Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
1 grudnia 2014

Złodziejski duet zatrzymany. Kradli i oszukiwali

Złodziejski duet zatrzymany. Kradli i oszukiwali
fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

Liczne kradzieże i oszustwa na swoim koncie mają 32-latka i jej 34-letni partner. Para wpadła dzięki pracownikom ochrony jednego z marketów. Zatrzymanym grozi kara do 5 lat więzienia.

Pod koniec ubiegłego tygodnia policjanci otrzymali zgłoszenie od ochroniarzy jednego z jastrzębskich marketów. Pracownicy ochrony w trakcie dojazdu do pracy zauważyli złodziei, którzy kilka dni wcześniej skradli ze sklepu telewizor.

- Widząc, że oboje wsiadają do autobusu, zgłaszający pojechali się za nimi, informując dyżurnego o kierunku jazdy. Chwilę później 34-latek oraz jego o 2 lata młodsza partnerka wpadli w ręce mundurowych - informuje policja.

Okazało się, że para złodziei zdążyła już sprzedać telewizor. W torebce kobiety policjanci znaleźli inne skradzione przedmioty, łącznie warte prawie 600 złotych.

To nie była jedyna kradzież duetu złodziejskiego. Wcześniej para kradła wózki dziecięce, rowery, a także posługiwała się skradzionym dowodem osobistym, który używany był do oszust i wyłudzeń kredytów. Wstępne straty to 1000 złotych, jednak wiadomo już, że znacznie wzrosną.

Kobieta i mężczyzna przyznali się do zarzucanych im czynów. Tłumaczyli, że potrzebowali pieniędzy na jedzenie. Teraz grozi im kara do 5 lat więzienia.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Rzuciła go w Walentynki. Krzyk i trzaskanie drzwiami Rzuciła go w Walentynki. Krzyk i trzaskanie drzwiami

Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu  Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
akcja_informacyjna22.12.2014 16:11

Podstawą zwiększenia bezpieczeństwa jest zachowanie czujności i wiedza, jakie metody wyłudzeń stosują oszuści. Zapoznać się z metodami, stosowanymi przez naciągaczy, można w Poradniku Bezpiecznego Seniora na stronie http://bezpieczniki.tauron-pe.pl/spotkania/Strony/spotkania.aspx