Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-3°
20 stycznia 2015

Niedługo spotkanie "O mieście bez politykowania"

22 stycznia odbędzie się spotkanie "O mieście bez politykowania", czyli pierwsze spotkanie z organizacjami pozarządowymi. To pomysł nowej prezydent miasta.

- Chcę stworzyć przestrzeń do debaty, w której w równej mierze znalazłoby się miejsce dla m.in. przedsiębiorców, organizacji pozarządowych, stowarzyszeń obywatelskich, czy organizacji mieszkańców. Mój autorski projekt „O mieście bez politykowania” jest wyrazem mojej chęci, by spotykać się z pracownikami i mieszkańcami, by poruszać sprawy związane z przyszłością naszego miasta - mówi Anna Hetman, prezydent miasta.

Podczas spotkań będą poruszane różne tematy związanie z funkcjonowaniem i przyszłością miasta. Pierwsze spotkanie zostanie poświęcone działalności NGO, organizacjom, które na co dzień rozpoznają potrzeby społeczne i podejmują oddolne inicjatywy.

Spotkanie z przedstawicielami jastrzębskich organizacji NGO odbędzie się 22 stycznia o godz 15:00, w domu Zdrojowym.

Polub i udostępnij
Czytaj też

W Jastrzębiu powstanie Rada Kobiet W Jastrzębiu powstanie Rada Kobiet

Jak urządzić miasto przyjazne kobietom? Jak urządzić miasto przyjazne kobietom?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
AleDomAleDom21.01.2015 15:52

Na polityków trzeba wywierać presję, bo inaczej zapominają o obietnicach. Piszę tylko, że czekam. Rozumiem, że nie wszystko da się zrobić w miesiąc, ale czuję, że będzie sporo niespełnionych obietnic pod koniec kadencji. Skoro było dużo obietnic to najlepiej zacząć je realizować jak najszybciej. Póki co realizacji doczekał się pełnomocnik ds. młodzieży i właśnie spotkania. Jak już pisałem, jeżeli coś poza gadaniem z tego wyniknie - fajne inicjatywy. "Sztandarowe" projekty (OWN, "darmowa" komunikacja bez spadku jakości i wzrostu zadłużenia miasta) póki co czekają. Nie słyszałem o jakiś spotkaniach w tych sprawach. Z chęcią wysłuchałbym co Pani Hetman ma do powiedzenia o MZK i PKM w kontekście jej obietnic z kampanii i obecnej sytuacji. Na początku mówiła o zupełnym przerzuceniu kosztów biletów na podatnika, później zaczęła się z tego wycofywać (niektóre linie). Widocznie "analizy" zapomniały o kilku czynnikach. Zobaczymy co z tego zostanie. Czy zamkniemy się w getcie komunikacyjnym czy zrobimy też coś z połączeniami międzygminnymi? Jaki tam będzie cennik? Nic nie wiadomo, ja osobiście mam nadzieję, że ta obietnica nie zostanie spełniona. Albo będzie spełniona tak, żeby jakość nie spadła (wbrew pozorom to możliwe, wystarczy spojrzeć na Żory) i budżet miasta nie ucierpiał.

Gość21.01.2015 9:03

No przecież spełnia. Mówiła o tym w programie. Co byś Ty chciał - OWN w miesiąc po objęciu stanowiska? Nie bądź śmieszny, daj kobiecie normalnie pracować.

AleDomAleDom20.01.2015 12:53

Fajna inicjatywa, o ile coś z niej wyniknie oprócz gadania. Czekam na spełnienie obietnic wyborczych.