Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
22 listopada 2014

"Solidarność" poparła Mariana Janeckiego

"Solidarność" poparła Mariana Janeckiego
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

ZOK NSZZ Solidarność w JSW oficjalnie poparła Marian Janeckiego w wyborach na prezydenta miasta. Jednocześnie "Solidarność" dziwi się, że Janusz Buda z SLD poparł Anną Hetman.

- ZOK NSZZ Solidarność z uwagi na dotychczasową postawę Mariana Janeckiego udziela mu pełnego poparcia w wyborach na Prezydenta Miasta i apeluje do wszystich, którym dobro górnictwa leży na sercu o oddanie na niego głosu w II turze - pisze "Solidarność" w oświadczeniu.

Jednocześnie "Solidarność" dziwi się, że Janusz Buda (SLD) udzielił poparcia kandydatce na prezydenta popieraną przez Platformę Obywatelską. - Poglądy tych partii na sprawy górnictwa i górników są diametralnie różne - czytamy w oświadczeniu.

"Solidarność" sugeruje również, że Anna Hetman, będzie sterowana przez "swoich mocodawców z Warszawy" czym miała by szkodzić górnictwu.

Zarówno Anna Hetman jak i Marian Janecki nie należą do żadnej z partii. Kandydatce poparcia udzielił Janusz Buda oraz Sławomir Żmudziński. Janecki ma za sobą poparcie PiS-u i "Solidarności".

Anna Hetman otrzymała podczas I tury 29,68% głosów, a Marian Janecki 34,59%. Druga tura wyborów odbędzie się 30 listopada.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Anna Hetman: "To nie jest łatwy rok" Anna Hetman: "To nie jest łatwy rok"

Prezydent Hetman: "Bez polityki w mieście" Prezydent Hetman: "Bez polityki w mieście"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (35)
Ira25.11.2014 12:24

W górnictwie już mało jest "swoich" wszyscy swoi są spoza Jastrzębia.

maja24.11.2014 23:15

i to związkowcy pchają się do koryta!!!! Boją sie o stołki!

Konrad24.11.2014 23:08

Solidarność niech robi to co nalezy do ich obowiązków, a nie bawi sie w politykę. Już 3 listopada 2014 r., czyli przed wyborami, Janecki z Baradziejem, Matusiaki ze Sławikiem i NSZZ Solidarność Miasta Jastrzebie-Zdrój - Danuta Jemioła i K. Janicki - podpisali porozumienie o współpracy po wygranych wyborach. Z porozumieenia wynika, że to z ww. Solidarnością prezydent będzie uzganiał wszystko. Zastanowiam sie co będa radni? Czy podpisujący znaja ustawę o samorządzie gminnym???? Janecki z PiS-em już nie wiedzą co jeszcze napłodzić żeby ten bzianecki się ostał. Uważam, że temu panu już nic nie pomoże. Ludzie nie sa upośledzeni, potrafią logicznie myśleć i wyciągać wnioski! NIE dla Janeckiego!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.

Tu 4 głosy24.11.2014 18:23

Solidarność poparła Mariana Janeckiego. A co to jest ta solidarność? Tak bardzo boicie się pani Ani? Od zarania dziejów wiadomo, że diabeł boi się Wody Święconej.

koleszko24.11.2014 11:27

oni niech się do roboty wezmą! pokazali co potrafią, jak walczą o pracowników. Nic nie zrobili!! Jeszcze się pchają do władzy. Chyba 2 radnych bedzie ze związków. Jeszcze im mało!!!

mysz24.11.2014 8:47

Stop.!!!!! Samorządy wolne od dyktatu związków zawodowych.Związki zawodowe niech popierają swoich pracodawców.Precz z łapami od samorządów.!!!!

gurnik24.11.2014 8:31

Pani Anna by wygrała już w pierwszej turze gdyby nie to że startuje z niewłaściwej listy. Myślenie matołków kopalnianych "tylko nie PO". Jakbyście posiadali jakąś minimalną wiedzę na temat polityki to wiedzielibyście że warszawka to steruje zagórowskim a nie prezydentem jakiegoś zadu***. niestety czuje że pomimo że wszyscy narzekają na Janeckiego to i tak niestety wygra... Co on zrobił dla waszego górnictwa... NIC!!! Co zrobił dla miasta NIC!! Przy podatkach jakie płaci JSW do kasy miasta to powinniśmy dawno rozwojem wyprzedzić np. Żory tymczasem miasto się wyludnia... umiera... zastanówcie się nad tym

Pokaż wszystkie opinie (35)