Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
24 listopada 2014

Anna Hetman: Nikt nie będzie mną sterował

Anna Hetman: Nikt nie będzie mną sterował
fot. materiały prasowe

W związku z oświadczeniem "Solidarności" w sprawie poparcia Mariana Janeckiego, Anna Hetman wydała swoje stanowisko. Działacze związkowi zarzucili jej, że będzie sterowana "z góry".

Kilka dni temu ZOK NSZZ "Solidarność" w JSW udzieliła w drugiej turze wyborów poparcia Marianowi Janeckiemu. Jednocześnie w ich stanowisku pojawiła się wzmianka o kontrkandydatce prezydenta. 

- Pan Buda będzie miał pracę, a pani Hetman sterowana przez swoich mocodawców z Warszawy będzie szkodzić, a w najlepszym przypadku biernie przyglądać się powolnemu upadkowi naszej branży - piszą związkowcy.

Na te stwierdzenie zareagowała Anna Hetman, która w swoim stanowisku jednoznacznie zastrzegła, że to nieprawda. Wskazała również, że rozmawia z nowo powołanym Pełnomocnikiem Rządowym ds. Restrukturyzacji Górnictwa Węgla Kamiennego na temat sytuacji w Jastrzębskiej Spółce Węglowej i przezwyciężenia kryzysu w górnictwie.

- Słowa zawarte w stanowisku Solidarności to manipulacja. Nie jestem członkiem partii i choć wielokrotnie namawiano mnie do wstąpienia, nie skorzystałam. Nikt zatem nie będzie mną sterował. Równie dobrze można powiedzieć, że p. Marianem Janeckim będzie sterowała inna partia – Prawo i Sprawiedliwość - pisze Hetman.

Jednocześnie wskazała, że "Solidarność" powinna zająć się dbaniem o los górników i ochronę miejsca pracy, a nie działalnością polityczną. - Tak trzeba odczytywać stanowisko, jakie zaprezentowali działacze. Czy innym niż politycznym zaangażowaniem jest poparcie udzielone mojemu kontrkandydatowi na urząd prezydenta? - pisze.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Urząd Miasta: Powstał Wydział Dialogu Społecznego Urząd Miasta: Powstał Wydział Dialogu Społecznego

Anna Hetman: "To nie jest łatwy rok" Anna Hetman: "To nie jest łatwy rok"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (96)
Ojciec12.05.2017 17:54

Pani prezydent podpisała umowę o przyszłych uczniach szkół górniczych a ci co skończyli to kopa w tyłek a może tak się zainteresowac tymi uczniami co

Paweł27.11.2014 21:11

"Hetman mocna figura, ale musi konsultować się z pionkami" To NIE mój kandydat na prezydenta

sławek27.11.2014 21:04

pani Anno to związkowcy szukają miejsc pracy dla siebie, bo ich "biura turystyczne " już cienko przędą to oni myślą, że marian ich zatrudni a prawda wyszła na debacie taki WIELKI prezydent i co zaproponował że zatrudni PS i Wspólnotę - nic nie mówił o solidarności. Nie wszyscy mogli to zaobserwować bo jego sługus ciągle przerywał transmisję - miało być uczciwie a wyszło ...

do jss27.11.2014 15:12

Lepiej sprawdź ile Marian obiecał a ile zrobił...

jss27.11.2014 10:48

Pani HETMAN ?? sporo obiecuje a są to obietnice bez pokrycia ziem coś o tym. Ta pani zrobi wielkie przemiany w naszym mieście. Pierwszą przemianą będzie zdziwienie ludzi że z obietnic nic nie wyjdzie bo (mam związane ręce) umowa z unią. Unia dała nam na poprawę komunikacji miejskiej. Wprowadzenie darmowej komunikacji (pani Hetman powinna się w tej sprawie orientować) wiąże się ze zwrotem unijnych pieniędzy. Jak nas mieszkańców na to stać to ... zapraszam na głosowanie na tą panią.

Zołza27.11.2014 7:39

do lucjana . Prezydent 12 lat lat administruje miastem i jaki konkrety podał?Że to co się nie udało zrobić to wina innych.

henio27.11.2014 5:24

Kto Pani kazał tak napisać?

Pokaż wszystkie opinie (96)