Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
9 grudnia 2014

Nie zauważył pieszej. Wypadek na 11 Listopada

Nie zauważył pieszej. Wypadek na 11 Listopada
fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

W minioną niedzielę na ulicy 11 Listopada w okolicy Urzędu Skarbowego doszło do wypadku z udziałem 79-letniej pieszej. Kobieta trafiła do szpitala.

Zdarzenie miało miejsce 7 grudnia około godziny 20:00 na oznakowanym przejściu dla pieszych. Z ustaleń policji wynika, że 35-letni kierowca fiata seicento nie zauważył znajdującej się przejściu dla kobiety.

- Na skutek wypadku 79-latka z raną głowy i stłuczeniami ciała trafiła do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że 35-letni kierowca fiata był trzeźwy - informuje policja.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Śmiertelny wypadek na ulicy Libowiec - video Śmiertelny wypadek na ulicy Libowiec - video

Spowodował kolizję, uderzył w drzewo i uciekł Spowodował kolizję, uderzył w drzewo i uciekł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (12)
merfi13.12.2014 15:01

Przecież lepiej dla miasta ustawić niebezpiecznie oślepiający wyświetlacz reklam który przynosi pieniądze do kasy (z pewnością nie tylko miejskiej) niż oświetlony znak ostrzegawczy przed zakrętem za którym jest to przejście "UWAGA ! Przejście dla pieszych !" - tak pracuje stado niepotrzebnych nikomu darmozjadów w urzędzie miejskim. Przynajmniej o połowę za duże. Pani Prezydent, ma Pani pole do popisu baaardzo duże - jeśli tylko ma Pani trochę odwagi, a nie tekę pełną złudnych obietnic...

jo12.12.2014 17:40

do asd

Pewnie i ta jedna osoba ma czekać aż przynajmniej jeszcze dwie do niej dołączą, bo taki kierowca jak Ty nie przepuści zaledwie jednej osoby. Niezwykle kulturalny z ciebie kierowca.

asd10.12.2014 16:10

tak tak na pewno mam zatrzymywać auto i ruszać na nowo bo jeden chłopek stoi na pasach zapomnij gościu są 3 osoby to się zatrzymuję ale nie specjalnie dla każdego jedna osoba to sobie może poczekać aż auta przejadą i przejść proste !

Gość10.12.2014 14:25

@do poniżej: No niestety kultura kierowców w Polsce pod tym względem jest naganna. Kierowcy o tym przepisie nie wiedzą. Policja nie wyciąga konsekwencji przy łamaniu tego przepisu więc mało kto się stosuje. Przykład jak stałem na pasach przy "Biedronce" na Warszawskiej. Z góry od świateł jedzie ciąg samochodów i jako trzecia POlicja. która się zatrzymała i przepuściła nas na pasach. Super ale gdyby jeszcze dogoniła trzech poprzednich "buraków" i choćby ich pouczyła to powoli doprowadziłoby to do lepszej wiedzy i kultury kierowców.

Kierowcy10.12.2014 12:46

Przejścia dla pieszych nie są dobrze oświetlone. Urzędnicy odpowiedzialni za ulice wolą wydawać na niepotrzebne światła kierujące ( czytaj; wstrzymujące) ruch. Ale nic chcą inwestować w przejścia dla pieszych. Tylko jedyne przejście na Al. Piłsudskiego przy BP jest dobrze zorganizowane. Czy urzędnicy zaczną być karani za bezmyślność.

Seba10.12.2014 9:19

do (do poniżej ) masz rację jak stoisz juz na pasach to kierowcy lamia przepis nie zatrzymując się. To durny przepis, dla tego w Polsce ginie tylu bezmyślnych pieszych. Wchodząc na pasy tuż przed nadjeżdżającym autem, wiemy że auto nie stanie w miejscu. No ale mamy pierwszeństwo to leziemy jak to by..o na jezdnię. U naszych sąsiadów w Czechach nie ma takiego durnego przepisu. Dla tego w tym kraju dochodzi do 80% mniej potropień niz w Polsce. Ale nasz pieszy jest panem na pasach i basta a co

do ponizej10.12.2014 2:55

Tylko jak stoisz juz na pasach to kierowcy lamia przepis nie zatrzymujac sie!

Pokaż wszystkie opinie (12)