Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
17 grudnia 2014

Pościg za kierowcą. Uszkodził dwa radiowozy

  • Pościg za kierowcą. Uszkodził dwa radiowozy
  • Pościg za kierowcą. Uszkodził dwa radiowozy
  • Pościg za kierowcą. Uszkodził dwa radiowozy
Więcej zdjęć:
fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

22-letni jastrzębianin może spędzić 10 lat w więzieniu. Uciekał samochodem przed policją uszkadzając dwa radiowozy i potrącając policjanta. W jego aucie znaleziono marihuanę i tabletki ekstazy.

W minioną sobotę rybniccy, wodzisławscy i jastrzębscy policjanci prowadzili pościg za jastrzębianinem, który nie zatrzymał się do kontroli w Rybniku.

- Podczas szaleńczej ucieczki, kierowca golfa zderzył się czołowo z jednym z radiowozów, który zablokował mu drogę. Młody mężczyzna nie zamierzał jednak na tym poprzestać i zaraz po zderzeniu, wycofał swój samochód, uszkadzając przy tym kolejny z radiowozów, po czym ruszył wprost na jednego z jastrzębskich policjantów - informuje policja.

Aby uniknąć potrącenia, funkcjonariusz odskoczył na maskę uszkodzonego radiowozu. Musiał skorzystać z pomocy medycznej.

Mężczyzna został ostatecznie zatrzymany na ul. Armii Krajowej w Jastrzębiu. Zaraz po zatrzymaniu samochodu, opuścił go i próbował uciekać pieszo. Został szybko złapany.

- Podczas przeszukania policjanci znaleźli przy nim ponad 6 gramów marihuany oraz 12 tabletek ekstazy. Swoją ucieczkę mężczyzna tłumaczył brakiem aktualnego ubezpieczenia samochodu - informuje policja.

22-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju odpowie za czynną napaść na policjanta, posiadanie narkotyków oraz jazdę pod ich wpływem. Mężczyzna siedzi teraz w areszcie. Grozi mu kara 10 lat więzienia.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Leżał na poboczu -  był poszukiwany Leżał na poboczu - był poszukiwany

Uwaga! Oszuści znowu zaatakowali mieszkańców Uwaga! Oszuści znowu zaatakowali mieszkańców

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (18)
Benek25.12.2014 13:39

Masz rację Daniel. A tacy mistrzowie klawiatury jak "Praktyczny" albo "ja", to typowe przejawy SB-eckich zachowań. Tacy to na pewno dziennie leją swoje dzieci i żony. Ale czego się spodziewac po MILICJANTACH.

Daniel24.12.2014 11:38

I tak 22 latek który może nigdy nie był karany, stał się przestępcą w ciągu 1 godzinny i jeszcze niech siedzi 10 lat. Nie mogę tego słuchać, to jest jakiś chory kraj. Zero reakcji takiej czysto ludzkiej.

Daniel24.12.2014 11:20

I znowu nie potrzebny pościg... posiadał przy sobie tabletki extasy i trochę trawy kryminalista jak nie wiem co .... co za państwo samych narwańców i matołów. A wystarczyło odpuścić taki krwawy pościg, sprawdzić numery skąd auto, wysłać pościg radiowozem cywilnym i bez problemu zatrzymać jak stanie i wysiądzie.Za dużo filmów ze stanów w głowach policjantów a jeszcze nowe przepisy mówiące ze radiowóz może zostać wykorzystany jako broń. Teraz się zacznie dziać.

znawca_tematu20.12.2014 16:44

A mówiła mama żeby nie grał tyle w NFS:Most Wanted

Praktyczny19.12.2014 20:44

Mam pretensje do policjantów biorących udział w tej akcji. Powinni go od razu zastrzelić Ja w takim wypadku mogę poświadczyć nieprawdę, że uciekający miał broń i wymachiwał nią w kierunku policjantów. Moje kłamstwo może uratować niewinnych ludzi. Zabity nie narazi nikogo na śmierć. Żywy może zostać wypuszczony z aresztu, gdy jakiś sędzia uzna, że będąc pod wpływem narkotyków był niepoczytalny i nie może z tego powodu odpowiadać.
Do redaktora. Proszę zamieścić moją wypowiedź i inne podobne. Tacy potencjalni zabójcy muszą wiedzieć jak bardzo nam zagrażają i co możemy im z robić w obronie własnej.

ja18.12.2014 22:06

W każdym radiowozie powinna być taka mała gilotynka, po złapaniu od razu kastrować, aby się debile nie rozmnażali. Tak poważnie, 10 lat w fabryce lub kamieniołomach, aby pracował na swoje utrzymanie, bo ja nie chcę płacić na utrzymanie tego typu ludzi. Powinni mieć wybór, odstrzał albo ciężkie roboty.

elo elo18.12.2014 18:13

rozjeżdżać psy autem na 100%

Pokaż wszystkie opinie (18)