Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
26 stycznia 2015

Państwo nie pomoże JSW w razie bankructwa

Państwo nie pomoże JSW w razie bankructwa
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Jastrzębska Spółka Węglowa nie dostanie pieniędzy od rządu na ratowanie kopalni. Jak mówił prezes JSW, Jarosław Zagórowski, spółka musi radzić sobie sama.

JSW jako spółka giełdowa nie może ubiegać się o pomoc państwa. Nie może też przekazać kopalń do Spółki Restrukturyzacji Kopań, tak jak zrobiła to Kompania Węglowa. Jest to niezgodne z obowiązującym prawem.

- Dobry program można przekładać na wszystkie inne kopalnie, a więc zarówno w Jastrzębskiej Spółce Węglowej, jak i w Katowickim Holdingu Węglowym" - powiedziała premier Ewa Kopacz, dla interia.pl.

- Mam nadzieję, że minister gospodarki z życzliwością wesprze starania zarządu JSW, który po pierwsze odżegnuje się od sięgania po środki publiczne, bo zresztą wie, że spółka giełdowa ich nie dostanie - mówi Jerzy Markowski, były wiceminister gospodarki.

Tymczasem 26 i 27 stycznia w kopalniach Jastrzębskiej Społki Węglowej przeprowadzane będzie referendum, w którym górnicy będą odpowiadać na dwa pytania. Pierwsze z nich dotyczyć będzie zorganizowania akcji strajkowej, drugie odwołania zarządu JSW.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy

Emeryci bez deputatu piszą list do premiera Emeryci bez deputatu piszą list do premiera

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (29)
hawk29.01.2015 20:10

A Niemcy dotuja corocznie swoje firmy by były konkurencyjne. Ale u Nas to najlepiej zlikwidować. Kraj zlodzieji, lewakow, zazdrosnikow

Do obeznany29.01.2015 13:06

Skąd wiadomo, że KWK Knurów-Sczygłowice jest najlepszą kopalnią? Ja mam informacje akurat odwrotne.

Gość28.01.2015 8:49

Tadzik, tak nie powinno się podawać zarobków brutto, tylko po opodatkowaniu, odliczeniu kredytów, czynszu, alimentów, zajęć komorniczych i wydatków na piwo.

hawk27.01.2015 22:40

Panie GOŚĆ czy Ty myślisz, że 100 % załogi nie ma wykształcenia ani umiejętności by podjąć inną pracę? u mnie na oddziele połowa zmiany ma swoje firmy lub dorabiają fuchami. Górnik który nie ma problemów z alkoholem poradzi sobie wszędzie

tadzik27.01.2015 20:04

Podawanie zarobków brutto to jak mierzenie **** z jajcami

antyryl27.01.2015 14:18

Upadlosc JSW to bedzie tragedia, gdzie ta masa ludzi bez konkretnych kwalifikacji i jakiego kolwiek lepszego pomyslu na zycie, nieświadoma realiow rynku pracy, znajdzie zatrudnienie? Ciekaw jestem tego zdziwienia po przesiadce z post-panstwowej roboty na posadke u prywaciaza. Tu nie bedzie strajkow, protestow. Nie podoba sie, to wyp*****laj, bo na twoje miejsce jest z 10ciu innych chetnych. Zwiazki zawodowe, zalozycie sobie w domu, jak zona pozwoli. Chcialbym to widziec, szok gornika po zderzeniu z rzeczywistością.

Gość27.01.2015 10:44

Najczęstsza przyczyna upadłości firm?

UTRATA PŁYNNOŚCI FINANSOWEJ!

Pokaż wszystkie opinie (29)