Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
EkoOkna
12 stycznia 2015

Jastrzębienie zebrali ponad 49 tys. zł podczas WOŚP

Jastrzębienie zebrali ponad 49 tys. zł podczas WOŚPZobacz więcej zdjęć
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Ponad 49 tysięcy złotych zebrali jastrzębianie podczas 23. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To mniej niż w tamtym roku, ale z uwagi na to, że WOŚP miał się w tym roku w ogóle nie odbyć, to i tak spora kwota.

W tym roku imprezy odbyły się Galerii Jastrzębie oraz na placu przed kinem Centrum. Po ulicach miasta chodziło sześćdziesięciu wolontariuszy. Łącznie jastrzębianie zebrali ponad 49 tysięcy złotych, z czego 8500 zł w Galerii Jastrzębie a pozostała część to pieniądze zebrane od wolontariuszy i licytacji na scenie. Część przedmiotów będzie licytowana jeszcze w internecie. Pieniądze będę jeszcze drugi raz przeliczone przez bank i oficjalnie potwierdzone.

Na scenie przed kinem zagrali Rise Up, Sari Ska Band, Ziemia Zakazana, Akurat, Hope i Koniec Świata. W Galerii Jastrzębie prezentowali się utalentowani jastrzębianie. Zapraszamy do oglądania fotorelacji z imprez.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębianie podziękowali Owsiakowi Jastrzębianie podziękowali Owsiakowi

Jastrzębianie podziękują Jurkowi Owsiakowi Jastrzębianie podziękują Jurkowi Owsiakowi

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (28)
anty-anty15.01.2015 11:23

No i jest kolejna manipulacja faktami przez hejterów. Nikt wam nie każe dawać na WOŚP. Wspieraj "swoją" fundację, jeśli w ogóle kogoś wspierasz.

do A.14.01.2015 10:02

Rozliczenia WOŚPu ukazują się jak dobrze wiem z ponad rocznym opóźnieniem więc ostatnich sprzętów które dostał szpital tam nie ma. Fakt, ostatnie finały zebrały dużo pieniędzy, ale wcześniej zdarzało się że nie było nawet 30 tysięcy złotych. Łącznie wyjdzie jakoś ponad 800 tysięcy. To mało? Wiele mieszkańców z tych sprzętów już skorzystało. Wolałbyś żeby ich nie było?
P.S. pewnie jesteś pracownikiem tej "drugiej" fundacji dlatego tak bardzo najeżdżasz na orkiestrę...

A.14.01.2015 9:40

@do A. z 13.01.2015 21:45 Skąd ty wziąłeś te dane że Jastrzębie otrzymało więcej jak zebrało ?
Nie jest mi w ogóle głupio. Pisząc że jastrzębskie szpitale otrzymały dokładnie 884 388 złotych od WOŚP, sprawdziłem to na http://www.wosp.org.pl/medycyna/sprzet/przekazany_sprzet  wybierając "Jastrzębie Zdrój"
Zsumowałem te wartości sprzętu, podzieliłem przez 22 finały, co dało wynik 40 199 złotych na rok.

Absolutnie się nie zgadzam z tym, że szpitale otrzymały więcej niż jastrzębianie zebrali. Tylko w ciągu 3 ostatnich lat zebrano w Jastrzębiu ponad 270 tys. zł (w 2012 zebrano 70 tys, w 2013 - 101 tys, w 2014 - 108 tys.)

Pisząc że w ciągu ostatnich 2 lat jastrzębskie szpitale nic nie otrzymały, mogłem się pomylić. Nie można otworzyć pdf z rozstrzygnięcia 39 konkursu ofert z dnia 29.05.2013 http://www.wosp.org.pl/medycyna/sprzet/przekazany_sprzet  to 4 link od dołu.

....13.01.2015 22:35

Owsiak to juz dawno powinien siedzieć....

????13.01.2015 22:22

ja się dowiem czy na pewno to prywatni sponsorzy finansowali ten koncert, a nie przypadkiem miasto.
Fakt jest taki, ze Owsiak w zeszłym roku nazbierał ponad 55 mln., a tylko 22 mln. przekazał na sprzęt!!!! Reszta kasy poszła na coś innego.

do A.13.01.2015 21:45

W takim razie ja odsyłam do: http://jastrzebieonline.pl/news,5726,ile-do-tej-pory-jastrzebski-szpital-dostal-od-wosp.html 

Jastrzębski szpital dostał więcej niż jastrzębianie zebrali pieniędzy w ciągu tych wszystkich lat... Nie głupio ci teraz?

A.13.01.2015 16:30

Z ciekawości przejrzałem, co też WOŚP kupił dla jastrzębskich szpitali w ciągu ostatnich 2 lat: http://www.wosp.org.pl/medycyna/sprzet/przetargi 
Nic!. Ogółem w całej historii WOŚP jastrzębskie szpitale dostały od fundacji sprzęt medyczny za ponad 884 tyś zł (wychodzi średnio ok. 40 tyś na rok).

Jest w Jastrzębiu pewna fundacja - działa już 20 lat - w swoim logo też ma czerwone serce. Przekazała ona dla jastrzębskiej służby zdrowia wielokrotnie więcej od WOŚP.

Jeden ReZigiusz potrafił zebrać na jastrzębski szpital 138 tyś: http://jastrzebieonline.pl/news,6814,youtuber-przeznaczy-138-tys-zl-na-jastrzebski-szpital.html 

Wolę swoje pieniądze przeznaczać na takie fundacje i akcje, które coś robią dla Jastrzębia niż na WOŚP. Gdyby nie niezależne media, oraz pewien blogier, to dalej byśmy żyli w przeświadczeniu że Owsiak to taki wielki filantrop, co dostaje ze swojej fundacji tylko 1200 zł miesięcznie, ma mieszkanie w bloku i jeździ rowerem. Jak jest w rzeczywistości to trzeba sobie samemu wyszukać - w niezależnych mediach.

Pokaż wszystkie opinie (28)