Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 16°13°
8 stycznia 2015

Akcje JSW poszły w górę. Będzie lepiej?

Akcje JSW poszły w górę. Będzie lepiej?
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Od dawna akcje Jastrzębskiej Spółki Węglowej tak nie wzrosły. Jeszcze niedawno kosztowały ponad 16 zł, a dziś rano warte były ponad 22 zł.

- Niewątpliwie bezpośredni wpływ na to mają deklaracje rządu odnośnie restrukturyzacji sektora górnictwa. Tym samym nastąpiła wyraźna poprawa wizerunku branży wśród inwestorów - mówi Bartosz Kulesza, analityk giełdowy z Banku Pekao.

Przypomnijmy, że w momencie debiutu za jedną akcję JSW płacono 136 złotych. Z każdym rokiem wartość akcji spadała, aż w pewnym momencie osiągnęła tylko  16,15 zł.

Aktualny kurs akcji można śledzić na stronie jsw.pl

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW kupiła firmę. Zapłaciła za nią ponad 200 mln zł JSW kupiła firmę. Zapłaciła za nią ponad 200 mln zł

JSW: Pierwszy kwartał z zyskiem ponad 400 mln zł JSW: Pierwszy kwartał z zyskiem ponad 400 mln zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (12)
do Mak11.01.2015 10:44

Słuchaj człowieku, na hu..u się znasz! Dwa lata temu kopalnie JSW fedrowały dwa razy tyle co był plan. JSW zarobiła dla państwa grube miliardy złotych, a mimo to akcje dziennie szły na dół.

Mak11.01.2015 9:43

Jeśli górnicy z JSW będą protestować strajkami to tym razem przeciw sobie. Akcje mogą pójść w górę tylko gdy kopalnie zaczną zarabiać. Bez restrukturyzacji to się nie uda.

Pachoł miejski10.01.2015 19:34

Tego nie dowiesz się z rządowych mediów.... Górnicy z kopalni soli w Inowrocławiu, którzy od 81 dni biorą udział w rotacyjnym strajku głodowym podkreślają, że wciąż nie mogą liczyć na dialog z rządem.
Trwa 81 dzień naszego protestu. Sytuację powinniśmy porównać z rokiem 2006-2007, bo to właściwie ciąg zdarzeń. Warto zauważyć sporą niechęć do pozyskiwania własnych zasobów, aby państwo było niezależne pod względem energetycznym. Pozdrawiam kolegów na Śląsku, mam nadzieję, że poradzą sobie z tym problemem. Oni nie walczą o etaty, ale w interesie wszystkich obywateli, żeby państwo było stabilne, bezpieczne, aby mogła prawidłowo rozwijać się gospodarka. Jako społeczeństwo powinniśmy na to patrzeć w ten sposób, że sprawa dotyczy naszego wspólnego interesu

Ryl hanys09.01.2015 18:49

Jo sprzedaja bo wincej ni bydą warte!

pulok08.01.2015 19:45

nikt masowo nie wyprzeda, czas na zakupy..

Benek08.01.2015 17:43

Może w świat poszła wiadomość, że Jarosław idzie pierdzieć za zniszczenie jednej z najbogatszych spółek w kraju.

Pokaż wszystkie opinie (12)