Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
26 stycznia 2015

Związkowcy z JSW zwolnieni dyscyplinarnie

Związkowcy z JSW zwolnieni dyscyplinarnie
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Jak poinformowała Jastrzębska Spółka Węglowa, dziewięciu szefów związków zawodowych kopalni Budryk, należącej do JSW, dostało wypowiedzenia dyscyplinarne. Powodem zwolnienia było zorganizowanie nielegalnego strajku pod ziemią i naruszenie bezpieczeństwa pracowników.

Chodzi o protesty pod ziemią w kopalni Budryk, w czasie trwania akcji strajkowych w Kompanii Węglowej. Strajk miał być wyrazem solidarności z górnikami z tamtejszych kopalni. Strajkujący w kopalni Budryk prowadzili protest pod ziemią poza godzinami pracy, co według JSW naraża pracowników na niebiezpieczeństwo. W innych kopalniach, w tym w kopalni Jas-Mos w Jastrzębiu-Zdroju protestowano, ale ograniczono się do masówek lub strajków na powierzchni.

- Protest stanowił zagrożenie dla zdrowia jego uczestników poprzez pozostawanie pracowników w wyrobiskach w miejscach, na które kierownik ruchu zakładu górniczego nie wyraził zgody ponad normy czasu pracy oraz wywołał chaos, zwłaszcza w kwestii miejsca pobytu i przemieszczania się pracowników - informuje JSW.

Jastrzębska Spółka Węglowa wystosowała pisma o zwolnieniu dyscyplinarnym do dziewięciu liderów związkowcych z kopalni Budryk. Ich los nie jest jednak przesądzony. Do ich zwolnienia, zgodnie z prawem, potrzebna jest zgoda związków zawodowych.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zobacz jak autobusy pojadą w sobotę i w niedzielę Zobacz jak autobusy pojadą w sobotę i w niedzielę

MZK zwróci pieniądze za taksówkę i bilety okresowe MZK zwróci pieniądze za taksówkę i bilety okresowe

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (27)
Jastrzębianin29.01.2015 22:30

Zgadzam się zwolnić związkowców/ Górnicy czemu Wy ich bronicie. Harujecie na ich pensje, które są w granicach 6-10tyś Co zdziwieni jesteście tak to prawda średnio tyle zarabia każdy związkowiec. Za co ? za siedzenie na dupie, picie kawki i podpisanie Wam czasem na lewo urlopu po weekendzie. Aaa i jeszcze załatwienie pracy pół swojej rodziny mają w biurowcach matka, żona, córka, szwagierka. Otwórzcie oczy, Kopalnie JSW to miejsce prac w biurowcach dla rodzin związkowców i reszty szefostwa z JSW. Szanuje pracę górników, ale nie ludzi którzy siedzą w biurach. Najlepsze są Panie z tłuściutką dupką, gdzie z pretensją załatwi CI cokolwiek bo przeszkodziłeś jej picie kawki. Żałosne jest to

znawca_tematu28.01.2015 3:22

BRAWO BRAWO BRAWO!
ZAGÓROWSKI NA PREZYDENTA!
SZACUNECZEK!

ekonom28.01.2015 3:03

Słuchaj młotku,cóż to za referendum skoro jest jawna lista do podpisu i niejeden se strach podpisuje.To nie jest zbieranie podpisów za zakupem marchewki!

MC Hammer27.01.2015 21:42

Jestem ciekaw kto tutaj pisze te komentarze,bo napewno nie górnicy z JSW:) Jeśli oddano 18 695 ważnych głosów; akcje protestacyjno-strajkowe poparły 18 484 osoby, przeciwnych temu było tylko 236 osób.No chyba że te 236 osób tak się tutaj udziela swojimi żalami :) Bo napewno nie te 18484 które poparło związki zawodowe :)

DJ Bobo27.01.2015 20:52

Lody kręcą na prawo i lewo otwierają sobie firmy i ciągną z kopalń ile się da jak prezes im śrubę przykręcił to jest be i należy się go pozbyć może przyjdzie inny i znowu będzie można kasować po 10000zł za załatwienie przyjęca do pracy.

jio27.01.2015 20:47

BRAWO , nareszcie mądy gest . Pogonić związkowców

Wiem bo27.01.2015 20:20

Henio! Puknij się w swoją palicę. Rozumni działacze związków zawodowych mogli zrobić o wiele więcej niż straszenie strajkami. A przede wszystkim nie było by ich setki na jednej kopalni. Wiesz co oni robią na co dzień? Wpadnij tam. Zobaczysz jak "obradują" nad losem górników. Bądź z kilkoma trochę bliżej. Zdziwisz się o co walczą. Ale przede wszystkim nie bądź związkowcem podszywającym się pod zwykłego pracownika kopalni.

Pokaż wszystkie opinie (27)