Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
EkoOkna
5 stycznia 2015

Przychodnie bez kontraktów. Gdzie się leczyć?

Przychodnie bez kontraktów. Gdzie się leczyć?
fot. Rafał Mączyński / jastrzebieonline.pl

W Jastrzębiu duża część przychodni została zamknięta w związku z brakiem kontraktu z NFZ-em i brakiem porozumienia z Ministerstwem Zdrowia. Tylko 3 placówki w Jastrzębiu kontrakty podpisały.

W województwie śląskim najgorsza sytuacja jest w naszym mieście. 16 przychodni w Jastrzębiu-Zdroju nie podpisały kontraktu z NFZ na świadczenie usług medycznych. Pacjentów przyjmować będą tylko trzy (czyli 5% wszystkich):
- "Zdrowie" na ul. Klubowej 2 (tel. 32 471 54 17)
- NZOZ "Na Zdrowie" na ul. Wielkopolska 2A (tel. 32 471 75 62)
- NZOZ Pro Familiae na ul. Findera 9 (tel. 32 725 45 68)

W związku z tym Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju, stara się zapełnić lukę i zapewnić opiekę mieszkańcom miasta. Od początku stycznia w szpitalu otwarte są dwa gabinety internistyczne dla dorosłych, które znajdują się na terenie Poradni Specjalistycznych Przyszpitalnych w budynku głównym szpitala na ul. Jana Pawła II. Dzieci przyjmowane są w gabinecie pediatrycznym na terenie NZOZ Hermed przy ul. Krasickiego 2.

Szpitalna izba przyjęć przeżywa oblężenie. Dyrekcja szpitala wydała komunikat, w którym prosi pacjentów o cierpliwość i wyrozumiałość.

- Bardzo duża liczba pacjentów chcących skorzystać z pomocy medycznej w ramach POZ powoduje, iż nie sposób przyjąć wszystkich pacjentów w tym samym czasie i wydłuża się okres oczekiwania na wizytę lekarską - informuje jastrzębski szpital.

Aktualizacja: Przychodnie już czynne. Jest porozumienie

Polub i udostępnij
Czytaj też

Karmić piersią czy nie? Karmić piersią czy nie?

Śmierć nastąpiła przez płonące świeczki Śmierć nastąpiła przez płonące świeczki

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (24)
antyowsik07.01.2015 16:42

Leczmy się u Owsiaka, Owsiak ma, to nam da.

typ06.01.2015 21:23

czy lekarz ze szpitala da mi skierowanie do dermatologa ?

hehe06.01.2015 19:26

Ewa Kopacz was uleczy. I Donald Tusk.

Gość06.01.2015 11:20

Myślicie, że jeżeli lekarze dostaną dodatkowy miliard złotych to będą lepiej pracowali i dbali o pacjenta? Ja nie wierzę. Wiem tylko, że w grudniu będą chcieli kolejny miliard. To jest jedyna grupa zawodowa, która dostaje pieniądze nie za konkretnie wykonaną pracę, a za to że łaskawie przyjmą jakiegoś pacjenta. Nie licz jednak na to, że dla pana doktora jesteś człowiekiem, jesteś tylko pozycją po stronie dochodów w jego dokumentacji księgowej. Dobry pacjent to ten, który nigdy się nie pojawia, lub przychodzi tylko po to, żeby kupić zwolnienie L4.

Gość06.01.2015 10:58

05.01.2015 22:07, skoro nie jesteś Polakiem to się nie wtrącaj do dyskusji o naszych sprawach.

Gość06.01.2015 9:45

Aaga, chyba lekarz rodzinny jest lekarzem pierwszego kontaktu i to on powinien wysyłać do odpowiedniego specjalisty? Czy uważasz, że to pacjent powinien się sam zbadać i stwierdzić i jaki specjalista jest mu potrzebny? Czy uważasz, że rola lekarza rodzinnego powinna ograniczać się do sprawdzania, czy nadszedł przelew z NFZ? Czy wiesz, że lekarze z PZ, stworzyli spółkę, która planuje , że na bazie swoich placówek stworzy sieć, która będzie świadczyła komercyjne usługi dla osób, które wykupią u nich abonament lub ubezpieczenie? Trzeba się tylko pozbyć tych biedniejszych pacjentów, bo będą przeszkadzać w interesach.

Gość06.01.2015 9:03

lekarze, górnicy , cała mundurówka ( szczególnie policja, straż pożarna i wojsko) to zwyczajne wysoko opłacane kasty społeczne które tak jak w Indiach uważają, że im się "należy" ponieważ są lepsi od pozostałych członków społeczeństwa. Posłuchajcie prywatne rozmowy lekarzy, prawników lub mundurowych co oni myślą o tych naiwniakach którzy za 1800 zł będą harować do 67 lat a prawdopodobnie dłużej. Ludzie obudźcie się i zacznijcie myśleć. Osobiście nie popieram ani PO ani PIS ale jeżeli minister Arłukowicz polegnie w tym boju , to my jako społeczeństwo będziemy całkowitymi niewolnikami szantażystów w białych kitlach.

Pokaż wszystkie opinie (24)