Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
14 listopada 2014

Związkowcy protestowali pod siedzibą JSW

  • Związkowcy protestowali pod siedzibą JSW
  • Związkowcy protestowali pod siedzibą JSW
  • Związkowcy protestowali pod siedzibą JSW
  • Związkowcy protestowali pod siedzibą JSW
Więcej zdjęć:
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

13 listopada pod siedzibą JSW związki zawodowe zorganizowały manifestację przeciwko zarządowi spółki. Chcą by odwołano zarząd, ponieważ ten według nich sprowadza spółkę na dno.

Manifestacja była efektem wyników referendum przeprowadzonego pod koniec października. Pracownicy Jastrzębskiej Spółki Węglowej mieli opowiedzieć się za lub przeciw odwołaniu zarządu spółki. 98,84% głosujących było za jego odwołaniem. Głosowało 74,11% pracowników.

Wyniki referendum są niewiążące, ale związkowcy chcą pokazać zarządowi, że załodze nie podoba się sposób rządzenia spółką. Związkowcy wymieniali m.in. chybione inwestycje JSW, rozbudowę administracji i niskie ceny akcji, jako argumenty za odwołaniem zarządu.

Podczas czwartkowej manifestacji żaden przedstawiciel JSW nie wyszedł do protestujących.

Związki zawodowe zapowiedziały już, że odbywać się będą kolejne manifestacje. Najbliższa prawdopodobnie zostanie zorganizowana w przyszłym tygodniu. - Będziemy protestować aż do skutku - mówił Zbigniew Jaskólski, przewodniczący Solidarności Emerytów przy JSW.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Wirtualna rzeczywistość  JSW: Wirtualna rzeczywistość

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (19)
hehe17.11.2014 16:48

a polaczki dalej szczekajoo :)

stefek17.11.2014 12:50

oj rylki rylki.. pod ziemię wungiel kopać.. a nie wchodzić w polemikę z osobami, które na firmie znajo się lepiej od was.. było się uczyć, to by się było tera prezesem i by się robiło co chce.. niby takie zapracowane i zmęczone a na protesty majo czas i siła

Gość17.11.2014 12:20

dlaczego tu sie wypowiadaja ludzie ktorzy maja niewiele wspolnego z gornictwem???

Jan N.16.11.2014 20:00

Znawco_tematu jak można zauważyć w komentarzach, górnicy uważają, że są najważniejsi. Zapominają, że pracują w spółce, która jest na giełdzie, każda manifestacja lub informacje o niezadowoleniu/kłopotach spółki od razu wpływają na cenę akcji. Inna sprawa, że na Państwo nie mają co liczyć, więc jak JSW zbankrutuje, bo Ci nie chcą zaciskać pasa, jak to się robi w każdej innej normalnej prywatnej firmie to wtedy zacznie się płacz i lament i zaczną pracować za najniższą krajową. Węgiel będzie w większej ilości importowany ze wschodu tego bliskiego lub dalekiego, bo i tak wyjdzie taniej niż ratowanie polskiego górnictwa. W normalnych firmach pracownicy dostają premie jak są przychody i firmę na to stać. Dla tych co pracują, a nie wiedzą "JSW to też prywatna firma", której w tym momencie nie stać, aby wszystkim wypłacać premie w postaci deputatu lub 14-stki, niech nadal dostaną ją Ci, którzy swoje na kopalni już zrobili. Obudźcie się, wolicie przez klika lat nie dostać deputatu i 14stki i nadal mieć pracę, czy za kilka lat wolicie latać po śmietnikach i kraść złom, a na pewno część z Was. Włączcie myślenie. Do osób, które mnie wyzywają od biedronkarzy itp. to świadczy o Waszym poziomie, który sięgnął dna, albo i poziom -600, nie chciałbym Was spotkać kiedyś pracujących na kasie lub wykładających chemię w biedronce za najniższą krajową.

znawca_tematu16.11.2014 19:04

jestem niegroznym idiota :)

znawca_tematu16.11.2014 17:24

Związki zawodowe - pełni ignorancji terroryści w natarciu. Banda marksistowskich bydlaków żerujących na zdrowej tkance społeczeństwa. Trzeba było słyszeć tę bandę związkową, pracowników należących do związków, jak kupowali akcje spółki przy wejściu na giełdę. :)) Ubaw po pachy. :))) Jak sobie między sobą opowiadali, jak to oni, górnicy, są solą tej ziemi, że nie ma bata, ale na ich pracy spółka zarobi na giełdzie miliardy i dlatego warto kupować akcje :)) hahaha Za jednym razem są przekonani o swojej ponadprzeciętności gospodarczo-ekonomicznej, a za drugim odwołują zarząd, bo ten niby daremny i pewni sądzą ze to przez zarząd akcje dzisiaj kosztują 31 złotych (HAHAHA) .... a może panowie górnicy w d.. byliście i g.. widzieliscie, a nie zarząd? Może to wam się wydaje tylko ze jestescie czyms wiecej niz tylko najnizszego sortu robolami? Zamknijcie w koncu buzie i DO ROBOTY LEBRY!!!!!!!!!!!!!

Gość16.11.2014 10:08

gratulujemy nastepnemu mozynowi tyrajacemu za najnizsza krajowa, pensje sa normalne a i tak zanizone w porownaniu do sredniej europejskiej

Pokaż wszystkie opinie (19)