Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
14 stycznia 2015

Masówki we wszystkich kopalniach JSW

Masówki we wszystkich kopalniach JSW
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Związki zawodowe działające w Jastrzębskiej Spółce Węglowej powołały Komitet Protestacyjno-Strajkowy. Dziś w kopalniach JSW odbywają się masówki. Nie wkluczony jest strajk.

Masówki mają związek z nieprzestrzeganiem przez JSW prawa pracy oraz porozumienia zbiorowego z 2011 roku. Związkowcy zarzucają zarządowi spółki łamanie prawa pracy i próbę złamania wcześniejszego porozumienia. Nie zgadzają się również na wprowadzenie nowych pomysłów zarządu dotyczących oszczędności w JSW. Mówi się o możliwym strajku górników pod ziemią.

Komitet Protestacyjno-Strajkowy wydał oświadczenie, w którym popiera strajk górników Kompanii Węglowej i jednocześnie opowiada się za restrukturyzacją całego górnictwa w Polsce. Ma ona być jednak prowadzona wspólnie ze stroną społeczną.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Wirtualna rzeczywistość  JSW: Wirtualna rzeczywistość

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (25)
ja17.01.2015 19:58

Teraz kto nie protestował niech podpisze porozumienie z Prezesem i będą wszyscy zadowoleni.

były szczęściarz17.01.2015 17:20

Kelnerzy,kierowcy,pracownicy Hagi,Prymatu,Elplastu,ekspedientki Biedronek i Lidlów,fryzjerki,piekarze i inni dawno żyją bez związków,nie znają słowa ''masówki,,-.Pracownicy JSW i innych spółek Skarbu Państwa,UM to szczęściarze na których ci powyżej mogą zazdrośnie spoglądać.Prawda jest taka że związki zawodowe to by tym pierwszym przydały się na rok(nie za długo) i z 2 wybrane przywileje.Niech z 2 panów najlepszych działaczy związkowych zwolni się z JSW i założy związki w np.Hadze i tam walczy o przywileje i organizuje wycieczki do Chin.Niemożliwe???Bardziej śmieszne.Tchórze i cwaniaki ,którzy nie chcą widzieć tego że co najwyżej 600 górników z 1 kopalni powinno być szczególnie chronionych.Oddziały wentylacji,transportu szynowego,sygnaliści i wiele innych to już inna półka.Żal mi dziewczyn z PKM,które pozdawały prawa jazdy na autobus,które dzięki temu że miały szeroką kadrę kierowniczo-doradczą w PKM i MZK i rade nadzorczą nie są pewne jutra.Szczęściarze zejdżcie na ziemię,już czas zapomnieć o masówkach,strajkach bo piekarzy,przedsiebiorców,fryzjerów już jest dość.

GRP17.01.2015 12:12

Złodzieje Złodzieje Złodzieje Z Zarządu JSW

gość15.01.2015 22:33

ludzie co wy bredzicie. Jeżeli upadnie górnictwo to upadnie wszystko. Zacznijcie kumać. To nie jest restrukturyzacja 4. kopalń tylko likwidacja.

gosć15.01.2015 21:02

Niech strajkują dalej to obudzą się z ręką w nocniku bez pracy.

julian15.01.2015 12:24

zająć się emerytami w prywatnych firmach bo zarabiają1500zł na rękę a 2500zł do koperty.Bo na emeryturze nie może dorobić więcej niż 23150zł. Tu powinni się zająć, bo nie płacą już tyle Zus. Dać robotę młodym ,skończyć z cwaniakami , oszustami itp.

zołza z zofówki15.01.2015 7:57

Jestem za ! Mój mąż po 38 latach pracy rocznie zarabia tyle ile Zagórowski na miesiąc dostaje. Zagórowski wstrzymał dodatki dla górników -ale sobie i pracownikom spółki wypłacił nagrody za 2014rok.I tak to państwo dotuje górnictwo przepraszam kierownictwo Spółek:(

Pokaż wszystkie opinie (25)