Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 10°
21 listopada 2014

"Wygrała prawica. Jesteśmy optymistycznie nastawieni"

"Wygrała prawica. Jesteśmy optymistycznie nastawieni"
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

21 listopada odbyła się wspólna konferencja Prawa i Sprawiedliwości oraz prezydenta Mariana Janeckiego. Część z niej zebrani poświęcili na skomentowanie porozumienia Janusza Budy i Anny Hetman.

Podczas konferencji Tadeusz Sławik (PiS) krótko podsumował to, co udało wspólnie ze Wspólnotą Samorządową (komitet wyborczy Jastrzębska Wspólnota - przyp. red.) zrealizować podczas ostatniej kadencji. Podziękował również wyborcom za wysoki wynik obu ugrupowań. PiS wspólnie z Jastrzębska Wspólotą uzyskali 15 mandatów dla radnych (na 23 mandaty).

- Nie wszystko nam się udało zrobić w tej kadencji, bo nie ma samorządu, który by wszystko osiągnął. Mamy bardzo poważne zamierzenia na najbliższą kadencję - mówił Tadeusz Sławik.

Przyszli radni oraz prezydent miasta Marian Janecki odnieśli się również do porozumienia Anny Hetman i Janusza Budy. Uznali, że nie stoi za tym nic innego jak tylko rozdział stanowisk. Dodatkowo Platforma Obywatelska i Sojusz Lewicy Demokratycznej na arenie ogólnopolskiej są oddalone od siebie programowo. Obecni na konferencji politycy, stwierdzili, że to egzotyczna koalicja.

- Pan Buda za stanowisko wiceprezydenta kupczy swoimi wyborcami. Przehandlował ich, nie dając możliwości wypowiedzenia się w tej sprawie - mówił prezydent Marian Janecki.

Marian Janecki, pytany o podział stanowisk między koalicjantów, zaprzeczył, że takie rozmowy się odbyły. Nie zdradził czy nastąpią jakieś zmiany na najwyższych stanowiskach.

Zobacz też: Żmudzinski apeluje o głosowanie na Hetman

Zobacz też: Buda poprze Hetman w wyborach o fotel prezydenta

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pożar wysypiska. 60 strażaków w akcji Pożar wysypiska. 60 strażaków w akcji

Jar wygląda jak śmietnik Jar wygląda jak śmietnik

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (138)
Mirek30.11.2014 22:19

P. Hetman niech jedna z pierwszych decyzji bedzie likwidacja strazy miejskiej Zory rozwiazaly ten twor i dobrze na tym wyszli

Radca publiczny 27.11.2014 17:36

Też mi prawica, socjalista, narodowi socjaliści, chłopo socjalista.

Andy Mam Tysiak24.11.2014 23:26

Mariankowi to ta korona z dziubem pasi.

maja24.11.2014 23:12

życzę Pani Ani wygranej, jest szansa na to zaniedbane miasto!

Do Marzeny24.11.2014 22:48

To fakt, Tarasiewicz unika ludzi, ale to też trzeba zrozumieć. Zapłacił najwyższą z możliwych cenę za niezależność i pewnie stąd ten dystans. Nie dziwcie się tylko rozsądnie sami podejmujcie decyzję, bo car z Bzia już swoje możliwości wykorzystał.

Robert24.11.2014 22:17

Kiedy wreszcie konsekwencje ponie v-ek Krzysztof B. za zmarnowane 340 tysięcy złotych z naszych podatków około 4-5 lat temu? Sprawa byłego komendata straży miejskiej w co uwikłany jest obecny kandydat trwa około 8 lat. Czy sie przedawni?

Gość24.11.2014 22:13

Janecki z matusiakami mają chwilę załamania i knują jak tu wykiwać ludzi robiąc nagonkę na Panią Hetman i Pana Budę. Wyborcy prosze nie słuchajcie ich. Ich obłuda i bezszczelność nie zna granic!

Pokaż wszystkie opinie (138)