Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
13 listopada 2014

W 2015 emeryci nie dostaną deputatu węglowego

W 2015 emeryci nie dostaną deputatu węglowego
fot. Rafał Mączyński / jastrzebieonline.pl

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej zdecydował, że w 2015 roku emerytowani pracownicy JSW nie otrzymają deputatu węglowego. Oprócz tego, o 10% niższe pensje będą mieli dyrektorzy kopalń.

Zarząd JSW zdecydował o odebraniu deputatu węglowego emerytowanym pracownikom i rencistom. Decyzja jest już pewna. Za takim stanem rzeczy opowiedziało się czterech członków Zarządu, jeden był przeciw.

Oprócz tego JSW obniżyła o 10% pensje swoim dyrektorom. Zmniejszenie wynagrodzeń już obowiązuje i obejmuje dyrektorów kopalń, dyrektorów technicznych, dyrektorów inwestycji i rozwoju, dyrektorów ekonomicznych, dyrektorów pracy, dyrektor ZLM i jego zastępców, dyrektor CUW i jego zastępcy oraz dyrektorów Biur w Biurze Zarządu JSW. Wszyscy będą mieli obniżone wynagrodzenia do 1 października 2015 roku.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Wirtualna rzeczywistość  JSW: Wirtualna rzeczywistość

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (27)
Iwa13.10.2015 15:36

Czyytam te opinie i oczom nie wierze.Odnosmie Kalinowskiego,jak można być tak zachłannym ? Gościu ja prowadze swoja firme i tyle kasy nie zarabiam ,nie mysląc jaką będe miała emeryture -głodowa.Nikt mi nie pomaga . Nie dostane dotacji , deputatów ,kartek , 14- stki oraz Barbórki.Więc stuknij sie gościu w czolo bo 50% społeczeństwa żyje ze sredniej krajowej i mają dzieci .

do zazdrosnych16.09.2015 11:19

Wysokość górniczej emerytury jest ściśle uzależniona od kwoty odprowadzonych składek do ZUS,
średnia życia górnika to 55 lat; Kopalnie powinny dać te 2,5 czy 3 tony węgla emerytom. Dlaczego ? Dlaczego emerytowany piekarz nie dostaje chleba na emeryturze ? Odpowiedź jest bardzo prosta, młody górnik decydując się na niebezpieczną pracę w kopalni, brał pod uwagę to, że później będzie miał zrujnowane zdrowie ale nie będzie marzł zimą. Czy któryś piekarz poparzył się tak piecem jak górnicy przy wybuchu metanu, stracił nogę, rękę, oko ?

Kalinowscy14.04.2015 17:04

Jak mam żyć skoro mam emerytury 5000 zł. a żona tylko 2450 zł. na miesiąc i jeszcze nam deputat węglowy zabieracie. Dzieci nie mamy by nam pomagały.

gregor17.11.2014 12:55

Czemu zabieracie emerytom i rencistom ? Im zostawcie, a zabierzcie całej reszcie, na stałe biurowym albo dawajcie to tylko pierwszemu tysiącowi najlepszych pracowników.

PP16.11.2014 23:12

Nie narzekać na JSW S.A. !
Jak komuś się nie podoba, to niech popatrzy na Kompanię Węglowa albo KHW S.A. (nie chcę być złośliwy - więc do pracy w Biedronce nie będę namawiał ...)

Emeryt16.11.2014 11:09

Nie zabierajcie nam tego deputatu,jak mamy żyć za skromne 4000zł emeryturki?

do GRADAN16.11.2014 9:43

Albo jesteś tępy albo nie do rozwinięty zadając takie pytanie. To jest przywilej, który obowiązuje nie tylko w branży górniczej. Polecam się do edukować i nie zadawać takich durnych pytań, a tak na marginesie to w pośredniaku byłeś?

Pokaż wszystkie opinie (27)