Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 11°10°
18 grudnia 2014

Burzą budynek Ochotniczej Straży Pożarnej

Burzą budynek Ochotniczej Straży Pożarnej
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Rozpoczęła się rozbiórka budynku Ochotniczej Straży Pożarnej na ulicy Pszczyńskiej. Po wielu latach, coś się ruszyło. Tym miejscu ma powstać nowa siedziba OSP.

W 2010 roku zamknięto remizę OSP Górne ze względu na zły stan budynku. Strażacy ubiegali się o budowę nowej, ale przez kilka lat sprawa stała w miejscu. Teraz prace idą do przodu. Budynek jest właśnie wyburzany.

W tym miejscu ma powstać nowy budynek dla strażaków. Nie ma jeszcze projektu jak będzie wyglądał, ale na rok 2014 zabezpieczono już kwotę prawie 4 mln zł na jego budowę.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Ewakuowano 300 uczniów Ewakuowano 300 uczniów

Strażacy wyważyli drzwi do mieszkania Strażacy wyważyli drzwi do mieszkania

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (15)
turysta21.12.2014 11:23

przecież OSP ..to już fikcja...

zaq21.12.2014 0:15

zburzono już linię kolejową, zburzono KWK Moszczenicę i dzieło należy kontynuować

zaq21.12.2014 0:14

mam nadzieję, ze zburzone zostanie całe Jastrzębie, żeby zacząć wszystko od nowa.

ARTUR20.12.2014 19:27

A nie było lepiej przeznaczyć tą kwotę na PSP i kupić przynajmniej kilka nowych wozów?

Do Abelard19.12.2014 20:36

Świetny pomysł. Tylko na końcu gumki powinno się umocować kulkę z łożyska lub inny podobny przedmiot. W ten sposób głupole przynajmniej na jakiś czas będą zajęci sobą. Tylko, że głupoli jest znacznie więcej niż ludzi myślących. Głupola łatwiej jest zrobić, wychować i utrzymać.

Abelard 19.12.2014 8:03

Mam pomysł, każda osoba która , ma zamiar wystawiać głupi komentarz w stylu " po co to " , niech weźmie kawałek gumy, mocno naciągnie i strzeli sobie w ten głupi czerep . Jeśli nie jest dla was ważne bezpieczeństwo to najlepiej się nie odzywajcie, zamknijcie się w swoich małych mieszkankach na bloku i myślcie tylko o sobie. Na nic jest przedstawianie konkretnych argumentów za budową nowej strażnicy bo i tak posypie się grom komentarzy że strażacy ochotnicy to pijacy, tylko festyny robią i nic więcej. Trwajcie w tym przekonaniu nadal, a ja będę żył nadzieją że doczekam momentu otwarcia nowej remizy.

AleDomAleDom19.12.2014 1:53

Czytam komentarze i łapię się za głowę. Jak Hetman coś zrobi to jest dobrze, a jak się okazuje że zrobił to Janecki to źle? Gdzie tu logika? Albo coś jest dobre albo nie, nieważne kto wydał decyzję. Czy Janecki trąbił o OSP w wyborach? Ja nic o tym nie wiem, w takim razie jak ta decyzja miałaby wpłynąć na wyborców, którzy o niej nie wiedzieli? Podobno i budżet na rok 2015 jest ustalony (możliwe tylko bieżące poprawki), więc Pani Prezydent (bez większości w RM) ma wymówkę, żeby przez rok nic nie robić a tylko zbierać profity z nieswoich decyzji. Jak JSW wygra sprawę w sądzie o zwrot podatku będziecie się cieszyli, że miasto było na to przygotowane. Oczywiście przypiszecie to Hetman a nie Janeckiemu, który to zrobił.

Pokaż wszystkie opinie (15)