Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
Queens Chicken
22 stycznia 2015

Mediacje związków z zarządem JSW

Mediacje związków z zarządem JSW
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Zarząd JSW i trzy związki zawodowe spotkają się dziś na mediacji w sprawie wydawania posiłków profilaktycznych pracownikom administracji. Posiłki nie są wydawane, ale związkowcy chcą ich przywrócenia.

- Posiłki profilaktycznie powinny być wydawane osobom, które mają jakiś wydatek energetyczny, czyli tym pracującym pod ziemią, a nie pracownikom administracji. Nie możemy sobie na to dziś pozwolić - mówi Jarosław Zagórowski, prezes JSW.

Związki zawodowe ZOK NSZZ "Solidarność, ZZ "Kadra" Pracowników JSW oraz Federacja ZZG chcą przywrócenia posiłków profilaktycznych, tzw. flapsów dla pracowników administracji. W styczniu tego roku zarząd podjął decyzje o zaprzestaniu ich wydawania. Decyzja obejmuje również zaprzestanie wydawania posiłków profilaktycznych dla pracowników oddelegowanych do pracy związkowej.

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów posiłki takie muszą być wydawane osobom, które pracują pod ziemią, a także tym pracującym na powierzchni w warunkach szczególnie szkodliwych.

- Biorąc pod uwagę sytuację ekonomiczną branży górniczej i obawy pracowników o miejsca pracy, Zarząd apeluje do strony społecznej o rozsądek i nie podejmowanie działań zmierzających do wywołania strajku - informuje JSW.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Nowoczesna kopalnia - pełny monitoring JSW: Nowoczesna kopalnia - pełny monitoring

Dlaczego doszło do silnego wstrząsu pod ziemią? Dlaczego doszło do silnego wstrząsu pod ziemią?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (22)
adam26.01.2015 3:35

Co to za mediacje jak związki nie chcą nic odpuścic a nawet chcą jeszcze więcej,przywrócenia kartek...Oj,te kopalnie za jakiś czas zaczną padać jedna po drugiej...

do gość25.01.2015 8:48

To chyba było pytanie retoryczne...

Gość23.01.2015 12:15

Niezle administracja zrobila z siebie polewke!Żart jakis. Oni tylko wyplate i to wszystko,bo Tym ktorzy najciezej *******.... pod ziemia wszystko wezma!!!!

Gość23.01.2015 11:08

Działacze związkowi skupywali akcje, więc może staną na czele spółki i pokażą, jak nią należy rządzić?

Pieter23.01.2015 8:59

Ja bym zaproponował dwie opcje-albo ograniczamy przywileje albo niech związki wytypują ludzi do zwolnienia...?

Gość23.01.2015 8:37

Dlaczego działacze związkowi są tacy starzy i wypasieni?

Pokaż wszystkie opinie (22)