Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 16°13°
26 listopada 2014

Nowa Prawica poparła Mariana Janeckiego

Nowa Prawica poparła Mariana Janeckiego
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Adam Pustelnik z Kongresu Nowej Prawicy i Marian Janecki zawarli porozumienie programowe. Tym samym Nowa Prawica poparła dotychczasowego prezydenta w walce o fotel prezydenta na kolejną kadencję.

Podczas środowej konferencji prasowej Adam Pustelnik, wiceprezes Nowej Prawicy regionu Śląsko-Dąbrowskiego i zarazem prezes oddziału rybnickiego tej partii, oficjalnie udzielił poparcia Marianowi Janeckiemu. Jak mówił, ma on być gwarantem, że program Nowej Prawicy będzie realizowany.

W porozumieniu znajdują się dwa punkty. Pierwszy z nich mówi o deklaracja prezydenta Mariana Janeckiego o niepodwyższaniu lokalnych podatków (powyżej stopnia inflacji). Drugi dotyczy deklaracji niezadłużania miasta w kadencji 2014-2018.

- Możemy wierzyć Panu prezydentowi, że zrealizuje nasze postulaty - komentował Adam Pustelnik.

Jednocześnie Pustelnik odniósł się do poparcia jakie Sławomir Żmudziński udzielił kontrakandydatce Mariana Janeckiego, Annie Hetman. Określił tę decyzję jako dziwną i zastrzegł, że nie była konsultowana z Kongresem Nowej Prawicy. Przypomnijmy, że Sławomir Żmudziński startował na prezydent z ramienia Porozumienia NPW - Nowa Prawica, które deklarowało chęć odsunięcia od władzy Mariana Janeckiego. 

Zobacz też: "Porozumienie" kończy współpracę z Nową Prawicą

Polub i udostępnij
Czytaj też

"Marzenia o piękniejszym i nowoczesnym Jastrzębiu spełnią się" "Marzenia o piękniejszym i nowoczesnym Jastrzębiu spełnią się"

Z kim będzie rządzić prezydent Hetman? Z kim będzie rządzić prezydent Hetman?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (19)
bzie jakby nie było27.11.2014 20:26

... a wystarczyloby, żeby pan prezydent obecny wymienił (nie zwolnił) paru ludzi na wysokich stołkach i byłoby bardzo dobrze. Ale jesli tego nie robi, to ludzie chcą kogoś, kto to zrobi - proste !

ja27.11.2014 10:48

Coś z gatunku ciekawostek. Oto analiza wyborów dokonana przez korwinowska gazetę. "Dobry wynik kandydata na prezydenta wynika albo z faktu, iż jest on lokalnie znaną osobą, albo inwestuje duże pieniądze w kampanię wyborczą lub dysponując mniejszymi oraz równocześnie znakomitymi zdolnościami organizacyjnymi, robi dobrą kampanię wyborczą" i dalej "Należy zorganizować szkolenia dla młodych działaczy (np. jak prowadzić kampanię, jak konstruować dobre listy wyborcze etc.) ? np. kandydaci, którzy uzys kali najlepsze wyniki wyborcze: Żmudziński, Kania, Prendecki, Lewicki, Dębicki, Fałowski, Walo, Ciesielczyk czy Labryga powinni szkolić pozostałych, którym nie udało się tym razem uzyskać dobrego wyniku."
Moja rada Panie Pustelnik powinien się Pan szkolic u Żmudzińskiego a wchodzić mu w szkodę

zdzich27.11.2014 9:43

Widać z tego, że mamy dwie prawice, kongresową i samozwańczą , zaczyna się wysyp prawicowy, może przymrozki ostudzą rozgrzane umysły polityków i zrozumieją, że do urn pójdą ludzie nie z politycznego nadania, ale z własnego wyboru.

Ryszard Myśler27.11.2014 7:34

Obiecanki jeszcze Prezydenta z Bzia

Prezydent z Bzia Zameckiego nagle chyba doszedł do wniosku, że Prezydentem może już nie być, a radnym to na pewno nie ? zaczyna obiecywać aquapark, zmianę planu przestrzennego, aby rozwinąć budownictwo, hotspoty, boiska, siłownie, itp., itd. Obietnice te tak spełni jak remont i odbudowę OWN-u, czy remont targowiska.

Śmiech bierze jak mówi o budownictwie, bo TBS ?DASZEK? otrzymał gruntów od miasta pod budowę od groma i od lat nic nie buduje, a Magistrat nic na to. Być może zmiana planu przestrzennego po to, by budować drogę do spółki z o.o., naruszając prywatną własność i strasząc specustawą drogową, ale może ma ktoś w tym interes?

PiS, który nie wystawił kandydata na Prezydenta z uporem maniaka popiera Prezydenta z Bzia Zameckiego, choć ten w swoim programie nie umieścił pomysłów PiS, takich jak budowa kolei do Katowic, czy rewitalizacji ruin łaźni po zlikwidowanej kopalni. Dziwne, że ugrupowanie, które zdobyło 9 mandatów przez tyle lat nie znalazło kandydata na Prezydenta. 9 mandatów robi wrażenie, ale zobaczymy czy ilość przerodzi się w jakość, bo zmian w barwach różni kandydaci mieli wiele. Gdyby wygrał Pan Janecki to z dużą dozą prawdopodobieństwa tacy ludzie, którzy nie uzyskali poparcia wyborców, jak Pan Piksa, czy Pan Baradziej nadal będą zasiadać we władzach Magistratu.
Koalicja rządząc podpisując porozumienie 03.11.2014 r. na cztery lata pewnie miała w głębokim poważaniu to jak zadecydują wyborcy w wyborach 16 listopada 2014 r.

Wygrana Pana Janeckiego jest pisana palcem na wodzie, a radni Jastrzębskiej Wspólnoty jacy są każdy widzi. Być może Pan Janecki wybuduje sobie aquapark na swoim podwórku? To, że miasto nie jest zadłużone to żaden sukces, bo kredyt dobrze wykorzystany mógłby zwiększyć ilość miejsc pracy i zatrzymać młodych i wykształconych w mieście. Przejadanie budżetu bez konkretnych inwestycji to marazm i stagnacja i dziw bierze, że PiS popiera takiego kandydata. Jak ta koalicja pracowała można się było dowiedzieć z materiałów byłego radnego J. Tarasiewicza, ale media za bardzo z tego nie korzystały.

Hotspoty, boiska, siłownie, itp. na pewno miejsc pracy nie dają. Potrzeba chleba, a nie igrzysk.

?Polityk może oszukiwać część społeczeństwa przez cały czas i wszystkich przez pewien czas, ale nie może ciągle oszukiwać wszystkich?. A. Lincoln/

Ryszard Myśler

Gość26.11.2014 22:07

Pan, który podpisał porozumienie nie tylko mieszka w Pawłowicach, ale działa w RAŚ. Ślązak poparł Ślązaka, bo w Jastrzębiu rządzić mają Ślązaki, a gorole są od roboty.

ech26.11.2014 21:36

PO jak się dorwie, to w samych skarpetkach będziemy śmigać po mieście. Dał nam przykład Donaldinio, jak z kasy wyskakiwać mamy.

Wojtek26.11.2014 21:06

NO jak gościu z Pawłowic to pewnie będzie się rozwijał region bzie Pawłowice.
A ta Prawica swoją drogą to chyba sprzedawczyki jakieś najpierw tworzą front do walki z Janeckim a teraz go popierają ??? . No cóż po czynach poznajemy ....

Pokaż wszystkie opinie (19)