Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
27 listopada 2014

Bukmacherzy typują wygraną Janeckiego

Bukmacherzy typują wygraną Janeckiego
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Według analityków STS, największej firmy bukmacherskiej w Polsce, typują, że drugą turę wyborów prezydenckich w Jastrzębiu wygra Marian Janecki.

Analitycy lepiej oceniają szansę aktualnego prezydenta na ponownie objęcie fotela prezydenta. Kurs za Janeckiego to 1.65, natomiast na Hetman to 1.98.

W przypadku postawienia 100 złotych na zwycięstwo Mariana Janeckiego do wygrania jest 145,20 złotych. Jeżeli postawimy na zwycięstwo Anny Hetman, do wygranie będzie 174,23 złote.

Druga tura wyborów odbędzie się 30 listopada. Już teraz zapraszamy do śledzenia wyników na żywo w naszym portalu.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Anna Hetman: "To nie jest łatwy rok" Anna Hetman: "To nie jest łatwy rok"

Prezydent Hetman: "Bez polityki w mieście" Prezydent Hetman: "Bez polityki w mieście"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (36)
tom30.11.2014 21:00

Panie M gdzie jeszcze pan to wkleił. Daj już pan spokój bo same głupoty pan wypisujesz!
A może napisz pan co pan Janecki dobrego zrobił

Normalny29.11.2014 21:00

Jak najbardziej jestem za zmianą, ale Rysiu - proszę - nie prowadź dialogu sam ze sobą.

Ralio30.11.2014 21:00

Janeckiemu dają więcej szans bo w 1 turze miał więcej procent od pani Hetman ale zapomnieli o tym że ci co głosowali na dwóch innych kandydatów,mają dość rządów obecnego prezydenta i zapewne zagłosują teraz na panią Hetman!

Janusz30.11.2014 21:00

Ja chcę zmian,dlatego idę głosować na panią Hetman,trzeba dać jej szansę i zobaczymy po 4 latach jak ją wykorzysta.

Ryszard Myśler28.11.2014 21:15

Wybieramy zmiany, albo to co już było

Rola Prezydenta wybranego w wyborach powszechnych jaka jest duża, świadczą nawet zwolennicy Prezydenta z Bzia Zameckiego. Piszą co w tym mieście się nie działo dzięki Prezydentowi Janeckiemu.

Fakty jakie są każdy widzi: rondo donikąd, bajki o szybkiej kolei do Katowic, rewitalizacja ruin łaźni po byłej kopalni, nie budujący mieszkań TBS "DASZEK", zrujnowane targowisko, zrujnowany OWN. Osiedla i sołectwa poza Bziem jak wyglądają każdy widzi, nawet podział tzw. budżetu obywatelskiego mówi sam za siebie. Oto efekty rządów Prezydenta z Bzia i obecnej koalicji.

To co robi się w MZK z biletami elektronicznymi i tablicami kosztuje dużo, ale nie poprawia doli podróżnego i gdy patrzymy na dotacje z budżetu miasta, z roku na rok coraz wyższą i obronę koalicji tego bałaganu, to nic dobrego nam nie wróży.
Ale, ale, przecież tam zarabiają główni współpracownicy Prezydenta Janeckiego.
Tam, gdzie wprowadzono bezpłatną komunikację, dopłaty do tzw. wozokilometra znacznie się zmniejszyły, np. w Żorach z 4,40 zł na 3,54 zł za wozokilometr, a mieszkańcy jeżdżą za darmo.

Koalicja obrała metodę straszenia mieszkańców, co to się nie stanie jak Prezydent z Bzia po 12 latach rządów opuści stołek w Magistracie. Jest to straszenie dziada workiem, bo to cię dzieje z wyludnianiem tego miasta, z bezrobociem, z sytuacją w górnictwie, musi zmieniać kierunek myślenia władz miejskich. Ale jakoś tego nie widać, PiS zachłysnął się sukcesem zdobycia 9 mandatów radnych i nadal chce Prezydenta z Bzia.
Tu nie wystarczy kupić jakąś ilość podręczników do gry w szachy, tu trzeba odwagi, aby stawić czoła wyzwaniom, jakie stają przed naszym iastem.

"Iść za ślepym przewodnikiem i za radą głupiego - na jedno wychodzi". /Pitagoras/

Ryszard Myśler

antyPO28.11.2014 13:36

komunikacja nie musi być darmowa, ale powinna być DOBRA, a tego u nas nie ma. Pociągów, wiadomo, nie mamy, z kilka razy mniejszego Cz. Cieszyna odjeżdża kilkadziesiąt pociągów i szynobusów, u nas zero. Do Rybnika przez Świerklany? Można - busem, w godzinach szczyty 40 ludzi w 15 osobowym busie. To samo jest na linii do Cieszyna. Do Bielska, Gliwic, do pracy, szkoły nie da się dojechać.
I to jest problem podstawowy, ze mamy ładniutki dworzec autobusowy, na którym hula wiatr i ledwo kilkanaście autobusów tamtędy przejeżdża, wliczając Drabasy.

Pora zmienić ten CYRK28.11.2014 12:30

Obecna koalicja tylko straszy, że jak Prezydent z Bzia Zameckiego nie wygra to nie będzie zgody, tylko 4 lata cyrku. Oto zgoda wg koalicji, Pan Janecki już 12 lat rządzi cyrkiem, który nie umie odbudować OWN-u, targowiska, itp. Czyż to nie cyrk utrzymywać TBS "DASZEK", który od dawna nie buduje, a przecież powołany był po to, żeby budować mieszkania.

Koalicja przypisuje sobie, że tylko ona wybudowała Drogę główną Południową, tak jakby inni radni się nie liczyli. Idąc tym tropem to tylko 6 radnych z przechrzczonej Wspólnoty Samorządowej i 9 z PiS-u się liczą, a reszta jest niepotrzebna. To strach na lachy, bo jak wygra Prezydent z Bzia to będzie prawdziwy CYRK, który z pozostałymi radnymi w ogóle nie będzie się liczył.

Rola Prezydenta wybranego w wyborach powszechnych jest bardzo mocna i nawet 15 radnych tego nie zmieni. Prezydent nie mający większości radnych w wielu sprawach będzie musiał zabiegać, by tą większość uzyskać. W przypadkach, gdy Prezydent dysponuje większością radnych może robić co chce, mając pozostałych radnych i ich wyborców za nic. Dodajmy jeszcze i to, że tak w PiS-ie, jak i w Jastrzębskiej Wspólnocie są radni, którzy już w innych partiach byli i zmieniali barwy, a więc różnie jeszcze może być.
Monopol w żadnej dziedzinie nie jest dobry, a 15 radnych i Prezydent, to jednak monopol. Koalicja dotąd cztery lata miała i większość w Radzie, a wspomniany TBS "DASZEK" jak nie budował, tak nie buduje, targowiska jak nie wyremontowano, tak nie wyremontowano i tak by można bez końca.

Ostatnio słyszymy o Panu Kałuży, którego Magistrat straszy specustawą drogową, bo trzeba zbudować drogę do spółki z o.o. Tak więc ten cyrk chce się toczyć dalej, nie wykluczając, że przegrani z Jastrzębskiej Wspólnoty nadal będą mogli trzymać stołki w Magistracie.

"Złych polityków wybierają dobrzy ludzie, którzy nie głosują". /G. J. Nathan/

Ryszard Myśler

Pokaż wszystkie opinie (36)