Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
EkoOkna
26 listopada 2014

"Porozumienie" kończy współpracę z Nową Prawicą

"Porozumienie" kończy współpracę z Nową PrawicąZdjęcie archiwalne
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Porozumienie NPW-Nowa Prawica zakończyła współpracę z jastrzębskim Kołem Nowej Prawicy Janusza Korwina Mikke. Decyzja ma związek z udzieleniem przez Nową Prawicę poparcia dla Mariana Janeckiego.

Porozumienie NPW - Nowa Prawica, które szło do wyborów razem, teraz zakończyło współpracę. Przypomnijmy, że ich wspólny kandydat na prezydenta Sławomir Żmudziński, uzyskał 9,78%. Zakończenie współpracy nie jest jednak rezultatem najsłabszego wyniku w wyborach na prezydenta. Oddział Rybnicki Nowej Prawicy udzielił w II turze poparcia Marianowi Janeckiemu. A to według "Porozumienia" całkowicie przeczy ich zamierzeniom.

- Zapowiadane porozumienie stanowi sprzeniewierzenie przez naszego byłego koalicjanta przyjętym Założeniom Programowym i Programowi Wyborczemu Porozumienia NPW-Nowa Prawica. Przypominamy, iż celem zawiązania Porozumienia, było odsunięcie od władzy w Jastrzębiu-Zdroju p. Mariana Janeckiego i koalicji WS-PiS - pisze w komunikacje "Poruzomienie".

Sławomir Żmudziński jakiś czas temu oficjalnie poparł Annę Hetman jako kandydatkę na stanowisko prezydenta. Teraz całe "Porozumienie" w komunikacie poparło decyzję Żmudzińskiego i również udzieliło kandydatce poparcia.

Jednocześnie Jakub Gruszka z Nowej Prawicy, który był jednym z aktywnych członków wspólnego porozumienia, został wykluczony ze składu Komitetu Wyborczego Porozumienie NPW-Nowa Prawica.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Anna Hetman: "To nie jest łatwy rok" Anna Hetman: "To nie jest łatwy rok"

Abp Skworc: "Zdobycie władzy nie uświęca środków" Abp Skworc: "Zdobycie władzy nie uświęca środków"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (11)
wyborca30.11.2014 21:00

Nie ma innnej opcji mussimy głosować na Panią Hetman, bo przy Janeckim wszyscy pójdziemy jak dziady z torbami!!! Janecki musi odejść!!!! Niech zaierze z sobą tego beznadziejnego Baradziej i Piksę oraz sekretarza!!!

Sławomir Żmudziński28.11.2014 23:21

Szanowni Państwo

W niedzielę II tura wyborów prezydenckich. Głosując na moją osobę opowiedzieliście się za zmianami. Cel ten jest nadal możliwy, choć w niedziele na karcie wyborczej nie znajdziecie mojego nazwiska. Cały czas jest szansa na to, by nasze miasto było inne, a władza samorządowa bardziej przyjazna nam, mieszkańcom Jastrzębia. Szanowni Państwo w niedzielę oddam swój głos na Panią Annę Hetman. Już raz mi zaufaliście. Zaufajcie mi jeszcze raz i poprzyjcie Panią Annę. Jestem przekonany, że będzie ona Panią Prezydent wszystkich mieszkańców Jastrzębia bez względu na przekonania polityczne.

gość28.11.2014 21:02

Pan Gruszka to nic dobrego! Bezrobotny ojciec mający na utrzymaniu rodzinę! Dobrze, że nie dostał się do rady miasta! Potrafi dużo krzyczeć i, gdy nikt go nie słucha i ma lewe ręce do pracy.

matka28.11.2014 16:42

Żeby postawić kropke nad "i" musimy iść w niedzielę na wybory i podziękowac Janeckiemu. Mowiedzmy mu papa!

Adam27.11.2014 0:48

Zobaczycie urzędasy jaka czystkę z Wami zrobi A. Matusiak w przypadku wygrannej Janeckiego. Zacznijcie logicznie mysleć i głosujcie na Panią Hetman! Janecki zawarłby nawet porozymienie z diabnłem żeby ostać się na tym stołku. Logicznym myśleniem zadbacie o swój byt, dobro Waszych dzieci i wnuków! NIE DLA JANECKIEGO!!!! Doś usmiechu Janeckiego, jego krasomóstwa nie na temat i gestykulacji rąk! Janecki musi odejść!!!!

baltazar27.11.2014 0:36

Jakub Gruszka to typowy figurant,,zupełne beztalencie, szpaner w gadce, krytykant Janeckiego z aspiracjami na wysoki stołek! Kto da więcej????

Obiektyw26.11.2014 23:12

Szacun!?!? Z kim na łby żeś sie pozamieniał. Tonacy brzydko sie chwyta, naiwny mysli ze cos mu skapnie po teoretycznej wygranej figurki.
Nic nie zrobila w sejmiku tyle samo zrobi w J-biu.

Pokaż wszystkie opinie (11)