Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
29 stycznia 2015

Zarząd JSW: Strajk jest nielegalny

Zarząd JSW: Strajk jest nielegalny
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Jastrzębska Spółka Węglowa poinformowała, że strajk pracowników jest nielegalny. Jednocześnie apeluje o jego rozwiązanie i umożliwienie załodze normalnej pracy.

Legalność strajków określona jest przepisami ustawy. Przed jego rozpoczęciem należy zakończyć spór podpisaniem protokołu rozbieżności i poinformować o nim 5 dni przed jego rozpoczęciem. Przypomnijmy, że strajk rozpoczął się 28 stycznia, dzień po zakończonym referendum w którym pracownicy JSW, odpowiadali m.in. na pytanie o konieczności zorganizowania strajku. Nie podpisano również protokołu rozbieżności.

JSW jako nielegalność strajku podaje również argument, że formalnie strajk dotyczy posiłków profilaktycznych pracownikom powierzchni, jednak postulaty strony społecznej są zupełnie inne.

- Biorąc pod uwagę to, że strajk jest nielegalny oraz fakt, że każdy dzień jego kontynuowania przynosi realne straty zarówno dla firmy, jak i jej pracowników, zarząd apeluje do organizatorów strajku o zaniechanie działań strajkowych i umożliwienie załodze podjęcia normalnej pracy - informuje JSW.

Prezes JSW, Jarosław Zagórowski, poinformował również, że pracownikom, którzy strajkują nie będzie wypłacana dniówka.

Zobacz też: Zdania na temat strajku w JSW podzielone

Polub i udostępnij
Czytaj też

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

JSW rozważa (znowu) emisję akcji JSW rozważa (znowu) emisję akcji

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (27)
....31.01.2015 13:06

ryla powinno sie rozliczac jak w kazdej normalnej firmie... za wyniki... a nie za sam fakt odbicia dyskietki.

magazynierka30.01.2015 16:04

Powiedzcie ile tak naprawde pracujecie bez zjazdu i podziału,3 czy 4 godziny?W Markecie robie 8h w tym mam tylko 30min przerwy!Mało który z was by wytrzymał tyle na nogach codziennie wykładając towar a wam wiecznie malo i mało!

Adam30.01.2015 10:58

***** aż miło uczyć się nie chciało HA Ha Ha kto robi na dole?? piekarz, mechanik, cukiernik 80% z was ma ledwo zawodówkę skończoną i górnika zaocznie robi. A co do PREMII to owszem są za WYNIKI a nie za zasługi. Co do przyjecia się na kopalnie to dziękuję w prywatnej firmie zarabiam ile żaden z was nigdy na pasku nie zobaczy. ale właśnie moja premia jest od WYNIKU. Nie pasuje zwolnij miejsce dla innego człowieka.

Madlen do Adam30.01.2015 9:55

Słuszne uwagi żal dupkę ściska to idźcie na dół pracować! Jestem za górnikami niech walczą o swoje to są wasze przywileje. A jak komuś żal że za mało zarabia to przyjmijcie się na kopalnię, większość z was w tych warunkach nie dałoby rady funkcjonować a co dopiero pracować.
Każdy wybiera sam pracę.
Do Adam :
to ty pitolisz aż smutno, czy na prawdę aż tak Ci żal dupkę ściska? Że ktoś ma lepiej bo zapierdziela? To gratuluje...
JEŚLI CHODZI O MNIE TO NA PEWNO BYM NIE ŻYCZYŁA NIKOMU BY MIAŁ GORZEJ.

Luki30.01.2015 7:11

Odszczekiwać to pismaki strajk jest legany. Ps. Ile wam Jaro płaci za pisanie dla niego.

Hajer30.01.2015 7:09

13 nie ma juz od 25 lat. Po za tym poszukajcie na internecie paski zarobkowe jakie wrzucali gornicy to zobaczycie ile tak na prawde zarabia gornik. Tak sredni0 jest to dwa razy wiecej jak kobieta w biedronce na kasie. Czy to az tak duzo? Ma zarabiac tyle samo co ktos na kasie w biedronce czy innym markecie? A wiesz ile zarabiaja pracownicy biura zarzadu JSW? Albo pracownicy Zakladow Logistyki Materialowej JSW? Siedzac w biurze popijajac kawke, wiszac na telefonie prowadzac prywatne rozmowy, kazdy wekend wolny dla rodziny, zarabiaja tyle ile gornik z wekendami, a ile ta administracja wydobywa ton wegla?
Pewnie moderator tez nie wrzuci kolejnego mojego komentarza bo jest nie wygodny?

do "do Adam"30.01.2015 6:12

No wlasnie, za wysoki obrot. To ja proponuje, zeby teraz za niski obrot kazdy ryl dolozyl do firmy 10tys.

Pokaż wszystkie opinie (27)