Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
EkoOkna
3 grudnia 2014

Akcje JSW coraz niżej. Dziś po 20,60 zł

Akcje JSW coraz niżej. Dziś po 20,60 złTuż po debiucie ceny jednej akcji JSW wynosiła nawet 138,80 zł
fot. Rafał Hetman / jastrzebieonline.pl

Notowania Jastrzębskiej Spółki Węglowej spadają coraz niżej. Na początku grudnia, w pewnym momencie akcje kosztowały tylko 19,10 zł. Dziś kosztują niewiele więcej, bo 20,60 zł.

JSW w trendzie spadkowym jest od sierpnia 2011. Przypomnijmy, że na otwarciu pojedyncza akcja kosztowała 136 złotych. Od pewnego czasu spółka notuje rekordowo niskie ceny akcji. Warto przypomnieć, że ostatnie raporty eksperckie rekomendowały sprzedaż akcji JSW, co jeszcze bardziej przyczyniło się do spadku wartości kursu akcji.

Powodem spadku jest głównie niekorzystna sytuacja rynkowa, ale również problemy wewnętrzne spółki - niskie dochody i konflikty z pracownikami. To sprawiło, że akcje JSW stawały się coraz mniej atrakcyjnym aktywem.

- Jeżeli zarząd nie będzie potrafił poradzić sobie z problemem kosztów, akcjonariuszom pozostanie jedynie spoglądanie w niebo i nadzieja, że węgiel z Jastrzębia nagle stanie się drogi i pożądany - mówi Adam Torchała z Bankier.pl.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy

Emeryci bez deputatu piszą list do premiera Emeryci bez deputatu piszą list do premiera

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (28)
znawca_tematu08.12.2014 18:13

@realny

Kopalnie upadają, a ty piszesz, że z ich działalności utrzymuje się miasto i mieszkańcy? Skoro utrzymują miasto, to dlaczego jednocześnie upadają? Dokształć się nieuku i przestań powielać te kretyńskie teorie na temat gospodarki i ekonomii rodem z marksistowskich uczelni. Miasto jest utrzymywane z długu! Stoi jeszcze, bo może się zadłużać. Praca każdego górnika na dole nie przynosi już żadnych korzyści ekonomicznych, bo z niej spłaca się dług, dzięki czemu miasto może zadłużać się jeszcze bardziej, a to zadłużanie prowadzi do bankructwa. W ciągu dwóch lat akcje spółki spadły o 700%, a ten mi tutaj jakieś dyrdymały, że miasto czymś dysponuje.

hahaha :) nie będzie alternatywy.. hahaha :D będzie(!), po prostu pójdziesz pasożycie do roboty na wolnym rynku i wtedy poznasz co to praca.

realny06.12.2014 19:20

Oj znawcy_tematu i ekonomii, a skąd pochodzi znaczna część środków pieniężnych, którymi miasto dysponuje ? Podatki. Reszty tłumaczył nie będę. Może z upadkiem przesadziłem, ale to będzie wegetacja bez szans na rozwój. Niech jeszcze nowa prezydent zadłuży miasto, tak jak np. są zadłużone Żory, to wtedy Jastrzębie padnie.

Gość06.12.2014 17:46

ja dziś czytałam na money.pl artykuł, że polskie górnictwo jest non stop dofinansowywane z budżetu (czyli z naszych podatków) i że każdy Polak dokłada do górnictwa 1800 zł. rocznie! Byłam w totalnym szoku, gdy to przeczytałam. Oczywiście wszystkim internetowym trolom należy tutaj wyjaśnić, iż to nie prezesi, pracownicy, politycy czy ktokolwiek inny są winni. Winne są czynniki naturalne. Polski węgiel jest bardzo głęboko i nie jest najbardziej kalorycznym węglem na świecie. To sprawia, że nawet gdyby wszyscy stawali na rzęsach, to i tak polski węgiel nigdy nie będzie konkurencyjny na rynkach światowych. jeśli są kraje, w których węgiel jest kilkanaście metrów pod ziemią, to jego eksploatacja jest x razy tańsza niż w Polsce. Moim zdaniem trzeba zacisnąć tyłki i zacząć rozglądać się za innymi biznesami: produkcja, export, nauka, nowe technologie, wynalazki, żywność itd.

Gość06.12.2014 9:43

znafca tematu to typowy zakompleksiony polaczek i internetowy troll

znawca_tematu04.12.2014 19:13

@realny

hahah, jastrzębie 80-90 tysieczne miasto, a ten tutaj bredzi, ze upadnie bo parę tysięcy ryli straci robotę.... to sa wlasnie ci geniusze... geniusze intelektu i znajmosci praw ekonomi. A co to, to ryle zapełniaja nam swoja robota lodowki? to dzieki wam rylom mamy za co placic rachunki. dorosnij czlowieku, bo twa dobrze zakonserwowana mlodziencza glupota wyraznie ci szkodzi....

anty04.12.2014 15:53

I tak większość moich kolegów to pracuje w Wielkiej Brytanii, więc kogo to obchodzi czy ta JSW padnie czy nie, tylko niektórych.

do realny04.12.2014 15:09

Jak JSW klęknie, to pierwszym miastem , które padnie, będzie Wodzisław. Jastrzębian w JSW pracuje zaledwie 5 tys. a SWD-ziaków 10 tyś. Drugim razem zastanów się co piszesz.

Pokaż wszystkie opinie (28)