiły się już pierwsze elektroniczne tablice rozkładu jazdy na przystankach autobusowych. Pierwsze zamontowano na dworcu na Arki Bożka.

Łącznie na przystankach pojawią się 42 tablice. Będą montowane w różnych częściac miasta. Tablice pokazywać będą nazwę przystanku, przyjeżdżające na niego autobusy, a także godziny odjazdów, kierunek jazdy danej linii czy informacje o ewentualnych spóźnieniach autobusów. Tablice jeszcze nie działają, bo trzeba je przetestować.

Łącznie planowane jest zamontowanie około 100 takich tablic. Nie wszystkie jednak zamontowane będą w Jastrzębiu-Zdroju. Część z nich pojawi się w miejscowościach, które obsługuje MZK, np. Żory, Radlin czy Mszana.

Na montaż tablic Międzygminny Związek Komunikacyjny otrzymał pieniądze z Unii Europejskiej. Łącznie ponad 14 mln zł. Kwota jednak obejmuje również inne udogodnienia, takie jak e-bilet, montaż monitoringu w autobusach czy elektroniczny system zarządzania taborem.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Czy PKM zapłaci 1 mln zł kary? Czy PKM zapłaci 1 mln zł kary?

MZK: W poniedziałek 90 proc. kursów będzie wykonanych MZK: W poniedziałek 90 proc. kursów będzie wykonanych

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (29)
Sowizdrzał Jastrzębski20.11.2014 17:09

Przechodziłem dziś koło przystanku obok Urzędu Miejskiego i przecierałem oczy ze zdumienia. Co za ID.IOT_a kazał wkopać słup elektronicznej tablicy na samym środku ścieżki rowerowej?

Gość15.11.2014 19:03

Ulala za nie dlugo bilety pojda do gory

Gość14.11.2014 11:36

Takie tabice to by się sprawdziły przy linii kolejowej z Jastrzębia do KAtowic

pracuś14.11.2014 7:45

Marudy! Przestańcie jęczeć. Cokolwiek się zrobi w tym mieście, to musicie obsmarować a sami nic nie robicie

.13.11.2014 18:14

Jechałem R-busem do Rybnika - stałem jak śledź wprasowany pomiędzy innych - tylu było ludzi. Jechałem Lineą do cieszyna - to samo. Ludzie jeżdżą jak bydło. ale za to będą tablice, nie wiadomo po co.

Dzięcioł13.11.2014 16:40

Do Gościa, który się wpisał 13.11.2014 8:23. Nie bądź "gościu" taki dumny, że umiesz i czytać i pisać. Tow potrafią wszyscy. Nie wszyscy potrafią myśleć a właśnie ty należysz do tej elity bezmyślnych co udowodniłeś swym wpisem.

Dzięcioł13.11.2014 16:37

No proszę. Kolejna siłownia na świeżym powietrzu już otwarta, teraz tablice ... nagle, zupełnie przypadkowo miasto ruszyło się w rozwoju. Nie będę się zakładał, że to nie z powodu wyborów. Nie chcę przegrać. I przez to PiS i wystawiony przez nich Janecki nie może się cieszyć moim poparciem.

Pokaż wszystkie opinie (29)