Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 2°
18 grudnia 2014

Burzą budynek Ochotniczej Straży Pożarnej

Burzą budynek Ochotniczej Straży Pożarnej
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Rozpoczęła się rozbiórka budynku Ochotniczej Straży Pożarnej na ulicy Pszczyńskiej. Po wielu latach, coś się ruszyło. Tym miejscu ma powstać nowa siedziba OSP.

W 2010 roku zamknięto remizę OSP Górne ze względu na zły stan budynku. Strażacy ubiegali się o budowę nowej, ale przez kilka lat sprawa stała w miejscu. Teraz prace idą do przodu. Budynek jest właśnie wyburzany.

W tym miejscu ma powstać nowy budynek dla strażaków. Nie ma jeszcze projektu jak będzie wyglądał, ale na rok 2014 zabezpieczono już kwotę prawie 4 mln zł na jego budowę.

Polub i udostępnij
Czytaj też

W Moszczenicy palił się garaż W Moszczenicy palił się garaż

Pies zaklinował się w bramie Pies zaklinował się w bramie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (15)
turysta21.12.2014 11:23

przecież OSP ..to już fikcja...

zaq21.12.2014 0:15

zburzono już linię kolejową, zburzono KWK Moszczenicę i dzieło należy kontynuować

zaq21.12.2014 0:14

mam nadzieję, ze zburzone zostanie całe Jastrzębie, żeby zacząć wszystko od nowa.

ARTUR20.12.2014 19:27

A nie było lepiej przeznaczyć tą kwotę na PSP i kupić przynajmniej kilka nowych wozów?

Do Abelard19.12.2014 20:36

Świetny pomysł. Tylko na końcu gumki powinno się umocować kulkę z łożyska lub inny podobny przedmiot. W ten sposób głupole przynajmniej na jakiś czas będą zajęci sobą. Tylko, że głupoli jest znacznie więcej niż ludzi myślących. Głupola łatwiej jest zrobić, wychować i utrzymać.

Abelard 19.12.2014 8:03

Mam pomysł, każda osoba która , ma zamiar wystawiać głupi komentarz w stylu " po co to " , niech weźmie kawałek gumy, mocno naciągnie i strzeli sobie w ten głupi czerep . Jeśli nie jest dla was ważne bezpieczeństwo to najlepiej się nie odzywajcie, zamknijcie się w swoich małych mieszkankach na bloku i myślcie tylko o sobie. Na nic jest przedstawianie konkretnych argumentów za budową nowej strażnicy bo i tak posypie się grom komentarzy że strażacy ochotnicy to pijacy, tylko festyny robią i nic więcej. Trwajcie w tym przekonaniu nadal, a ja będę żył nadzieją że doczekam momentu otwarcia nowej remizy.

AleDomAleDom19.12.2014 1:53

Czytam komentarze i łapię się za głowę. Jak Hetman coś zrobi to jest dobrze, a jak się okazuje że zrobił to Janecki to źle? Gdzie tu logika? Albo coś jest dobre albo nie, nieważne kto wydał decyzję. Czy Janecki trąbił o OSP w wyborach? Ja nic o tym nie wiem, w takim razie jak ta decyzja miałaby wpłynąć na wyborców, którzy o niej nie wiedzieli? Podobno i budżet na rok 2015 jest ustalony (możliwe tylko bieżące poprawki), więc Pani Prezydent (bez większości w RM) ma wymówkę, żeby przez rok nic nie robić a tylko zbierać profity z nieswoich decyzji. Jak JSW wygra sprawę w sądzie o zwrot podatku będziecie się cieszyli, że miasto było na to przygotowane. Oczywiście przypiszecie to Hetman a nie Janeckiemu, który to zrobił.

Pokaż wszystkie opinie (15)