Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 9°
4 grudnia 2014

Wywalczyli swoje. Umowy będą na czas nieokreślony

Wywalczyli swoje. Umowy będą na czas nieokreślony
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Po 8 godzinach rozmów podpisano porozumienie między władzami JZR i JSW SiG. Pracownicy zwolnieni z JZR, którzy zostaną zatrudnieni w SiG, otrzymają umowy na czas nieokreślony.

Strajk pracowników Jastrzębskich Zakładów Remontowych przyniósł skutek. Przypomnijmy, że 1 grudnia odbył się protest pod siedzibą Jastrzębskiej Spółki Węglowej, a dzień później strajk w kilku kopalniach.

Po ośmiu godzinach rozmów doszło do porozumienia między pracownikami JZR, a JSW SiG. Pracownicy otrzymają umowy na czas nieokreślony, a nie jak wszyscy pracownicy SiG, na 3 miesiące (z możliwością przedłużenia).

- Obecni pracownicy JZR po przejściu do spółki JSW Szkolenie i Górnictwo dostaną umowy na czas nieokreślony. Ich płace będą także wyrównane do obecnie obowiązujących w SiG, czyli wzrosną - informuje Krzysztof Łabądź z WZZ "Sierpień 80", który uczestniczył w rozmowach.

Wobec protestujących nie zostaną wyciągnięte żadnej konsekwencje.

- Wywalczyliśmy wszystko co chcieliśmy. Nie ma ryzyka utraty pracy lub zmiany jej warunków na gorsze na umowach chwilowych i śmieciowych - mówi Łabądź.

Przypomnijmy, że pracę w Jastrzębskich Zakładach Remontowych stracić ma prawie 500 osób. Związane jest to z wygaszaniem działalności górniczej w JZR.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu? Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu?

Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (26)
Gość06.12.2014 10:41

do facio

a skad masz takie informacje glupolu??od wrozbity macieja?? jak nie masz o czyms pojecia to ****** ****** i nie komentuj

jan06.12.2014 9:21

To jest proste mogą zrobić to samo co pracownicy JZR.Powodzenia

facio05.12.2014 23:32

ludzie sa smieszni 75%ludzi z jsw i z sigu wiecej sie ******** niz ciezko pracuja ciezkie prace maja ludzie z firm zewnetrznych co musza wykonywac najgorsze i naj niebespieczniejsze prace i z tego wszystkiego naj mniej zarabiaja co ci ludzie maja powiedziec gdzie oni maja walczyc o swoje przywileje godny zarobek jak ci sie nie podoba to sie zwolnij a tak siedz cicho i ******** dalej

Lola05.12.2014 19:12

Ja nie mówię, że macie zarabiać grosze, piszę że skoro pracownicy JZR-ów wywalczyli umowy na czas nieokreślony, to czemu pracownicy SiGu nie mogą też po protestować ?

do lolo05.12.2014 15:05

W grudniu popoludniu...haha

lolo05.12.2014 11:39

A uczniowie kiedy? Już ich dobrze wyr****ło JSW. Teraz ich przyjmą pewnie za 20lat bo podań w SiG'u z 10tyś.

Ech05.12.2014 10:54

Mam nadzieję ,że niedługo górnictwo się skończy!

Pokaż wszystkie opinie (26)