Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 8°
22 stycznia 2015

Związki: Zarząd JSW stracił wiarygodność

Związki: Zarząd JSW stracił wiarygodnośćZdjęcie archiwalne
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Po ogłoszeniu przez zarząd JSW wypowiedzenie porozumień, związki zawodowe przedstawiły swoje stanowisko, w którym mówią o braku wiarygodności zarządu i swojej chęci do prowadzenia negocjacji.

Wspólna Reprezentacja Związków Zawodowych JSW SA wystosowała pismo, w którym powołuje się na łamanie przez zarząd JSW zapisów porozumień oraz łamanie prawa pracy. Pisze też o "pozorowaniu dialogu społecznego" przez JSW.

- Jednakże przez ostatnie trzy lata pomimo zorganizowania wielu spotkań nie udało się dojść do porozumienia, ponieważ Zarząd Spółki pozorował negocjacje, wielokrotnie zmieniając swoje stanowisko i propozycje rozwiązań układowych - piszą związkowcy.

Związki zawodowe. uznając że zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej dawno stracił wiarygodność, chcą rozmawiać z przedstawicielami Rządu, jako większościowymi właścicielami spółki.

- Obecna sytuacja jest spowodowana przede wszystkim fatalnym zarządzaniem przedsiębiorstwem w ostatnich latach. Podkreślamy, że trzeba dokładnie określić sytuację w JSW SA, wskazać wszystkie przyczyny zapaści finansowej, ponieważ spadek przychodów został spowodowany przede wszystkim brakami w wydobyciu węgla, głównie koksowego, który osiąga najwyższe ceny oraz złą polityką sprzedaży, a nie tylko spadającymi cenami węgla - czytamy w stanowisku związków.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu? Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu?

Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (26)
the end29.01.2015 20:46

Rada Nadzorcza poparła działania zarządu , PROGRAM OSZCZĘDNOŚCIOWY będzie wdrożony

heh26.01.2015 2:12

haha, warszawa rąbnęła 5.5 miliarda, ale ostatni bastion polskości z GKS zadowolony, co, hehe

Gorol na dole23.01.2015 20:37

A nie odwrotnie; Związki straciły wiarygodność pracowników? ZZ od lat walczą o podwyżki nie patrząc na realia. Nie dopuściły do przebudowy kopalń aby były przygotowane na tąpnięcie cen. Nie zajęły się jednak kombinatorami, którzy z kopalń zrobiły sobie bardzo dochodowe źródło zarobków. Reka rękę myła i nadal myje.

Gość23.01.2015 19:48

koniec finansowania Państwa i warszawy, artystów itp. co nie płacom podatków. 5,5 miliarda za prywatyzacje JSW wzięło Państwo Polskie choć w statucie pisze wyraźniej że na rozwój firmy. 2 miliardy opcje walutowe i finansowanie banków zagranicznych, 1,5 miliarda kopalnia Knurów- Szczygłowice jak inni dostają za darmo. materiał kupowany przez psełdo pośredników za 2,3 razy tyle. premie jednorazowe prezesa 300 000 tyś . itd.
a tym co tak psioczą to niech zaczną płacić uczciwie podatki a nie brać kopertówki bez ZUS na umowach śmieciowych i to do was dokładamy bo jest tych umów 70 % i żaden system tego nie przeczymie.

Mieszkaniec23.01.2015 10:44

Na miejscu rządzących oddałbym jedną kopalnię ( nawet bez długów - jak istnieje) wielkim umysłom ze ZZ, tak żeby się mogli wdrożyć te swoje reformy górnictwa.

Poldi23.01.2015 8:58

Ciekawe jak związki pomogą za kilka lat pracownikom jak kopalnie zaczną padać jedna po drugiej w związku z zadłużeniami i nierentownościami....

ddfd23.01.2015 8:38

Jesli zwiazki dadza du.. to i wy stracicie wiarygodnosc

Pokaż wszystkie opinie (26)