JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Bydgoszcz jednak lepszy od Jastrzębskiego Węgla

Siatkarze Transferu Bydgoszczy lepiej zaprezentowali się podczas piątkowego meczu pokonując Jastrzębski Węgiel 3:1. Mecz był wyrównany, ale lepsi byli gospodarze, którzy wykorzystali atut swojej hali.

Spotkanie lepiej rozpoczęli Pomarańczowi (5:1). Kilkupunktowa przewaga utrzymała się prawie do końca seta. Siatkarze z Bydgoszczy zaczęli odrabiać punkty dopiero pod koniec odsłony, ale było już za późno by nawiązać walkę. JW wygrał ten set 25:22.

Druga partia zapowiadała się podobnie. Jastrzębianie prowadzili do drugiej przerwy technicznej. Później gospodarze zaczęli zbliżać się do wyniku Pomarańczowych i w końcówce toczyła się walka punkt za punkt. Szczęście dopisało bydgoszczanom, którzy wygrali 27:25.

Zawodnicy Transferu rozpędzeni poprzednim setem, dobrze zaczęli trzecią odsłonę. Od początku utrzymywali przewagę. Jastrzębski Węgiel zdołał zminimalizować stratę do dwóch punktów (23:21). Długą i emocjonującą końcówkę seta wygrali ponownie bydgoszczanie (31:29).

Początek kolejnego seta to walka na asy serwisowe - Łasko, Bartmana, Masnego oraz, z Bydgoszczy, Jarosza. Jastrzębianie prowadzili dwoma punktami na pierwszej przerwie, później ich rywale zaczęli jeszcze bardziej walczyć o punkty by w końcu prowadzić punktem na drugiej przerwie. W końcówce meczu lepiej poradzili sobie gospodarze wygrywając 25:22.

Transfer Bydgoszcz - Jastrzębski Węgiel 3:1 (22:25, 27:25, 31:29, 25:22)

Transfer Bydgoszcz: Jarosz, Woicki, Jurkiewicz, Duff, Waliński, Marshall, Murek (libero) oraz Bonisławski (libero), Cupković, Gunia, Nally, Wolański.

Jastrzębski Węgiel: Łasko, Masny, Czarnowski, Pajenk, Bartman, Gierczyński, Wojtaszek (libero) oraz Malinowski, Popiwczak, Kosok, Filippov.