Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 2°-1°
26 stycznia 2015

Państwo nie pomoże JSW w razie bankructwa

Państwo nie pomoże JSW w razie bankructwa
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Jastrzębska Spółka Węglowa nie dostanie pieniędzy od rządu na ratowanie kopalni. Jak mówił prezes JSW, Jarosław Zagórowski, spółka musi radzić sobie sama.

JSW jako spółka giełdowa nie może ubiegać się o pomoc państwa. Nie może też przekazać kopalń do Spółki Restrukturyzacji Kopań, tak jak zrobiła to Kompania Węglowa. Jest to niezgodne z obowiązującym prawem.

- Dobry program można przekładać na wszystkie inne kopalnie, a więc zarówno w Jastrzębskiej Spółce Węglowej, jak i w Katowickim Holdingu Węglowym" - powiedziała premier Ewa Kopacz, dla interia.pl.

- Mam nadzieję, że minister gospodarki z życzliwością wesprze starania zarządu JSW, który po pierwsze odżegnuje się od sięgania po środki publiczne, bo zresztą wie, że spółka giełdowa ich nie dostanie - mówi Jerzy Markowski, były wiceminister gospodarki.

Tymczasem 26 i 27 stycznia w kopalniach Jastrzębskiej Społki Węglowej przeprowadzane będzie referendum, w którym górnicy będą odpowiadać na dwa pytania. Pierwsze z nich dotyczyć będzie zorganizowania akcji strajkowej, drugie odwołania zarządu JSW.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Nowoczesna kopalnia - pełny monitoring JSW: Nowoczesna kopalnia - pełny monitoring

Dlaczego doszło do silnego wstrząsu pod ziemią? Dlaczego doszło do silnego wstrząsu pod ziemią?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (29)
hawk29.01.2015 20:10

A Niemcy dotuja corocznie swoje firmy by były konkurencyjne. Ale u Nas to najlepiej zlikwidować. Kraj zlodzieji, lewakow, zazdrosnikow

Do obeznany29.01.2015 13:06

Skąd wiadomo, że KWK Knurów-Sczygłowice jest najlepszą kopalnią? Ja mam informacje akurat odwrotne.

Gość28.01.2015 8:49

Tadzik, tak nie powinno się podawać zarobków brutto, tylko po opodatkowaniu, odliczeniu kredytów, czynszu, alimentów, zajęć komorniczych i wydatków na piwo.

hawk27.01.2015 22:40

Panie GOŚĆ czy Ty myślisz, że 100 % załogi nie ma wykształcenia ani umiejętności by podjąć inną pracę? u mnie na oddziele połowa zmiany ma swoje firmy lub dorabiają fuchami. Górnik który nie ma problemów z alkoholem poradzi sobie wszędzie

tadzik27.01.2015 20:04

Podawanie zarobków brutto to jak mierzenie **** z jajcami

antyryl27.01.2015 14:18

Upadlosc JSW to bedzie tragedia, gdzie ta masa ludzi bez konkretnych kwalifikacji i jakiego kolwiek lepszego pomyslu na zycie, nieświadoma realiow rynku pracy, znajdzie zatrudnienie? Ciekaw jestem tego zdziwienia po przesiadce z post-panstwowej roboty na posadke u prywaciaza. Tu nie bedzie strajkow, protestow. Nie podoba sie, to wyp*****laj, bo na twoje miejsce jest z 10ciu innych chetnych. Zwiazki zawodowe, zalozycie sobie w domu, jak zona pozwoli. Chcialbym to widziec, szok gornika po zderzeniu z rzeczywistością.

Gość27.01.2015 10:44

Najczęstsza przyczyna upadłości firm?

UTRATA PŁYNNOŚCI FINANSOWEJ!

Pokaż wszystkie opinie (29)