Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
22 stycznia 2015

Mediacje związków z zarządem JSW

Mediacje związków z zarządem JSW
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Zarząd JSW i trzy związki zawodowe spotkają się dziś na mediacji w sprawie wydawania posiłków profilaktycznych pracownikom administracji. Posiłki nie są wydawane, ale związkowcy chcą ich przywrócenia.

- Posiłki profilaktycznie powinny być wydawane osobom, które mają jakiś wydatek energetyczny, czyli tym pracującym pod ziemią, a nie pracownikom administracji. Nie możemy sobie na to dziś pozwolić - mówi Jarosław Zagórowski, prezes JSW.

Związki zawodowe ZOK NSZZ "Solidarność, ZZ "Kadra" Pracowników JSW oraz Federacja ZZG chcą przywrócenia posiłków profilaktycznych, tzw. flapsów dla pracowników administracji. W styczniu tego roku zarząd podjął decyzje o zaprzestaniu ich wydawania. Decyzja obejmuje również zaprzestanie wydawania posiłków profilaktycznych dla pracowników oddelegowanych do pracy związkowej.

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów posiłki takie muszą być wydawane osobom, które pracują pod ziemią, a także tym pracującym na powierzchni w warunkach szczególnie szkodliwych.

- Biorąc pod uwagę sytuację ekonomiczną branży górniczej i obawy pracowników o miejsca pracy, Zarząd apeluje do strony społecznej o rozsądek i nie podejmowanie działań zmierzających do wywołania strajku - informuje JSW.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy

Emeryci bez deputatu piszą list do premiera Emeryci bez deputatu piszą list do premiera

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (22)
adam26.01.2015 3:35

Co to za mediacje jak związki nie chcą nic odpuścic a nawet chcą jeszcze więcej,przywrócenia kartek...Oj,te kopalnie za jakiś czas zaczną padać jedna po drugiej...

do gość25.01.2015 8:48

To chyba było pytanie retoryczne...

Gość23.01.2015 12:15

Niezle administracja zrobila z siebie polewke!Żart jakis. Oni tylko wyplate i to wszystko,bo Tym ktorzy najciezej *******.... pod ziemia wszystko wezma!!!!

Gość23.01.2015 11:08

Działacze związkowi skupywali akcje, więc może staną na czele spółki i pokażą, jak nią należy rządzić?

Pieter23.01.2015 8:59

Ja bym zaproponował dwie opcje-albo ograniczamy przywileje albo niech związki wytypują ludzi do zwolnienia...?

Gość23.01.2015 8:37

Dlaczego działacze związkowi są tacy starzy i wypasieni?

Pokaż wszystkie opinie (22)