Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
24 listopada 2014

Zagórowski: Nie można dostawać czternastu pensji

Zagórowski: Nie można dostawać czternastu pensji
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

- W przyszłym roku nie chcemy wypłacać czternastek, a w kolejnych latach uzależnimy ich wypłatę od efektów pracy - mówił prezes JSW, Jarosław Zagórowski, podczas konferencji, na której rozmawiano o sytuacji górnictwa w Polsce.

Na konferencji "Profesjonalny inwestor" oprócz Zagórowskiego byli obecni również szef lubelskiej Bogdanki Zbigniew Stopa oraz dyrektor ds. relacji inwestorskich KGHM Artur Tarnowski. W czasie debaty rozmawiano głównie o konieczności restrukturyzacji górnictwa. Prezes Zagórowski powiedział, że złą sytuację w spółce chce poprawić poprzez zmniejszenie kosztów pracy, które odpowiadają za połowę wszystkich kosztów działalności węglowej JSW.

- Nie można dostawać czternastu pensji rocznie tylko dlatego, że jest się górnikiem - powiedział Zagórowski. Dodał też, że w przyszłym roku nie chce wypłacać czternastek, a w kolejnych latach ich wypłatę uzależni od efektów pracy. - To uczciwe podejście. Prowadzimy rozmowy o zmianach ze związkami zawodowymi, ale to nie jest łatwe - mówił Zagórowski.

Czternasta pensja w JSW to wydatek wydatek 230 mln zł rocznie, deputat węglowy dla pracowników to 140 mln zł, a deputat dla emerytowanych górników 68 mln zł.

Zdaniem Zagórowskiego do tych zmian trudno będzie liderów związków. - Oni nie reprezentują załogi, tylko siebie i swoje interesy. Dlatego my dbamy przede wszystkim o kontakt z załogą i wsłuchujemy się w ich odczucia. Dla nich najważniejsze są miejsca pracy. A JSW nie ma problemu ze zwolnieniami, bo ok. 1200 osób z 26 tys. zatrudnionych przechodzi co roku na emeryturę - mówił Jarosław Zagórowski.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW zanotowała wzrost kosztów JSW zanotowała wzrost kosztów

Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu? Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (62)
xxx02.02.2015 19:39

a czy tymi wydatkami inwestycjami prezesanik

Gość05.12.2014 12:54

To ja dostaję wypłatę 12 ście razy a oni 14cie? W/g jakiego roku pracują bo mój ma 12 ście miesięcy?

Funkcjonariusz...02.12.2014 15:41

I BARDZO DOBRZE!!! MUNDUROWI NIE DOSTAJĄ PODWYŻEK OD 5-ciu LAT Górnicy to nie święte krowy....

Gość01.12.2014 8:44

Debiut akcji 135 zł teraz poziom 20 zł i ciągle spadają, ZA COŚ TAKIEGO W CYWILIZOWANYM KRAJU JUŻ PANA NIE BYŁBY PREZESEM. Pan nie zna się na zarządzaniu miarą jest tu poziom wartości akcji spółki JSW. Gratuluję doprowadzenia do sytuacji beznadziejnej brawo.

tadzik30.11.2014 18:22

Tak samo nie można brać pensji i premi tylko dlatego że sie jest Prezesem!

Jan N.29.11.2014 23:59

W końcu, bardzo dobrze Panie Zagórowski, twardo. Cięcia albo zwolnienia. Z 14stakami bardzo dobry pomysł. Deputat także należy uzależnić od efektów pracy, zostawić go bez zmian emerytowanym górnikom, którzy już swoje zrobili.

Gość28.11.2014 21:37

Zagorowski wstydu nie masz nie mowiac o honorze doprowadziles spolke do bankructwa do gieldy aby miec kontrakt menedzerski a teraz chcesz by gornicy ktorzy na was pracuja placili za wasza nieudolnosc spolka upada zabieraj sie stad czym predzej

Pokaż wszystkie opinie (62)