Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 11°10°
16 grudnia 2014

Pożar w EC Zofiówka. Mieszkania bez ogrzewania

Pożar w EC Zofiówka. Mieszkania bez ogrzewania
fot. Krzysztof Zagajewski

16 grudnia na terenie Elektrociepłowni Zofiówka wybuchł pożar. Ogień udało się ugasić, ale teraz bez ogrzewania pozostaje prawie 18 tysięcy mieszkań.

Około godziny 11:00 w budynku EC Zofiówka pojawił się pożar. Na miejsce przyjechało kilka zastępów Państowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Strazy Pożarnej a także strażacy z Żor. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną pożaru było zapalenie się urządzeń energetycznych - najprawdopodobniej turbiny olejowej. Niegroźnie poszkodowanych zostało pięć osób, dwie z nich mają poparzenia. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

W akcji gaśniczej ucierpiało również dwóch strażaków. Jeden z nich dostał ataku serca.

17 750 mieszkań zostało bez ogrzewania. - Ze względu na brak wiadomości dotyczących stanu technologii po pożarze nie ma możliwości określenia godziny wznowienia dostawy ciepła - informuje Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pożar wysypiska. 60 strażaków w akcji Pożar wysypiska. 60 strażaków w akcji

Ewakuowano 300 uczniów Ewakuowano 300 uczniów

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (53)
Energetyk22.12.2014 7:52

Głupota szarej masy i ryli nie zna granic ....pewno ten SEJ to jedyne co przynosi zysk w całej JSW ...pozdrowienia dla Energetyków z SEJ-u od Energetyków z regionu !! Powodzenia !! Dacie radę !!

Pracownik EC 21.12.2014 16:28

Może i mają auta bo jakaś mądrala temat poruszyła ale co ty masz za pojęcie o zamykaniu ,jak zakład padnie to se lepiej zainwestuj w śpiwory bo ci będą smarki wisiały po kolana a jeżeli chodzi o auta to się grubo mylisz ,i zastanów się co piszesz chyba że w twoim przypadku jest tak że najpierw piszesz a potem myślisz ale z tym myśleniem z twojej strony to się lepiej zarejestruj w rybniku na ulicy żużlowej tam ci pomogą,albo kup se zaszczyk na pidbule to cię uspokoi

milczący19.12.2014 10:17

Niestety mamy tak rozbudowane Centrum Zarządu, korzystające z samochodów służbowych, że ludzie na mieście myślą, że to kierownicy i pracownicy nimi jeżdżą, a to tylko prezesi i dyrektorzy.

Obserwator19.12.2014 7:03

@Mario....właśnie się rozwaliło, szczęśliwy,że jeden wrzód pęknięty?

Ktoś19.12.2014 7:01

Do "mądrali"poniżej...Nie wiem,skąd masz człowieku takie informacje-jeśli myślisz,że każdy ma służbowe auto to grubo się mylisz!Rozwalić\/Zamknąć?Głupota ludzka nie zna granic..

Mario18.12.2014 21:31

Sej to wrzód na JSW. Tam dyrektor goni dyrektora, kierownik kierownika każdy ma auto służbowe, przejadają kase reszty grupy kapitałowej. Ciepłownie to skansen z lat 60 ubiegłego wieku. Powinno się to dawno rozwalić i zamknąć

Pracownik EC Moszczenica18.12.2014 20:59

na ecm jest brak ludzi ale już są wspomagani pracownikami z zofiówki i moszczenica da rade ,doceniajcie tych ludzi bo stajemy na głowach żeby te miasto ogrzać,a to dzięki latom praktyki ,inni śpią w nocy a my musimy działać żeby to wszystko szło i damy rade tak jak zawsze sobie radziliśmy z kłopotami pracownicy tych firm to nie płotki tylko fachowcy szkoleni od lat i dbający o swoje zakłady pracy,POZDRAWIAM I SZYBKIEGO POWROTU DO ZDROWIA DLA TYCH CO UCIERPIELI NA EC ZOFIA

Pokaż wszystkie opinie (53)