Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°11°
Poseł Gadowski Sprawozdanie
30 listopada 2014

Anna Hetman nowym prezydentem Jastrzębia

Anna Hetman nowym prezydentem Jastrzębia

Znamy już oficjalne wyniki wyborów samorządowych w Jastrzębiu-Zdroju. Mieszkańcy zdecydowali, że nowym prezydentem miasta będzie Anna Hetman. Kandydatka popierana przez PO zdobyła 57,79% głosów.

W drugiej turze wyborów samorządowych zmierzyli się Anna Hetman i dotychczasowy prezydent miasta Marian Janecki. W głosowaniu lepsza okazała się kandydatka popierana przez Platformę Obywatelską. Hetman zdobyła 57,79% głosów. Na Mariana Janeckiego zagłosowało natomiast 42,21% głosujących. W pierwszej turze tegorocznych wyborów to Marian Janecki zdobył największa ilość głosów - głosowało na niego 34,59% wyborców, na Annę Hetman 29,68% głosujących.

- Bardzo dziękuję za wszystkie głosy. Jestem ogromnie wdzięczna wszystkim, którzy mi pomagali, a przede wszystkim mieszkańcom, którzy tak licznie na mnie głosowali - powiedziała po ogłoszeniu nieoficjalnych wyników Anna Hetman. - Czuję bardzo duże zobowiązanie wobec mieszkańców. Pragnę ich zapewnić, że będę się z nimi konsultowała podczas mojej pracy, bo to dla nich chcę zmieniac miasto - mówiła Hetman.

Anna Hetman zdobyła 15 157 głosów, a na Mariana Janeckiego zagłosowało 11 071 mieszkańców. Wynik Anny Hetman jest najlepszy w Jastrzębiu od 2002 roku, kiedy to odbyły się pierwsze wybory samorządowe w nowym podziale administracyjnym kraju - żaden kandydat, który został prezydentem nie otrzymał nigdy tak dużej ilości głosów. W 2006 roku Marian Janecki zdobył w drugiej turze 12 839 głosów. Anna Hetman jest też pierwszą kobietą, która będzie prezydentem naszego miasta.

Gratulacje od Janeckiego

Marian Janecki w telefonicznej rozmowie pogratulował wyniku swojej kontrkandydatce. Janecki ustępuje z urzędu po 12 latach prezydentury. Nie będzie go też w Radzie Miasta, ponieważ w pierwszej turze w głosowaniu do RM nie otrzymał wystarczającej liczby głosów.

Frekwencja

Frekwencja w naszym mieście to 36,74%. Dla porównania dwa tygodnie temu frekwencja wyniosła 41,90%. Cztery lata temu frekwencja w drugiej turze wyniosła 26,39%.

 

57,79%
15 157 głosów
42,21%
11 071 głosów

Anna
Hetman

Marian
Janecki

Polub i udostępnij
Mali Giganci
Czytaj też

Będzie darmowa komunikacja Będzie darmowa komunikacja

Prezydent Hetman: "Odpowiem na wszystkie pytania" Prezydent Hetman: "Odpowiem na wszystkie pytania"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (154)
henio03.12.2014 23:55

@Trzeźwo myśląca:

Faszyzm powstał we Włoszech. Tak więc cała pani komiczna wypowiedź pozbawiona jest sensu, nastawiona jest stricte na zmylenie niezorientowanego odbiorcy, żywcem wyjęta z TVN-u. Proponuję poczytać, zorientować się czym w ogóle jest faszyzm. Sprawdzić, co robił Tusk, zanim stworzona została peło.

W Polsce istnieje inna partia, której struktura jest tak skonstruowana, że bardziej na miano faszystowskiej zasługuje. Partia, która nie wybacza braku lojalności. Partia, która nie boi się nadużywać władzy w celu fałszowania wyborów i dopasowywania rzeczywistości do własnych POtrzeb

Trzeźwo myśląca03.12.2014 22:47

Pisiury są kompletnie oderwani od rzeczywistości- faszyści. Tak zaślepieni swoim wodzem że przychodzi mi na myśl wizja fanatyków którzy na widok wodza w Niemczech (p. Hitler) wołali Heil Heil Heil! W Polsce zastąpione to jest okrzykiem "Jarosław! Jarosław! Jarosław!" lub "Jarosław Polskę zbaw!" I nie było i nie ma jakiejkolwiek racjonalnej dyskusji. JESTEŚCIE NIEŹLE ZMANIPULOWANI I TEGO NIE WIDZICIE!! Nie wiem co by było gdyby PiS doszedł do władzy... Broń Boże! I nie dojdzie do władzy ponieważ nikt nawet koalicji nie chce z nimi robić, bo widzą jacy naprawdę są. Językiem PiS jest nienawiść.

henio03.12.2014 21:11

@wyborca (03.12.2014 12:32)

Szkoda mi Ciebie, bo nie masz zielonego pojęcia o tym co piszesz. Pominę fakt, że chwalisz się kompletnym brakiem wiedzy na temat procedur wyborczych. Można być lemingiem i można żyć - jedno drugiego nie wyklucza.

To, że Janecki miał odejść - wiedzieli wszyscy. Ale na litość - nie zastępuje się słabego prezydenta, kimś kogo POpiera mafia. Chcieliście zmian? - Był mecenas Żmudziński.

Urządziliście w Jastrzębiu bufet.

wyborca03.12.2014 12:32

Bardzo dobrze, że Janecki przerżnął wybory, a taki był pewny, że będzie siedział ze swoimi kolesiami przez kolejne 4 lata a potem do emeryturki. Niech ludzie od bzianeckiego i pisowcy przestaną pisać te durne komentarze! Przegraliście i dajcie spokój nowej pani prezydent. Jest 3.12.2014 r. a ona jeszcze nie jest w urzędzie. Wszędzie jako prezydent figuruje Janecki. Kiedy zostaną wprowadzone zmiany w informacjach? Ile dni można się smucić? Weźcie się urzędasy do pracy. Janecki jest spalony, kolesie tyż,! Czy to prawda, że Janecki wyprowadza się z miasta??? Nie jest tragedią wszyscy przegrani z magistratu mają możliwość powrotu do poprzednich miejsc pracy. Baradziej też. ZZ z kopalni popierali Janeckiego i automatycznie jego. Do roboty panowie, dość urzędolenia!!! Pomyślcie, że nawet Mieszkańcy nie wybrali was za radnych! Ludzie poznali się na was i powiedzieli NIE - SUPEROWA DECYZJA!!!

do doołje03.12.2014 11:08

A kto wam kazal glosowac na PełO. Tak moze byc ale nie koniecznie. Jakby byl Janecki tez by bylo zle bo za spokojnie a teraz bydzieta miec trocha kolorytu. Jak skusila was obietnica darmowych przejazdow miejskich to jo wom powiem ze ni mom pytan.

filip03.12.2014 10:52

To kiedy bedzie ta darmowa obiecana komunikacja miejska p. prezydentowo?

smiech na sali03.12.2014 10:50

Ożyje jak POlska za czasow Tuska! Buahahahaha

Pokaż wszystkie opinie (154)