Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
10 listopada 2014

Przepychanki wyborcze na FB. Poszło o cukierki

Przepychanki wyborcze na FB. Poszło o cukierki
fot. materiały NIM, internauta

Poszło o cukierki Nimm 2. Radny i kandydat na radnego z PiS, Andrzej Matusiak, użył określenia cukierków "NIM-2" w stosunku do Niezależnej Inicjatywy Mieszkańców. Członkom stowarzyszenia się to nie spodobało. Później wszyscy zaczęli sobie wypominać.

Kampania wyborcza trwa. Do wyborów został jeszcze tydzień, a walka się zaostrza. Nie o głosy mieszkańców, ale między kandydatami w internecie.

Sprawa dotyczy Andrzeja Matusiaka, który na swoim profilu na Facebooku użył  określenia NIM-2 (popularne cukierki Nimm 2) w stosunku do Niezależnej Inicjatywy Mieszkańców. To nie spodobało się członkom NIM, którzy żądają teraz przeprosin. Jak mówi Sławomir Żmudziński, kandydat na prezydenta z Porozumienia NPW-Nowa Prawica działający w NIM, sprawa zostanie skierowana w trybie zwykłym (NIM nie bierze udziału w wyborach) do odpowiednich organów. Ostatecznie niektóre posty zostały z dyskusji usunięte.

Dyskusja w internecie się rozszerzyła i zeszła na inne tematy. Andrzej Matusiak zaczął wypominać Arturowi Domaszkowi, kandydatowi na radnego z "Porozumienia", że Tadeusz Cymański poparł Mariana Janeckiego na urząd prezydenta miasta puentując swoją wypowiedź słowami: "Mam nadzieje, że nie będziesz płakał bo chłopcy nie płaczą". Do niedawna Domaszk współpracował z Cymańskim w ramach Solidarnej Polski. 

Dodatkowo Porozumienie NPW - Nowa Prawica zarzuca PiS-owi, że w materiały wyborcze jednego z ich kandydatów wprowadzają błąd. Chodzi o Szymona Klimczaka. - Kandydat informuje w materiałach wyborczych, że jest prawnikiem, w sytuacji gdy jest jedynie studentem prawa, co pomniejsza szanse kandydata naszego komitetu, który dysponuje takimi samymi kwalifikacjami i startuje z tego samego okręgu - informuje "Porozumienie". Sam Szymon Klimczak tłumaczy, że słowa "prawnik" używa się również by opisać studentów prawa. Poza tym jest właśnie w trakcie zakładania własnej działalności gospodarczej o charakterze prawniczym.

To nie pierwszy raz kiedy zachodzą takie sytuacje między kandydatami w nadchodzących wyborach. Do tej pory na profilach kandydatów można było przeczytać o zaklejaniu przez kandydata "Porozumienia" banera Anny Hetman (kandydatka na prezydenta z PO) oraz plakatów Zbigniewa Supernaka (kandydat na radnego ze Wspólnoty Samorządowej). Ponadto kandydatka na prezydenta ma zamiar złożyć pozew do sądu w trybie wyborczym przeciwko internaucie, który publicznie nazwał ją idiotką.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Reanimowano mężczyznę na przystanku Reanimowano mężczyznę na przystanku

Reanimacja tuż przed wejściem do szpitala Reanimacja tuż przed wejściem do szpitala

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (37)
Ryszard Myśler12.11.2014 19:53

Oni już wybrali władzę w mieście

Oto 3 listopada sygnatariusze porozumienia w osobach G. MATUSIAK; A. MATUSIAK i T. SŁAWIK z PiS-u, M. JANECKI i K. BARADZIEJ z Jastrzębskiej Wspólnoty z domu Wspólnoty Samorządowej oraz D. JEMIOŁO i K. JANICKI z Solidarności, można by powiedzieć USTALILI WŁADZĘ WMIEŚCIE na lata 2014 - 2018. Być może sygnatariusze tego porozumienia są pewni wygranej 16.11.2014 r. w wyborach samorządowych?

Zobaczymy co na to wyborcy, bo póki co to rządy koalicji to pasmem sukcesów nie są, a wg wielu wyborców wręcz są to rządy marazmu i straconych szans. Chyba, że ponad 600 podręczników do nauki gry w szachy zaliczymy do sukcesów, czy rondo donikąd, obiecanki remontu targowiska, OWN, czy trwanie póki co niebudującego TBS "DASZEK". Jak widać koalicja samopoczucie ma dobre i ciekawe czy wyborcy też tak myślą.

Dziwić może fakt wchodzenia w układy Związku Zawodowego "Solidarność" w osobie Pani D. Jemioło, przedstawicielki służby zdrowia i Pana K. Janickiego z oświaty. Fakt, że oświata w dużej mierze jest na garnuszku miasta. Władza wie zawsze najlepiej co dla nas najlepsze.

Jak nasi wybrańcy pracowali w tej kadencji można było zobaczyć w wykazach o absencji i delegacjach służbowych naszych rajców. W porozumieniu czytamy, że NSZZ "Solidarność" i Prezydent ZOBOWIĄZUJĄ SIĘ, itd., a jak Prezydent z Bzia Zameckiego nie wygra to co będzie? Sygnatariusze porozumienia widocznie takiej opcji nie przewidują.

"Ci, którzy budują zamki na lodzie, zwykle na lodzie osiadają". /T. Griegier/

Ryszard Myśler

Nienim12.11.2014 19:11

Zawsze mówiłam, że bracia i reszta tzw. kandydatów to osoby jeszcze niedojrzałe do piastowania ważnych funkcji publicznych.
Piaskownica jest właściwym miejscem.

Życzliwy11.11.2014 23:10

Do siedmiogłoska. Więcej optymizmu i wiary. Szef PISu ma większą popularność. Te 17 głosów ma jak w banku. Więcej nie przeskoczy. Ale, kto wie może lepiej pójdzie za 4 lata.

siedmiogłoska11.11.2014 19:43

Czy 7 głosów to dobry wynik ? Jak uważacie ?

mieszkaniec11.11.2014 16:18

Stąd wniosek, że należy uczyć kultury takich niesfornych chłoptasiów! Czy Witold K. nie powiedział Matusiakowi jak muszał przepraszać za zniesławienia? Jeżeli nie to niech p. Andrzej zapyta tego kolesia! Chamstwo trzeba tępić w zarodku! Ja nie darowałbym Matusiakowi nawet kropki nad i.

tarzan do gościa11.11.2014 14:22

Gościu twoja nienawiść do Matusiaka aż ci na głowie kwitnie.Gdybyś wykazał trochę obiektywizmu,zabrał się sam do pracy z młodzieżą ,pomagał młodzieży, zrobił cokolwiek dla miasta prócz podlewania murków i w dodatku wykazał się odwagą i podpisał post chociażby inicjałami to byś był gieroj a tak jesteś popierduszką.

Gość11.11.2014 13:28

do ciekawy: jasne, że wrogów. To się w niedługim czasie zemści

Pokaż wszystkie opinie (37)