Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
9 grudnia 2014

Odbędzie się kolejny maraton pisania listów

Odbędzie się kolejny maraton pisania listów
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

13 grudnia w Zespole Szkół nr 5 im. Jana Pawła II odbędzie się kolejny już Maraton Pisania Listów. To akcja Amnesty International, która ma na celu wyrażenie sprzeciwu wobec łamania praw człowieka.

Już po raz czwarty akcja pisania listów zostanie zorganizowana w ZS nr 5. 13 grudnia od godziny 12:00 do 6:00 dnia następnego każdy będzie mógł przyjść i napisać list solidarności, w obronie danej osoby lub grupy osób.

- W tym roku chcemy wyrazić swój sprzeciw wobec sytuacji kobiet i dziewcząt z Mkhondo w RPA, które mają utrudniony dostęp do opieki zdrowotnej w czasie ciąży. Zaapelować o sprawiedliwość dla Raifa Badawiego z Arabii Saudyjskiej skazanego na 10 lat więzienia za założenie forum internetowego dotyczącego praw społecznych i politycznych. Zaprotestujemy przeciwko bezprawnemu traktowaniu społeczności w Bhopal w Indiach, gdzie doszło do katastrofy i trwałego skażenie środowiska - piszą organizatorzy Maratonu Pisania listów.

W poprzednim roku w ZS nr 5 mieszkańcy napisali 2612 listów, w całej Polsce  214 tys., a na całym świecie ponad 2,3 mln.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zmieniają świat słowami - bronią kobiet Zmieniają świat słowami - bronią kobiet

Będą bronić kobiet walczących o prawa człowieka Będą bronić kobiet walczących o prawa człowieka

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
a10.12.2014 10:47

Należy do tej listowej interwencji dodać polskich chorych czekających niejednokrotnie na prosty zabieg powyżej jednego roku, a jeżeli chodzi o sprawiedliwość to również znajdziemy wielu niewinnych ludzi osadzonych w aresztach, czy też pokrzywdzonych, przez chore prawo, Amnesty powinna to zauważyć co na naszym podwórku.