Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
19 listopada 2014

Jednak nie prawnik. Jest decyzja sądu

Jednak nie prawnik. Jest decyzja sądu
fot. facebook.com / Szymon Klimczak

Sąd Apelacyjny uznał, że kandydat na radnego, a dziś już radny Szymon Klimczak (PiS) rozpowszechniał na swoich materiałach wyborczych nieprawdziwe informacje. Chodziło o słowo "prawnik". Ostatecznie sąd uznał, że student prawa, prawnikiem nie jest.

Szymon Klimczak, dziś radny z ramienia Prawa i Sprawiedliwości na swoich materiałach wyborczych rozpowszechniał hasła "Społecznik, Prawnik, Ministrant, Wolontariusz". Takie określenie nie spodobało się Porozumieniu NPW-Nowa Prawica, który w trybie wyborczym skierował sprawę do sądu. Sąd uznał, że informacja nie jest nieprawdziwa, między innymi dlatego, że nie ma jednoznacznej definicji słowa "prawnik", a Klimczak udziela się społecznie udzielając bezpłatnych porad prawnych.

- W uznaniu Sądu informacja ta w połączeniu ze sposobem jej prezentacji, w zestawieniu z pozostałymi hasłami oraz sposobem funkcjonowania w środowisku lokalnym nie jest informacją nieprawdziwą - pisze sąd w postanowieniu.

Sprawa trafiła do Sądu Apelacyjnego. Ten uznał, że informacja jednak jest nieprawdziwa i zakazał rozpowszechnianiu materiałów przez Szymona Klimczaka.

- Bez względu na wskazaną definicję słownikową, w społecznym odbiorze prawnik jest osobą posiadającą wykształcenie prawnicze, a więc ukończone studia wyższe na kierunku prawo (…) Informacja ta jest jednak nieprawdziwa, wprowadza w błąd, zatem konieczne jest jej wyeliminowanie - postanowił sąd.

Jak poinformował Szymon Klimczak, przymuje decyzję sądu i zaprzestanie rozpowszechniania materiałów, w których przedstawia się jako prawnik.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pożar wysypiska. 60 strażaków w akcji Pożar wysypiska. 60 strażaków w akcji

Jar wygląda jak śmietnik Jar wygląda jak śmietnik

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (42)
bb26.11.2014 19:35

bezczelny chłpotaś z parcirem na szkło, zaklamany jak cale PIS

Były 22.11.2014 23:17

To kolejna prawda o ludziach z PiS.

Bolek22.11.2014 16:27

Nie czepiajcie sie mlodego czlowieka! Jestem anty-PiS-owcem ,ale nie mam mu tego zbytnio za zle.W naszym sejmie roi sie od absolwentow studium prawa administracyjnego 3letnich bez magisterium.Wszyscy mienią sie prawnikami i niektorzy na tej podstawie bywali ministrami czy wiceministrami w resortach prawnych.Jest tez np.doktor prawa,ktory nigdy nie pracowal w instytucji prawnej i o prawie ma mgliste pojecie a byl tylko Wielkim Bibliotekarzem na Uniersytecie Warszawskim( zgadnijcie kto to?).Dla mnie taki nie dokonczony jeszcze,ale udzielajacy juz porad jest w wiekszym stopniu prawnikiem.Glowa do gory Panie Klimczak!

obserwator22.11.2014 14:22

Szymon bardzo dobrze pasuje do PiS-u i wspólnoty z tym kłamstwem. Dlatego też pokazują się wspólnie wszyscy dobrodzie! Dobrze, że jako społecznik zrezygnuje z diety radnego! W ogóle nowa rada miasta powinna obniżyć diety!

Felek22.11.2014 12:41

No i co zatkał cię wyrok sądu? Jak teraz spojrzysz na swoim wyborców! Kłamiesz jakwszyscy oni i pasujesz do tego stada!

AleDomAleDom22.11.2014 12:02

Oj tam. Mandatu nie odda, bo nie musi. Przy następnych wyborach nikt nie będzie o tym pamiętał. Dla jego zwolenników nie ma to znaczenia. Czyli ulotki do kosza, bo wybory się już skończyły i tyle. A przy kolejnych wyborach znowu będzie kandydował i dalej będzie radnym. "Nic się nie stało, Jastrzębianie nic się nie stało".

oloo22.11.2014 11:01

pasuje do pisu ,,,, oszukać , opluć , oszołomić, omotać i udawać , że nic się nie stało ..... przyzwoitość by wymagała aby się zrzekł mandatu.......a zresztą ... miejsce po nim zająłby chyba niejaki fojt - leber i próżniar z zofiówki ... też pasuje do pisu

Pokaż wszystkie opinie (42)