Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
5 grudnia 2014

W poniedziałek Hetman obejmie stery miasta

W poniedziałek Hetman obejmie stery miasta

Wybrana na prezydenta miasta Anna Hetman, jeszcze oficjalnie nie zasiadła na stanowisku. Fotel prezydenta miasta obejmie 8 grudnia, po oficjalnym zaprzysiężeniu.

Przypomnijmy, że jastrzębianie nowego prezydenta wybrali w II turze wyborów 30 listopada. Na przeciwko siebie stanęli Anna Hetman oraz dotychczasowy prezydent Marian Janecki. Hetman uzyskała 57,79% głosów, a Janecki 42,21%.

Do czasu objęcia obowiązków przez nową prezydent, władzę w mieście pełni jeszcze Marian Janecki oraz jego zastępcy, wiceprezydent Krzysztof Baradziej oraz doradca Franciszek Piksa. 

Nowa prezydent w poniedziałek po godzinie 15:00 oficjalnie zasiądzie już na swoim stanowisku. Wtedy też, podczas nadzwyczajnej sesji rady miasta, odbędzie się jej zaprzysiężenie. Jako, że Anna Hetman została wybrana również radną, na jej miejsce wejdzie druga osoba, która uzyskała największą ilość głosów z okręgu nr 3 (z listy PO) czyli Józef Kubera. On też złoży ślubowanie w poniedziałek.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Urząd Miasta: Powstał Wydział Dialogu Społecznego Urząd Miasta: Powstał Wydział Dialogu Społecznego

Laszkiewicz Honorowym Obywatelem Miasta Laszkiewicz Honorowym Obywatelem Miasta

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (29)
Gość14.12.2014 16:44

zapewne gwizdali kibice ze Bzio

Do Sławomir08.12.2014 18:25

Nie jest ważne jakim procentem wygrała Pani prezydent. Nas to nie interesuje. Nas interesuje co zdziała Pani prezydent. To dla nas jest najważniejsze. Roztrząsanie procentów za i przeciw poraża. To nic nie załatwia i nic nie daje.
Życzę pani prezydent samych sukcesów. To my skorzystamy na tych sukcesach najbardziej. Jeśli będzie Pani otwarta i będzie potrafiła wyjaśniać swoje zamierzenia, to będziemy lepiej rozumieli co się wokół nas dziej.

Slawomir08.12.2014 13:37

Jednym z powodów niskiej frekwęcji wyborczej jest fakt że sukcesem jest samo posiadanie władzy a nie jej sprawowanie.Warto może przedstawić wynik wyborczy Pani Prezydent to 20,88% czyli co piąty uprawniony daje Pani ten zaszczyt.Agitacja przedwyborcza bo tak to trzeba nazwać nic nie mówi o osiągnięciach kandydata.Przedstawiane ogólnikowo plany które zawsze można odrzucić mówiąc "to nie moje słowa,to nie o tym była mowa"dają przyszłemu zwycięzcy duże pole manewru.Pani Prezydent jest najlepszym tego przykładem.Czego możemy się spodziewać?Chyba tego samego co w Sejmiku.Warto przypomnieć że była wybrana do IV kadencji zasiadała w kilku komisjach np.Budżetu, Skarbu i Finansów.(z-pca P-cego)Co ciekawe brała czynny udział przy pracach nad podatkami gmin górniczych.Może to nie było trafione stanowisko.Teraz będzie inaczej tutaj się Pani Prazydent spełni.(chyba).A jak nie to.trudno.Cyceron XXI wieku nazywa większość półgówkami a sam jest całogłowy.Trzeba mieć gdzie osadzić ośle uszy.

n08.12.2014 0:53

Jakos dzisiejszy pobyt na balkonie Jastoru nie posluzył ...P.Hetman pewnie sie Pani nie spodziewała gwizdów

henio07.12.2014 22:11

@Sławomir:

Gdy widzę nazwisko "Wachowiec", to mną trzęsie. Nie żartuj sobie nawet, że ta kobieta miałaby objąć jakieś stanowisko w UM...

poTomek07.12.2014 21:49

@Panie Myśler - z tej nienawiści wątroba Panu zgnije... pozdrawiam mimo wszystko :)

Ryszard Myśler07.12.2014 21:27

ODSZEDŁ KRÓL, NIECH ŻYJE KRÓLOWA

Po 12 latach Pan Janecki z woli wyborców musiał opuścić stołek, a najbliżsi jego współpracownicy też nie przekonali do siebie wyborców. Pewnie Sekretarz Gminy, gdyby startował, podzieliłby los swojego pryncypała, jego zastępcy i doradcy Prezydenta. Głośno się mówi w mieście, że w kilku wydziałach Magistratu też powinny nastąpić zmiany.

Hetman w szachach popularnie jest zwany królową, dlatego też w tytule jest ?niech żyje królowa?. Pani Hetman, od najbliższego poniedziałku oficjalnie już Pani Prezydent Hetman, uzyskała ogromny dowód zaufania mieszkańców i teraz trzeba tylko tego zaufania nie stracić. Wydaje się, że Pni Prezydent będzie rządzić bez opozycji, no bo mówi, że chce służyć miastu i słuchać mieszkańców, a z takim też hasłem szli do wyborów kandydaci PiS. Tak więc, jeżeli Pani Prezydent będzie to wcielać w życie ? PiS, który też z tym hasłem szedł do wyborów, nie będzie miał wyboru, tylko to popierać. Tyle rozważania na temat wyborczych haseł, a co nasi rajcy zaprezentują realnie w życiu, zobaczymy.

Jak pamiętamy, jedna partia, która nie wystawiła swojego kandydata na Prezydenta Miasta, a ślepo poparła Pana Janeckiego, zapowiadała po przegraniu Pana Janeckiego cyrk. Jeżeli zapowiedzi o służeniu miastu i słuchaniu mieszkańców, a nie partyjnych zagrywek z każdej strony, czyli PiS i Pani Prezydent z PO, były prawdziwe to rzeczywiście da się coś w tym mieście zmienić na lepsze. Na szczebel samorządowy nie powinny przekładać się zagrywki ogólnopolskich liderów, ale czy tak będzie, zobaczymy.

Na dziś mamy po raz pierwszy w Jastrzębiu na stanowisku Prezydenta kobietę, Panią Hetman i oby nasze miasto, jego dzielnice i sołectwa po Pani rządach przypominały Bzie Zameckie po rządach Pani poprzednika. Życząc powodzenia Pani Prezydent, nie omieszkamy patrzeć bacznie na to jak będzie działał Magistrat. Zrozumiałe, że czas na zmiany jest potrzebny, aby Prezydent powołał ekipę, na którą może liczyć, i która będzie realizować zamierzone (obiecane) plany. Miejmy nadzieję, że już w nowym roku będzie widać zmiany i te personalne i organizacyjne.

?Ta władza naprawdę jest silna, której posłuszni ludzie są weseli?. /Liwiusz/

Ryszard Myśler

Pokaż wszystkie opinie (29)