Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
13 listopada 2014

Powstanie nowy budynek przy "rynku w Zdroju"?

Powstanie nowy budynek przy "rynku w Zdroju"?
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W przyszłym roku może ruszyć budowa nowego budynku mieszkalno-usługowego przy ulicy Witczaka. Obiekt ma być kontynuacją budowy tzw. małego rynku w Zdroju.

Towarzystwo Budownictwa Społecznego  "Daszek" i Hadex Delevopment zawarły umowę przedwstępnej sprzedaży działki przy ul. Witaczaka o powierzchni ponad 0,42 hektara. Firma Hadex z Jastrzębia zobowiązuje się do budowy na tym terenie obiektu mieszkalno-usługowego.

Lokalne znajdujące się w budynku mają być sprzedane TBS "Daszek", dzięki czemu spółka należąca do miasta zostanie współwłaścicielem budynku.

- Jest to element kontynuacji inwestycji przy ul. Witczaka, popularnie zwanej „małym rynkiem”. Projektowany budynek będzie „otwarty” w kierunku Parku Zdrojowego i wraz z częścią placu (obecnie nieutwardzony parking) będzie tworzyć coś na kształt placu rynkowego. Nie będzie to jednak klasyczny rynek, czyli plac z czterech stron zabudowany kamienicami, ponieważ na tego typu zabudowę jest tam po prostu za mało miejsca - mówi prezydent Marian Janecki.

Obecnie trwa procedura przetargowa na budowę i rozbudowę ulicy Witczaka. Projekty na budowę kanalizacji sanitarnej oraz rozbudowę ulicy otrzymały już pozwolenia na budowę.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Nowy blok w Zdroju: pierwsze piętro gotowe Nowy blok w Zdroju: pierwsze piętro gotowe

Nie ma już dworca w Zdroju. Został spalony i rozebrany  Nie ma już dworca w Zdroju. Został spalony i rozebrany

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (12)
Mieszkaniec14.11.2014 14:52

Hadex brzmi jak Hades a to mi się źle kojarzy.

pedagog14.11.2014 7:23

Do "gość" : Słowo "zwrócić" pisze się przez "ó" zamknięte. To takie skrzywienie zawodowe.

mama13.11.2014 22:48

A to w spólce handlowej z udziałem miasta nie obowiązuje ustawa o zamowieniach publicznych ? Prywatny ( ha , ha , ha ) kolega Janeckiego ma budowac budynki na gruncie gminy za prywatne pieniadze i sprzedawać wybudowane mieszkania znowu gminie ? Smierdzi mi tu potwornie , a znając liczne interpelacje radnych opozycji na temat nieprawidłowości w TBS-ie - to może być kryminał ! Co jeszcze obieca Janecki by zostać u żłoba ? Macie jakieś pomysły ?

Wyborca13.11.2014 19:42

Miasto ma 100% udziałów w TBS Daszek - także to Miasto buduje, a właściwie HADEX buduje, sory ma budować.

Gość13.11.2014 18:54

A ten prezes powinien kasę zwrucić bo nic nie zrobił.Fajna gazeta wyszła wszystko czytelne co ile gdzie kiedy super teraz już wiem na kogo głosować

.13.11.2014 17:50

to TBS Daszek buduje te bloki, a nie miasto

Wyborca13.11.2014 14:32

"W przyszłym roku może ruszyć budowa ..." czyli jak zwykle "może", dam głowę, że w przyszłym roku nic nie ruszy jak p.Janecki będzie Prezydentem. Pozostaje jedynie powtórzyć za naszym klasykiem - JANECKI MUSI ODEJŚĆ !!!!

Pokaż wszystkie opinie (12)